Skocz do zawartości

Renault 4 Fourgonnette "Renault Service" - Ebbro 1:24


toled

Rekomendowane odpowiedzi

Stało się! Po ponad 50 roboczogodzinach model dotrwał do końca ? Ebbro mnie nie zachwyciło, nie mówię, że jest złe, bo samo przygotowanie modelu do malowania itp. nie jest zbyt pracochłonne, jednakże po modelu za ponad 230zł spodziewałem się więcej elementów, lepszych detali + np. jakieś blachy, otwieranie/zamykanie drzwi etc. Model będzie częścią dioramki.

IMG_2362v1.thumb.jpg.3c21b8a9d0c4411e4ea96677e927d28a.jpg

IMG_2355v1.thumb.jpg.75f5890c5b1e53651eb079b4cb2a2c7e.jpg

IMG_2357v1.thumb.jpg.49d5c73454d245cca2e6d73ae680a0c8.jpg

IMG_2359v1.thumb.jpg.f047653dca0c89e2d8895b8a30952ff8.jpg

IMG_2360v1.thumb.jpg.5f67e62b4bafdaf8a86f883ef8d97b8e.jpg

IMG_2366v1.thumb.jpg.1bf2d6800a9aaf2b75471503ca0e6dbe.jpg

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dorotka napisał:

Podoba się! Efekt psują mi jedynie wycieraczki i coś z maską :super:

Wycieraczki i tak są wysokiej klasy jak na wycieraczki z plastiku, nie jest to co prawda blaszka, ale już mamy 3D :D Jedyny z nimi problem - odlane w ten sam sposób, co przy montażu powoduje, że jedna jest do góry nogami. 


Coś z maską, to chyba pijany pan Zenek w Ebbro nie ogarnął spasowania tego elementu (o czym dowiedziałem się w końcowych punktach instrukcji) - jest tragiczne, ale takie przez duże T - gdybyśmy przenieśli szpary na realny model 1:1 można by rękę tam wkładać. Bez poszerzania maski nie ma szans na zgubienie tego (ewentualnie otwieranie maski:D)

Są takie smaczki - gdy już wszystko się ma sklejone, trzeba dodać maskę w miejscach, gdzie nie da się jej dodać bez rozklejania/rozwalania elementów :D
Oczekuję, aż @Coppercat będzie robił swoje Ebbro, ciekawe, czy też będzie miał takie badziewia :D
1276201771_Beznazwy-1.jpg.fb618a93023cc28f30a5769fb04ce398.jpg

Edytowane przez toled
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ładnie wyszedł.

Recenzja taka, że zabranie się za niego można traktować jak wyzwanie. W magazynie zalega mi z innymi Ebbro, ciekawe czy tamte też są takie pogibane. Cytryna H i DS19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę wody upłynie, zanim wezmę się za tą Renówkę z Ebbro. 

Twój model mi się podoba. Chociaż kilka szczegółów bym zmienił.

Szkoda, że nie zrobiłeś ruchomych drzwi. Aż się prosiło.

Gratulacje :super:. Jak na PZP jest fajnie.

Edytowane przez Coppercat
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę ze swoim drugi wieczór. Poszerzyłem delikatnie maskę i obrabiam budę do pierwszego malowania. Załączone kalki są do jakichś fikcyjnych malowań wiec postanowiłem sobie wymyślić własne, równie fikcyjne. Mój będzie miał wszystko otwarte na stałe, nie chce mi się walczyć z zawiasami. Jak na razie obróbka na poziomie standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.