Skocz do zawartości

Matylda Reaktywacja


Pafica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Niestety przerwałem prace na c740®, ale nie mogłem już, dawno tak się nie wkurzyłem. Oglądając półkę z modelami postanowiłem, że czas odkurzyć brytyjską pancerkę-czyli moją matyldę 1/72 firmy airfix.

Modelik cieniutki. Chcę ją zarzucić do kreta, zmyć tą obrzydliwą farbę która na niej była, i zrobić ją od początku. Możę dodam też winietkę z jakimś brytyjcem.

 

4e3e8217ece8b5d4.jpg

Jak sami widzicie modelik beznadziejny, a szczeólnie gąski-to wręcz grube pasy gumy. No ale poradzimy sobie. Ostatnio służył mi do eksperymentów łosza, obić, kurzenia i to tak skutecznie że amputowełem mu lufę....

 

I teraz drobne zapytanko do was-macie schematy malowań matildy w afryce?? Najlepiej całe piaskowe, ale mogą być inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kreta używam teraz Cleanluxa. Nie jest taki żrący i nie trzeba się bawić z rękawiczkami i maskami. Zmywa wszystkie farby.

 

Pzdr

A kto mówi, że ja sie bawię z rękawiczkami i maskami-idę na żywioł~!

Co prawda ręce potem nieco śliskie, ale jakie miętkie i czyściutkie!

 

A lufa połamała się przy robieniu obić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace brną dalej, położyłem już drugą warstwę farby i projektuję winietkę. Tu widzicie przymiarkę tankisty jeszcze przed malowaniem....

6bb90f67361c149f.jpg

A tu jeszcze mokra druga warstewka farby

3d71f6417b3b39f5.jpg.

Model w zamierzeniach będzie bardzo zakurzony i nieco boobijany.Zrobię też wash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem drybrush, czekają mnie jescze obicia(aaa!) i wash(AAAA!!!)

Trochę się boję ..

d294b9b278474903.jpg

 

Rzut z lotu kuropatwy

 

0ee63284e550a246.jpg

I muszę poprawić koniec lufy bo cosik żle to wygląda.

 

I zabieramy się za winietkę, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra:

prawie koniec pozostaje tylko osmalić lufę i wyrzutnik granatów, okurzyć czołg, przykleić mu pokrywę włazu i poprawić parę drobiazgów. Czołgista zazywa oczysczającej kąpieli w uzdrowisku "kret" Mam już pomysła na winetkę- samotna matilda ze zrelaksowanym dowódcą we włazie, palemki i może ranny żołnierz brytjski ale to się zobaczy.. Aha- to narmalne że drybrush na modelu samoistnie znika????

 

2a1724fa5dfc0478.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zapomnij szybko o fikcji zwanej niebieskim kolorem używanej przez Brytyjczyków w Afryce!

Hmmm? A ja coś słyszłem o tym że one były malowane RAF blue sky czy coś... No to jakie jak nie niebieskie? Szare? Zielonkawe?

 

406ae5d1aab94803.jpg

Zrobiłem wash ale muszę zetrzeć resztki drybrusha i zrobić go ponownie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zapomnij szybko o fikcji zwanej niebieskim kolorem używanej przez Brytyjczyków w Afryce!

 

Ciekawa opinia, czy czymkolwiek to potwierdzisz ?

Ja widziałem co innego.....

http://www.wdif.net/secondworldwar/Matilda-2.JPG

 

Pafica, wnioski wyciągniesz sam, poszperaj w necie ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra model w galerii

Ja czekać żeby zobaczyć dobra model.

Przecinek, dwie kropki i dodatkowa wielka litera bardzo zmieniłaby sens Twojego posta. Popraw interpunkcję, bo czasami trzeba się domyślać, co autor miał na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do niebieskiego na angielskich czołgach w Afryce...

 

Publikacje sprzed kilku lat (np. Militaria w zeszycie Afryka, Włochy 1940-43) faktycznie upierały się, że tam był używany kolor błękitny. Jednakże najnowsze badania stwierdzają, że był to kolor BSC 28 Silver grey, (light green-grey).

Pisał o tym np. William Marshall. A to, że ta opinia jeszcze się nie przebiła do polskich publikacji, pozostaje problemem tych, którzy wciąż wierzą Militariom.

Tu daję link do opisu malowania wg Camouflage Pattern No1, co prawda na przykładzie Stuarta Honey, niemniej jest tam napisanych kilka zdań na temat niebieskiego odcienia pustynnych czołgów:

 

http://www.clubhyper.com/reference/bellmanwm_1.htm

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.