Skocz do zawartości

Hurricane Mk I x 2 Arma i Airfix


mysiek13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Wesołych świąt Wielkanocnych ??? zacząłem takie oto 2 Hurricane, powracam do lotnictwa po latach, więc proszę o merytoryczne uwagi i niski wymiar kary. Do Airfixa dojdzie silnik i uzbrojenie CMK, tablica Yahu i pasy, do Army chyba nic... Początek prac

IMG_20200412_081037.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę kolegi martwić ale wnętrza są źle wymalowane.Za dużo zielonego, jednak po zamknięciu i tak niewiele będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu za dużo zielonego? Wnętrze centroplata na srebrno? Czy podłoga kabiny? ??Wg Modelmanii, Monografii Lotniczych i "internetów" kabina powinna być Interior Green... Przynajmniej ściany, tylna wręga, fotel itd... A widać faktycznie nie będzie zbyt dużo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga, drążek ,kadłub do wysokości kratownicy ,kratownica i fotel aluminium.Kadłub nad kratownicą i ściana za fotelem grey-green.Wnęki podwozia też aluminium.Ale ja się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację ??? to teoretycznie do przemalowania podłoga i boki... Faktycznie widziałem w necie fotki i całych na Interior Green i takie pół na pół z aluminium... Tylko że to głównie restaurowane egzemplarze to wydawało mi się, że to np częściowa odbudowa, jeszcze nie do końca pomalowane... Ale żeby fotel i drążek był na Alu to nie widziałem ? Zastanawiam się nad poprawkami na srebrno w Airfixie, a Armę zostawię chyba na zielono... Chociaż wnęki podwozia są od razu na srebrno, uff ?

Edytowane przez mysiek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym srebrnym wnętrzem to nawet Airfix podaje w instrukcji jak to malować (gdybyś nie miał pod ręką: https://www.mojehobby.pl/products/Hawker-Hurricane-Mk.I-Early.html)

Skończyłem niedawno ten zestaw, całkiem przyjemny, uwagi wymaga głównie złożenie płata (góra z dołem - dół u mnie był w obrysie nieco większy, i krawędź spływu była po złożeniu dość grubawa, trochę szlifowania to wymagało) - ze zdjęć nie jestem pewien czy masz to już sklejone czy tylko złożone na sucho.

I jak to Airfix, niby wszystko pasuje a po pomalowaniu dobrze 3 razy spasować przed klejeniem (np. po wklejeniu elementów chłodnicy w owiewkę - całość nieco odstawała od dolnej powierzchni płata, sam płat przy wklejaniu w kadłub też wymaga dopasowania bo robił się mały schodek w przedniej części, grzbiet wymagał lekkiego doszlifowania żeby owiewka ładnie siadła w pozycji otwartej) za to podwozie siada niemal idealnie.

Pow odzenia i pozdrawiam!

(podpatrze jak Ci idzie z Armą bo mam ich kilka w kolejce)

p.s. mój wyszedł tak, twój przy pootwieraniu zapewne będzie bardziej spektakularny ?

979976501_IMG_20200408_183554110_HDRsmall2.jpg.9c447e3370d34fa2b9983195db54896c.jpg

 

 

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Ci wyszedł twój Hurricane ?? co do płata to miałem ten sam problem, dodatkowo wnęki km-ów trochę go rozepchnęły, pomimo pocienienia ich z tyłu do grubości "papieru"?na sucho nieźle pasowało, a jak dostał kleju, to zwariował i trzeba go było bardzo mocno dociskać ? musiał być za szybki proces i naprężenia były nie zrelaksowane w wyprasce... Krawędź spływu musiałem mocno szlifować... Pomalowałem na srebrny CS8 Gunze i trochę zloszowalem plus minimalnie pigmenty na podłodze i dole ścian ... Bardzo dziwnie rozprowadza się wash po tym Gunziaku... IMG_20200415_173305.thumb.jpg.e69a021420fc8de72411a9733a883634.jpg

IMG_20200415_173350.jpg

Edytowane przez mysiek13
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydła i kadłuby sklejone, Arma wygrywa przynajmniej 5:1 jeśli chodzi o spasowanie i kadłuba i skrzydeł ? uwaga tablica z Yahu jest ok 1,5mm za szeroka do Army, trzeba spiłować po obwodzie... A do elementu Airfixa pasuje idealnie, a po wklejenia do kadłuba ok 1mm szpary ???eraz schnięcie, szpachla na Airfixa, szlify i odzyskanie linii podziałowych... 

IMG_20200422_213730.jpg

IMG_20200422_213150.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Oba Hurricane przygotowane pod surfacera, jak widać do Airfixa było potrzebne nieco szpachli(na górę kadłuba z powodu wpasowania średniego silnika z CMK ?), Arma znacznie mniej ?. Linie podziałowe odtworzone, mam nadzieję że dużo poprawek po podkładzie nie będzie trzeba robić ?

IMG_20200515_220157.jpg

IMG_20200515_220123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam serdecznie i proszę o poradę /utwierdzenie mnie w koncepcji malowania - planuję oba Hurricane z 303 i wg literatury spody powinny być Sky Type S... Czy tylko takie malowania miały w 303 czy też z czarnym (czarno-białym) skrzydłem? I czy wewnętrzne powierzchnie klap też kolorem spodu - Sky? W internetach tylko takie znalazłem malowania, a w Monografiach Lotniczych też cicho o tym... Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam Michał 

Edytowane przez mysiek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie dywizjony nie używały wczesnych Hurricane'ów z płóciennym pokryciem skrzydeł. Według Polish Wings nr 4 z czarnym skrzydłem latały np. RF-D N2460, RF-W W9129. Podobno większość Hurricane'ów w 303 Sq z okresu po BoB miała pomalowany na czarno spód lewego skrzydła.

Edytowane przez djack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djack dzięki za info, widziałem te plansze w Polskich Skrzydłach - ja planuję mini dioramkę z BoB więc w takim wypadku lewe skrzydło na czarno odpada , oba będą w Sky… Co do płóciennych płatów - wiem że kilka wczesnych Hurrich trafiło do 303 ale raczej już po zmianie skrzydeł na metalowe ? Znalazłem w necie 1 malowanie chyba z AZ model wczesnego Hurricane z 303 z płóciennym płatem - wiem że to nie jest porządny podkład merytoryczny , ale chcę mieć na dioramce te Hurricane nieco różniące się od siebie i tak dociągnę tego Airfixa...

2853_1-auto_downl.jpg.f619c0a0807a18cc268425122f9c3465.jpg

A co do czarnego spodu - Arma klei się tak fajnie że jeszcze jeden zestaw Expert pójdzie na mój ulubiony UZ V z 306 Dywizjonu :)

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.