Jump to content

Recommended Posts

Witam. Robię powoli swoją dioramę, choć bardziej to będzie chyba miniaturowa scenka. Generalnie utknąłem na etapie kory bukowej. Nie potrafię oddać textury. 

Kora  Generalnie to te krosty, to zdrewnienia. Części nie pokryte korą. W jednych miejscach jest ich więcej, w innych mniej. Może ja przesadzam? I takie rzeczy powinno się pomijać? No ale jakbyście chcieli nadać taką rzadką drobną texturę w innym kolorze niż powierzchnia, to jak byście to zrobili?A może to olać i skupić się na malowaniu i tyle?

  • Sad 1
Link to post
Share on other sites

1:50...drzewko ma mieć 20-30 cm. Przejrzałem wszytko co udało mi się znaleźć..molestuję ludzi z całego świata na ich kontach FB:) ale zero odzewu, zero pomysłu. Robią ludzie różne kory i niektóre wyglądają na prawdę świetnie, ale chciałbym żeby to był jednak buk. Nie na wszystkich zdjęciach ta kora wygląda w taki sposób i może najlepiej będzie się skoncentrować na wymodelowaniu charakterystycznych detali, oraz pomalowaniu i będzie ok. No ale puki co to szukam sposobu na te małe zdrewnienia, i taką drobną rzadką texturę w innym kolorze niż podłoże.  

kora 2  tutaj jest opis, ale jak się kliknie na powiększenie zdjęcia, to w zasadzie nie widać tej tekstury. Chyba oleję to po prostu i się skoncentruję na istotnych kwestiach, bo nawet nie wiem czy oddawanie takiej textury przy takiej skali nie popsuje wszystkiego

Edited by 2jacks
Link to post
Share on other sites

Napisze co szczerze, że się w to wkręciłem:). Chyba mi pasuje to szukanie rozwiązań i opcji itd...i jakoś tak po prostu zależy mi na tym, żeby pewną charakterystykę drzewa, czy innych rzeczy, po prostu oddać. Na temat tych drzew ze strony to mógłbym już dać krótki wykład. Generalnie potrzebuję buka leśnego, czyli długi goły pień i stosunkowo strzelista, mała korona. Do tego drzewo będę charakteryzował na takie, jak to się nazywa krzywulcowe. Robię buczynę kwaśną i ona ma taką charakterystykę :)...No i buk ma korę ołowiowo szarą/srebrną. Może na tym powinienem się skoncentrować. Kolor, pewne charakterystyczne dla pnia wypustki, przebarwienia i na koniec pigment, czy jakaś rozcieńczona farba i cienie. 

Ja chyba bardziej robię taką leśną sporą miniaturkę, niż dioramę która ma być tylko dobrym tłem dla istoty scenki, czyli jakiegoś modelu. Postaram się zrobić i pokażę co mi wyszło i najwyżej potem poproszę o rady

Edited by 2jacks
  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.