Skocz do zawartości

Tamiya i gunze/mr. hobby


tlb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanie może i banalne, ale nie chce eksperymentować bo szkoda mi farb i aerografu, czy mogę mieszać farby akrylowe Tamiya i guzne i potem bez problemu wyczyszczę aerograf płynem od guzne, czy lepiej ich nie mieszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tlb napisał:

ale nie chce eksperymentować bo szkoda mi farb i aerografu,

czemu ?

 

nie mieszałem w/w farb ale jedne i drugie rozcieńczam mlt i czyszczę cleanerem od mrhobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż chce się zapytać, czym ryzykujesz? :)

Poza tym, jakie Tamiya z jakimi Gunze?

Tak jak napisał Bengal, najważniejszy jest rozcieńczalnik - mlt.

Nie mieszałem akrylowych Tamiyi z Gunze H, ale z Gunze C się zdarzało.

Standardowo, gdy mieszam farmy, to najpierw je mieszam nie rozcieńczone i dopiero po uzyskaniu koloru dodaję rozcieńczalnika.

Ale  w przypadku T akryl i Gunze  C lepiej to wychodziło, gdy do już rozcieńczonego  Gunze dodawałem Tamiyę.

Faktem też jest, że były to raczej małe ilości,  do drobnych elementów i powierzchni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya akryle i guzne h.

29 minut temu, Bengal napisał:
50 minut temu, tlb napisał:

ale nie chce eksperymentować bo szkoda mi farb i aerografu,

czemu ?

Bo mam pół godziny na piechotę do najbliższego modelarskiego i po prostu nie bardzo mam jak się wybrać. A z drugiej strony czyścić aerograf Bóg wie ile czasu też za bardzo nie wchodzi w grę.

Jeżeli chodzi o rozcieńczanie to mr.hobby rozcieńczam thinnerem mr.hobby, tamiya farb jeszcze nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tlb napisał:

Bo mam pół godziny na piechotę do najbliższego modelarskiego i po prostu nie bardzo mam jak się wybrać. A z drugiej strony czyścić aerograf Bóg wie ile czasu też za bardzo nie wchodzi w grę.

 

czyli wolisz zaoszczędzić + - godzinkę i zaufać komuś, kto "coś" napisze w necie  niż samemu sprawdzić ?

No tak bo aero czyści się tak długo....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie mieszał to nie wie. Jak ktoś mieszał to wie. Mieszać da sie C i H z tamką ale jest jeden szkopuł. Farby Gunze lubią się rozwarstwiać w obecności Tamki. Zawsze najpierw trzeba rozcienczyć i rozmieszać Gunze i do tego dodawać tamkę, efekt mieszania  jest różny dla różnych kolorów. Często w przypadku połaczenia którychś z kolorów szary/niebieski/brąz/biały   gunze tworzyło takie jakby niteczki albo ziarenka koloru w roztworze jak chwile postał w naczynku gdzie rozcieńczam. Można więc ale trzeba uważać, to niestety nie sa w 100% super kompatybilne farby do mieszania, no i takie mieszanie kolorów to dla spokoju du...y lepiej nie w kubku aero robić jak ktoś pechowy bo zaraz będzie pisać, że mu aerograf zakleiło  ? 

Edytowane przez Qz9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o kolory czarne i białe. Dzięki za odpowiedź.

35 minut temu, Bengal napisał:

No tak bo aero czyści się tak długo....

Kilka razy miałem problem z czyszczeniem i jakoś mam pecha co do aero, także wolę dmuchać zimne? dzięki za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tlb napisał:

Kilka razy miałem problem z czyszczeniem i jakoś mam pecha co do aero, także wolę dmuchać zimne

ja zawsze wolę sprawdzić coś na boku niż w aero :)

 

każdy woli chyba uważać niż popsuć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.