Skocz do zawartości

KV-1 Simplified turret, Trumpter 1/35 - Reaktywacja


mic43

Rekomendowane odpowiedzi

Mały update. Obicia skończone, wziąłem się za błoto - etap, którego najbardziej nie lubię, bo nigdy nie jestem w stanie przewidzieć jak to wyjdzie.

Na razie jedna strona, pójdą na to jeszcze rozpryski błota. Koła jeszcze też nie ruszone.

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że praca z pigmentami jest mało wygodna i przymierzam się do przerzucenia na efekty emaliowe - póki co zakupiłem błoto od Miga. 

IMG_20200902_100146455.jpg

Edytowane przez mic43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pigmenty mimo początkowego sceptycyzmu bardzo polubiłem, natomiast wszystko zależy też od pożądanego efektu końcowego: z moich doświadczeń, jeśli błoto ma być "na sucho", wtedy lepiej użyć pigmentów. Jeśli "na mokro" - lepsze efekty dadzą specyfiki olejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
49 minut temu, knoor napisał:

A czemu nie wziąłeś tych zestawowych plastikowych, bo są całkiem spoko? Zgubiłeś czy zepsułeś?:)

Model jest z odzysku i podczas operacji reaktywacji plastikowe gąski się rozwaliły. Nie miałem siły już tego ponownie kleić. Ogólnie to w model włożyłem sporo pracy, a i tak efekty jakoś mnie nie powalają. Może za dużo się człowiek naoglądał modelarzy z YT i teraz wszystko co samemu się zrobi wydaje się gówniane, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trochę jest w tym też kwestia tego, że Ci się opatrzył;) Ja np na początku nie mogłem oderwać oczu od modeli Nightshifta, a ostatnio nawet nie oglądam nowych filmików, bo robi trochę wszystko na jedno kopyto i ten styl mi się trochę znudził. Oczywiście wciąż uważam, że modelarze z YT (np. Nigthshift) w większości stoją na poziomie sporo ponad średnią, ale efekt WOW gdzieś uleciał.

Wracając do KV-1 -> to zrób z niego wrak:) Wraki są ekstra, bo można mocno zaszaleć z weatherigiem, można olać montaż niektórych części. A do tego mało ludzi je robi i pozwalają wykorzystać nawet średnio udany model na nowo. Pomyśl nad tym:) Oczywiście na początek i tak trzeba naoglądać się YT i pierwszy model wyjdzie badziewnie, ale co zrobisz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.