Skocz do zawartości

Podkład samochodowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak się zastanawiam nad kosztami modelarstwa i wszystko to co na rynku nazwijmy zwyczajnym ma cenę normalna a to samo tylko z dopiskiem '' modelarskim cena rośnie na 3-4razy. Szukam czego co mi zastąpi podkład Mr surfacer 1200 i rozpuszczalnik Mr color thinner. Na allegro znalazłem podkład samochodowy w puszczę do Malowania elementów plastikowych. Mil ktoś z takowym doczynienia? https://allegro.pl/oferta/boll-podklad-do-plastiku-400-ml-elastyczny-8517160474?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Acategory&bi_c=YTcxMjJhYjQtNjUwOS00YmJhLWI1NDktYzRjNDMwYmJhNDQzAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=0eec4abc-8733-46f3-8fdc-644ec1163408

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ty pierwszy znalazłeś taki podkład ? Takie eksperymenty kończą się na 99% powrotem do dedykowanych rozwiązań modelarskich.

Ogólnie z tymi podkładami samochodowymi trzeba ostrożnie, bo większość jest zbyt agresywna dla polistyrenu. Ja pamiętam że kiedyś używałem podkładu Motip Dupli i był w miarę ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Ja od lat stosuję jako podkład, farbę w sprayu do zderzaków plastikowych.

Jedna puszka, starczy mi na kilka modeli.

Używam tej najjaśniejszej. I nie zdarzylo mi się jeszcze, że po pomalowaniu modelu i odklejaniu taśmy maskującej, odeszła mi farba od modelu.

Polecam ta farbę jako podkład.

Nakłada sie cienkimi warstwami i szybko schnie.

https://www.boll.pl/lakiery-akrylowe-i-ochronne-2/boll-lakier-do-zderzakow-plastikowych-spray-49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Zawsze używałem tego podkładu, malując wszystkie detale w modelu. Nadwozia oraz większe elementy modelu, maluję aerografem. Wtedy używam farb olejnych, natomiast mniejsze detale, maluję z pędzla i wtedy używam farb olejnych oraz akrylowych. Ale zawsze jako podkład, jest użyta farba do zderzaków Boll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jawkers. Aż sobie kupię na allegro puszkę i zobaczymy czy zastąpi mi surfacer 1200 ? ciekawe jak się akryle od tamki na tym podkładzie będą zachowywać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Najpierw wycinam, obrabiam a następnie natryskuję podkład.

SniperTBG ja nigdzie nie napisałem, że ta farba jest lepsza od surfacera 1200.

Surfacera też używam, ale tą farbą psikne i odkładam na regał a aerograf jeszcze muszę czyścić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.