Jump to content

slawbo

Members
 • Content Count

  150
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Good

Personal Information

 • Location
  Toruń

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No to zależy, ile kto potrzebuje powietrza. Ja zmieściłem "lodówkowca" w starej obudowie komputerowej. Fakt, zbiornik to gaśnica "tylko"2 litry, ale ja maluję tylko 1/72 i nigdy "wozducha" nie zabrakło. Dodatkowo obudowa jeszcze wyciszyła kompresor, więc praktycznie go nie słychać. I to wszystko za 200 PLN.
 2. No toś mnie teraz zasmucił, taki fajny układ, a tu ciach 😞 Dzięki za info
 3. W 8. numerze "Samoloty Wojska Polskiego - 100 lat polskich skrzydeł", poświęconego MiG-owi 21, masz zdjęcia MiG-a 21MF nb 7810 w trakcie dyżuru bojowego. Jest uzbrojony w R-3S na węzłach zewnętrznych oraz RS-2US na wewnętrznych. Do tego zbiornik 490 na węźle centralnym. Wg mnie, to bardzo "urocza" konfiguracja.
 4. Cążki to super sprawa, bardzo pomagają i przyspieszają obróbkę - jeśli są OK. Ale jeśli nie, to raczej przysparzają roboty. Tracisz czas na naprawę uszkodzeń zrobionych przez cążki. Ja nie wiem czy te Fine Art-y są OK, czy nie. Po prosty zakładanie, że max 30 PLN może być błędne. Lepiej kupić lepsze (tak, wiem, ceny! :() albo w ogóle, szkoda kasy.
 5. Aa! sorry, myślałem, że piszesz o tych 3 elementach zaznaczonych na czerwono. Przepraszam za zamieszanie.
 6. Mario, patrząc na Twoje screeny wyczytałem: - usuń elementy zaznaczone na czerwono po zewnętrznej stronie płata - a w miejscach wskazanych strzałkami wywierć otwory fi 0,3 mm (bo w te miejsca wejdą bolce / piny ustalające dla elementów fototrawionych, które umieścisz zamiast tych usuniętych) Jeśli na następnych stronach instrukcji masz pokazane, że w miejsce usuniętych elementów (czerwone) masz zamontować elementy PE, to moje czytanie jest w miarę poprawne. Ale jeśli nie, to jestem w mylnym błędzie pozdrawiam
 7. Niekoniecznie, na wybrane panele możesz położyć inny metalizer (odcień, rodzaj) i też wyjdzie "szachownica".
 8. Hmm, a co byś chciał tym piaskować i czym, znaczy jakim "piaskiem"?
 9. A ta żywica jako lakier, nie będzie żółkła z czasem?
 10. A więc tak wyglądają DOL-e w Szwecji. Fiu fiu! [emoji16] Wysłane z mojego
 11. No to zależy, do czego chcesz je wykorzystać Jak sam zauważyłeś, jest to zarówno szpachla - do wyrównywania powierzchni, "zalepiania" dziur, jak i podkład pod farbę - do zwiększania przyczepności farby do podłoża. Im większa gradacja a mniejsze ziarno, tym pomalowana powierzchnia bardzie bardziej równa i gładka. Im mniejsza gradacja a większe ziarno, tym powierzchnia bardziej chropowata, ale za to niweluje większe nierówności, niż w przypadku wyższych gradacji. Tak więc Ty decydujesz, Ty wybierasz
 12. Jeśli za szatę graficzną uznać jakieś mazianie farbą w formie napisów, godeł, symboli i takich tam, to nie, stanowcze nie! Pozostaw jak jest, tylko czysta, niczym nie zakłócona linia!! Żadnych przeszkadzaczy.
 13. A to jest jakaś zorganizowana akcja - pochwal się wilcatem? No to się chwalę
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.