Skocz do zawartości

Kora buku


2jacks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Robię powoli swoją dioramę, choć bardziej to będzie chyba miniaturowa scenka. Generalnie utknąłem na etapie kory bukowej. Nie potrafię oddać textury. 

Kora  Generalnie to te krosty, to zdrewnienia. Części nie pokryte korą. W jednych miejscach jest ich więcej, w innych mniej. Może ja przesadzam? I takie rzeczy powinno się pomijać? No ale jakbyście chcieli nadać taką rzadką drobną texturę w innym kolorze niż powierzchnia, to jak byście to zrobili?A może to olać i skupić się na malowaniu i tyle?

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1:50...drzewko ma mieć 20-30 cm. Przejrzałem wszytko co udało mi się znaleźć..molestuję ludzi z całego świata na ich kontach FB:) ale zero odzewu, zero pomysłu. Robią ludzie różne kory i niektóre wyglądają na prawdę świetnie, ale chciałbym żeby to był jednak buk. Nie na wszystkich zdjęciach ta kora wygląda w taki sposób i może najlepiej będzie się skoncentrować na wymodelowaniu charakterystycznych detali, oraz pomalowaniu i będzie ok. No ale puki co to szukam sposobu na te małe zdrewnienia, i taką drobną rzadką texturę w innym kolorze niż podłoże.  

kora 2  tutaj jest opis, ale jak się kliknie na powiększenie zdjęcia, to w zasadzie nie widać tej tekstury. Chyba oleję to po prostu i się skoncentruję na istotnych kwestiach, bo nawet nie wiem czy oddawanie takiej textury przy takiej skali nie popsuje wszystkiego

Edytowane przez 2jacks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze co szczerze, że się w to wkręciłem:). Chyba mi pasuje to szukanie rozwiązań i opcji itd...i jakoś tak po prostu zależy mi na tym, żeby pewną charakterystykę drzewa, czy innych rzeczy, po prostu oddać. Na temat tych drzew ze strony to mógłbym już dać krótki wykład. Generalnie potrzebuję buka leśnego, czyli długi goły pień i stosunkowo strzelista, mała korona. Do tego drzewo będę charakteryzował na takie, jak to się nazywa krzywulcowe. Robię buczynę kwaśną i ona ma taką charakterystykę :)...No i buk ma korę ołowiowo szarą/srebrną. Może na tym powinienem się skoncentrować. Kolor, pewne charakterystyczne dla pnia wypustki, przebarwienia i na koniec pigment, czy jakaś rozcieńczona farba i cienie. 

Ja chyba bardziej robię taką leśną sporą miniaturkę, niż dioramę która ma być tylko dobrym tłem dla istoty scenki, czyli jakiegoś modelu. Postaram się zrobić i pokażę co mi wyszło i najwyżej potem poproszę o rady

Edytowane przez 2jacks
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.