Skocz do zawartości

Popalony IS-2


knoor

Rekomendowane odpowiedzi

No hej, obserwuję sobie już jakiś czas to forum, zdecydowałem się w końcu na utworzenie konta. Wróciłem do modelarstwa 1.5 roku temu (wcześniej jakieś samoloty w podstawówce itp klimaty), od tamtej pory dłubię i pomału poszerzam swoje umiejętności. Robię głównie czołgi w 1:35, do tego mam słabość do modeli budżetowych firm, więc pewnie głównie takie będę wrzucał. Wychodzę z założenia, że na razie wciąż jestem na etapie nauki, stąd też kwestie zgodności historycznej i odwzorowanie 1:1 są dla mnie raczej drugorzędne: idę póki co na ilość i bardziej skupiam się na poznawaniu i testowaniu nowych technik no i tym, by sam model po pomalowaniu wyglądał ciekawie oraz na ile to możliwe - realistycznie ? Myślę, że raz na miesiąc uda mi się wrzucić coś nowego, może przy czymś ciekawszym założę też warsztat do obserowania.

No dobra, to po tym wstępie zapraszam do oglądania galerii, w niej popsuty i spalony IS-2 Zvezdy -> trzeci z kolei czołg w wersji spalonej w moim wykonaniu. Z niestandardowych części dorobiłem błotniki z blaszki i uchwyty na wieży oraz fakturę stali oraz spoiny. Reszta prosto z pudełka.

i1.jpg

i2.jpg

i2a.jpg

i3.jpg

i4.jpg

i5.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ,że nauk wraca .Co do modelu ciekawie można jeszcze nad tym popracować fajnie wygląda z tymi przestrzelinami ale myślę,że to za mało jeszcze na tym etapie.Więcej okopceń i zróżnicowania powierzchni dokoła przestrzelin jak i same przestrzeliny brzegi zrobić na stalowosrebrny i małe okopcenia.Ogólni model ma potencjał.Podziałaj jeszcze na tym modelu aż się prosi o jakieś łosze brudek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
19 minut temu, Markuz napisał:

Uwagi kolegi push-up78 jak najbardziej zasadne. 

Ja bym miejscami dodał więcej świeżej rdzy oraz podstawkę.

Wiesz, co do malowania przestrzelin na stalowo-srebrny przy czołgu spalonym jestem zdecydowanie na nie. Co to pozostałych punktów: jak dla mnie jest tu sporo "to zależy". Przy szukaniu inspiracji widziałem i zdjęcia czołgów w całości czarnych z minimalnymi śladami rdzy jak i wypalonych i zardzewiałych kadłubów. Jak zawsze wszystko zależy tu tak naprawdę od koncepcji. Akurat wcześniej robiłem już dwa czołgi "wypalone połowicznie" więc potrzebowałem odmiany.

t1 — kopia.jpg

t2 — kopia.jpg

t3 — kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.