Skocz do zawartości

Challenger 1 (Mk.3) Tamiya 1/35


Jordan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Obserwuję forum od jakiegoś czasu i wreszcie zebrałem się, by pokazać i swoją pracę. To pierwszy model po ponad 20 latach przerwy, ale czułem się jakbym w ogóle wszystko zaczynał od nowa. Czołg klejony z pudełka, malowany pędzlem. Pierwszy raz stosowałem farby akrylowe, pierwszy raz postarzanie i brudzenie - wash oraz pigmenty. Pierwszy raz robiłem też zdjęcia i prowizoryczne studio okazało się ciut za małe na czołg. 

Wiem, że parę elementów, jak np. reflektory czy karabin, można było zrobić lepiej. Nie pomalowałem wizjerów na wieży - zauważyłem ten błąd już po wszystkim. W modelu brakuje zestawowego załoganta, ale jeszcze nie porwałem się na malowanie figurki.

smDSC03226.jpg

smDSC03224.jpg

smDSC03229.jpg

smDSC03231.jpg

smDSC03232.jpg

smDSC03240.jpg

smDSC03242.jpg

smDSC03216.jpg

smDSC03235.jpg

smDSC03249.jpg

smDSC03218.jpg

smIMG_20200405_161638.jpg

smIMG_20200405_161652.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że się nie znam to coś napiszę ? Wygląda fajnie, jedyne co "zwraca" moja uwagę to to, że odbieram go jakby był z plasteliny/piaskowca ? Nie wiem jak to określić, może to kwestia totalnego matu? Nie wiem jakoś tak "dziwnie" i nie potrafię określić dlaczego ?

Edytowane przez thor_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy model po 20 latach to calkiem ladny. Pigmenty moze troszke chaotycznie i z grudkami no ale od czegos trzeba zaczac. Gemeralnie to byl rowniez moj pierwszy model po powrocie do hobby i jak narazie jedyny w 100% ukonczony. Kupoj nastepny i rob a przy odrobinie wprawy bedzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, thor_ napisał:

Jako, że się nie znam to coś napiszę ? Wygląda fajnie, jedyne co "zwraca" moja uwagę to to, że odbieram go jakby był z plasteliny/piaskowca ? Nie wiem jak to określić, może to kwestia totalnego matu? Nie wiem jakoś tak "dziwnie" i nie potrafię określić dlaczego ?

Może być takie wrażenie przez to, że tych pigmentów piaskowych jest chyba trochę za dużo :) Tak czy tak - dzięki :)

20 godzin temu, kzugaj napisał:

Jak na pierwszy model po 20 latach to calkiem ladny. Pigmenty moze troszke chaotycznie i z grudkami no ale od czegos trzeba zaczac. Gemeralnie to byl rowniez moj pierwszy model po powrocie do hobby i jak narazie jedyny w 100% ukonczony. Kupoj nastepny i rob a przy odrobinie wprawy bedzie lepiej

Dzięki! Tak, działam już z następnymi i chyba jest lepiej :)

19 godzin temu, M.A.V. napisał:

Mi się podoba, szczególnie że to powrót po długiej przerwie - wstydu nie ma  :super:

W dodatku jak na malowanie pędzlami to wg mnie wyszło bardzo dobrze

Wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.