Skocz do zawartości

F-14D Super Tomcat 1:48 Hobby Boss kokpit pytanie


Seeal

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem nowy na forum i mam nadzieję, że nie pomyliłem działów. Ale do rzeczy.

Czy ktoś z was się orientuję czy do w/w modelu można dokupić części do waloryzacji kokpitu?

Wiem, że do wersji A i B są, ale do D nie znalazłem.

A może dodatki dla innych firm będą pasowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem...

Wypraski HB są na tyle dobre, że można się pokusić robić kokpit prosto z pudła.

Jeżeli kokpit będzie zamknięty, a model na półce albo w witrynie to uwierz mi, że nikt nie doceni blaszek bo ich nie zauważy.

Lepiej zainwestować w fotele z żywicy bo tu różnicę widać.

Jak już chcesz robić wersję D z blachami to chyba do Tamki będą najbardziej podobne, ale może trzeba będzie coś podciąć albo dokleić.

Mój kociak jeszcze czeka w pudle, więc go nie kleiłem i mówię tylko tyle co widać w pudełku.

Porównuję go do F-14 B Hesegawy, którego zrobiłem i bez blach się nie obyło a i tak ich nie widać...

 

Podkreślam,że to tylko moje subiektywne zdanie, bo pewnie zaraz odezwą się koledzy i się zacznie... :)

Generalnie rób jak Tobie pasuje :)

0.jpg

2.jpg

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Kokpit ma być otwarty, ale kotek będzie faktycznie do zbierania kurzu :)

Problem w tym, że to chyba mój ulubiony samolot i chce, żeby był dopieszczony.

A jak koledzy zaczną pisać i się spierać to też dobrze, bo przecież idea forum na tym polega.

Dzięki za podpowiedź z fotelem.

P.s.

Ładny ten Twój F-14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Seeal napisał:

Czy ktoś z was się orientuję czy do w/w modelu można dokupić części do waloryzacji kokpitu?

Wiem, że do wersji A i B są, ale do D nie znalazłem.

Niestety nie ma dedykowanego kokpitu do F-14D HB, za to możesz na pewno kupić fotele Eduarda, co prawda dedykowane do Tamki, ale powinny się zmieścić i w HB.
Skoro chcesz dopieścić ten model, to pomyśl o ewentualnie uzbrojeniu Eduarda (jest bardzo dużo rakiet i bomb które przenosił Delta), oraz kołach Wheelianta, dedykowanych do HB.
A w ogóle to znacznie lepiej byłoby robić zestaw Tamki, a nie starego i dość średniego jakościowo HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo, dzięki za informację (smutną) i za radę, co do waloryzacji reszty. Co do wyższości Tamki nad HB się nie wypowiem bo widziałem tylko tego drugiego. Mnie jego jakość odpowiada, przynajmniej na razie, bo póki co to siedzi sobie wygodnie w ramkach i czeka na swoją kolej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz sobie pozwolić na dość drogi zestaw Tamki, to dobra rada: sprzedaj zestaw HB, dołóż i kup Tamkę.
Nie tylko masz wtedy niemal w 100% poprawny merytorycznie model, ale do tego perfekcyjnie spasowany, z przepięknym detalem, bogactwem uzbrojenia i podwieszeń, a do tego masz do niego mnóstwo przepięknych dodatków żywicznych i nie tylko. Oba dotychczas wydane F-14 Tamki to jedne z najpiękniejszych zestawów jetów w 48 jakie do tej pory wydano.
Ja z miejsca sprzedałem mojego F-14D HB gdy tylko usłyszałem o Tamce i to była dobra decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu kartonowy?

Plastik Haski 1/48.

 

Jak pójdziesz na całość to Tomcaty mogą nieźle po kieszeni pociągnąć bo właściwie wszystko da się dokupić...

Warto pomyśleć o dyszach i elementach Mastera... itd. Nagle zrobi się nie 200 a 700 zeta za model :)

 

Edytowane przez Wojtek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to był samolot, który latał z lotnika naziemnego jako agressor i to bardzo krótko :)

Dlatego zrobiłem go inaczej niż 99% kocurków.

Linie w naturze są trochę jaśniejsze.

Brudny jest, ale na zdjęciach trzeba kontrast podciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.