Jump to content

KF-16C R.O.K. Air Force Academy 1/72


rudy0007
 Share

Recommended Posts

Dobry dzień. Długo zastanawiałem się nad tym co wybrać na kolejny warsztat, tak pomiędzy tymi które gdzieś tam się tworzą, ale taki z którym mógłbym się podzielić tu na forum. Wyboru dokonała moja druga połówka i jak to u kobiet bywa najczęściej, podobały się jej kolory. Sam model chodził mi po głowie jakiś czas temu. Malowanie Sił Powietrznych Republiki Korei, prócz wszystkich agrressorów wydaje się ciekawsze niż typowy amerykański F-16. 

Sam model według mnie bardzo dobry jeśli chodzi o szczegóły, ładne linie podziału, nity, uzbrojenie, kabina. Jedynym minusem, w porównaniu do reszty, to wnęki podwozia, wydają się zbyt ubogie jak i sama dysza silnika. Ostatecznie na tle całości nie powinno rzucać się to jakoś w oczy.

No i plastik, taki jakby chropowaty, ale też nie wszędzie. Może to kwestia już zużytych form...

Pierwsze elementy już powycinane, kilka miejsc trzeba podszpachlować po wypychaczach.

264644835b5e038fgen.jpg

78e9945642810b99gen.jpg

e3b0a80713bab44fgen.jpg

b041f114ca189186gen.jpg

2ad62d6aad35cb69gen.jpg

cdn.

Link to comment
Share on other sites

Fajnie, to dość fajnie zdetalowany model z niezłym spasowaniem.

Zdecydowanie popieram wybór malowania, ale od siebie dodam, że z tego pudełka da się bezpośrednio zrobić naszego Jastrzębia. Jedynie ewentualnie AMRAAMy trzeba by znaleźć skąd inąd i CFT jeżeli ktoś ma na nie ochotę.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie oglądałem wypraski i też mi się wydawało że jest tam niemal wszystko co do naszego potrzebne, może z wyjątkiem sensorów na wlocie powietrza (a może też są?).
W ogóle ten zestaw wygląda lepiej na zdjęciach niż mydlany Revell. Może to najlepszy zestaw w 72 do zrobienia polskiego Jastrzębia? Czy jednak Revell?

Link to comment
Share on other sites

Solo, mam jeszcze kilka pudełek z F-16 od Academy. Mam nawet konwersję by zrobić z niego izraelskiego SUFA. Revella nie miałem nigdy w rekach więc nie porównam. Jest za to, według mnie, ładniejszy od Hasegawy. 

Nie planowałem do niego kupować dodatków, aczkolwiek zastanawiam się nad tą dyszą, fotelem i drabinką, jeżeli zdecyduję się zrobić go z otwartą kabiną.

Czy da się natomiast zrobić z niego polskiego F-16... Jeżeli byłyby to bardzo drobne różnice, to akurat mi by to nie przeszkadzało i takiego bym z tego zestawu zrobił ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.