Jump to content

slawbo

Members
 • Content Count

  93
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Personal Information

 • Location
  Toruń

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Defence24.pl napisał: Amerykanie zaznaczają, że modyfikacja kontraktu obejmuje również polskie dostawy, w wysokości 2,8 proc. tych środków, czyli dokładnie 338 tys. USD, oczywiście w ramach FMS. Oznacza to, że do Polski trafi raczej wyposażenie dodatkowe lub, co jednak mniej prawdopodobne, pojedynczy pocisk Chyba na Rosję nie wystarczy
 2. No ale F-35 nie jest "niewidzialny" dla radarów, on jest trudno wykrywalny. On ma obniżona sygnaturę radarowa, więc trudniej go wykryć, jest wykrywany z mniejszej odległości no i jego "obraz"| na ekranie radaru jest mniejszy. Więc np z tej samej odległości obraz F-16 wygląda jak F-16, a obraz F-35 wygląda jak obraz kondora lecącego z prędkością 1200 km/h + to co napisał HKK. Ale ciągle nie jest niewidzialny dla radarów.
 3. Ale myślisz, że Amerykanie będą targowali się sami ze sobą, żeby sprzedać nam takiej? ej, jakoś sceptyczny jestem
 4. Ale co konkretnie rozwaliłeś w tych aerografach?
 5. slawbo

  Cichy kompresor

  wielkie dzięki
 6. slawbo

  Cichy kompresor

  Adamek1003, a zdradzisz co to za filterek powietrza? chętnie bym go zastosował w moim "lodówkowcu"
 7. Koledzy, jest dobrze, albo nawet bardzo dobrze https://www.defence24.pl/su-57-na-eksport-debiut-na-paris-air-show-2019 Władze Rosji zezwoliły firmie Suchoj na promocję Su- 57 na rynkach zagranicznych. Śmiem twierdzić, że to w związku z ogłoszeniem przez nasz MON chęci zakupu myśliwców 5. generacji. Jest popyt, jest podaż. Wprawdzie Rosjanie mówią, że kura nie ptica Polsza nie zagranica, ale nie bądźmy drobiazgowi. Do tego cena, jak wynika z artykułu, chodzi o utrzymanie linii produkcyjnej, a nie o zarabianie pieniędzy. Więc cena może być wielce okazyjna. Ja prognozuję, że za tą samą kwotę zamiast 32 F-35 będziemy mogli kupić 33 Su-57! Do tego producent Su-57 nie zgłaszał żadnych, podkreślam żadnych, problemów z samolotem. Do tego chrzest bojowy w Syrii, gdzie operowało lotnictwo izraelskie i amerykańskie. I zero strat po stronie Su. Szkoda tylko, że my zrezygnowaliśmy z zakupów najnowocześniejszego uzbrojeni lotniczego: https://www.defence24.pl/sily-zbrojne/przetargi-na-bomby-dla-su-22-i-mig-29-anulowane-wynik-przyspieszenia-harpii Gdybyśmy wybrali Su-57 byłyby jak znalazł. Ale nic to, dokupi się FAB-100. Tak więc cieszmy się, jest konkurencja dla niedopracowanego F-35.
 8. spoko, ale i tak poszukam, może coś jest na rzeczy
 9. Solo, słyszałem sporo o różnych problemach F-35, ale problemy z odpalaniem pocisków A-A z komory? Przecież F-22, też Lockheeda, odpala z komór i nie ma z tym problemów. Masz może jakieś linki do poczytania o tych problemach?
 10. Jedyny model, który mnie pokonał Łączę się z Tobą w bó(u)lu i trzymam kciuki 👍
 11. I oby farba w słoiczku nie zaschła no i żeby dysza w H&S nie nie rozkalibrowała! wszystkiego najlepszego.
 12. To chyba był ostro przesłuchiwany na okoliczność
 13. Podoba się, bardzo podoba się gratulacje!
 14. Byłem jako zwykły "oglądacz". Dla mnie organizacja na 100 %, a nawet na 110 . Mega wielki parking blisko pokazów, program tak napięty, że nie ma czasu coś zjeść ani się tego no tam bo ciągle coś lata, miejsca dla publiczności tak dużo, że nikt nikomu nie przeszkadza a do tego duuużo miejsca wzdłuż pasa startowego. Stosunkowo blisko można było podejść do stojanki samolotów, pomacać SG-2H, Mi-2 czy Mi-14. Dla mnie same pozytywy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.