Skocz do zawartości

Paul Boulton Defiant, Airfix 148


Ripper1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, dawno bardzo nic nie wstawiałem na forum ale koszmarny brak czasu nie pozwala w pełni oddać się pasji modelarskiej. Najlepiej świadczy o tym fakt, że wczoraj skończony model zacząłem budować 03 stycznia tego roku ( zawsze zaznaczam sobie datę na pudełku ) a efekt tej pracy poddaję waszej ocenie. Jest to maszyna z 307 Dywizjonu RAF "Lwowskich Puchaczy" chyba jedynej polskiej jednostki wyposażonej w te samoloty. Życzę miłego oglądania

Ps.

Ostatnie dwa zdjęcia przedstawiają Defianta obok jego następcy w Dywizjonie - samolotu Bristol Beaufighter którego udało mi sie zbudować w zeszłym roku.

 

N3437.jpg

defian-1.jpg

DSC02825_edited.jpg

DSC02826_edited.jpg

DSC02827_edited.jpg

DSC02829_edited_edited.jpg

DSC02830_edited.jpg

DSC02835_edited_edited.jpg

DSC02838_edited.jpg

PSX_20200616_162030[7672].jpg

PSX_20200616_192311[7669].jpg

PSX_20200620_192205[7713].jpg

PSX_20200620_204535[7721].jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ripper1 napisał:

Jest to maszyna z 307 Dywizjonu RAF "Lwowskich Puchaczy" chyba jedynej polskiej jednostki wyposażonej w te samoloty.

Nie chyba, a na pewno jedynej, używającej bojowo.:lol:
Piękna robota, a jak dla mnie zdjęcie "w hangarze" to już rozwala system :super: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, floggerFAN napisał:

fajny.

Napisz coś o składalności zestawu.

zestaw z tych co się same składają, jedyny problem miałem ze spasowaniem wieżyczki strzelca z kadłubem ale to mały problem - chwilka machania pilnikiem i wszystko pasowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Havoc napisał:

Model pierwsza klasa! Może jakieś kilka wskazówek jak osiągnąć takie efekty dla czarnego malowania?

podstawa to "czeski marmurek" na to idzie szary preszeding po liniach podziału. W dalszej kolejności położyłem transparentną warstwę farby Mr Color nr C116 ( RLM 66 ), nastepnie jak przy malowaniu poszycia metalizerami tylko z wykorzystaniem różnych odcieni czarnego koloru a więc TAMIYA XF-1, Hobby Color H12, TAMIYA XF-85 i Mig surface primer A.Mig-2005. Kiedy już miałem bazę zacząłem zabawę wash-ami z Vallejo 73.201, 73.202 i 73.200 na koniec trochę pigmentu European Earth z AK Light Dust i to chyba wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, martinello napisał:

A tak się wtrącę z drobnym błędem - proszę porównać zdjęcie oryginału i modelu pod kątem położenia kadłubowej kokardy. Nie powinna być troszkę wyżej ?

Faktycznie nie zwróciłem na to uwagi - Mea culpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.