Jump to content

Havoc

Members
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wow, dzięki za bardzo ciekawe informacje. To są moje pierwsze próby z podstawką i jeden z pierwszych modeli, więc na rzecz ćwiczenia warsztatu poświecę prawdę historyczna. Figurki zostaną te które mam, chce po prostu dobrnąć do końca z projektem, a samo pomalowanie figurantów będzie dość sporym wyzwaniem.
 2. Dzięki za namiary na literaturę. Z chęcią zgłębię temat bo uważam, że naprawdę warto.
 3. Heh, nie ma sprawy. Zawsze miło podyskutować. Z linia poglądową do obecnego IPN to mi daleko. I nie jestem zwolennikiem twierdzenia, że nasze wojsko formowane na wschodzie to zło i nic więcej. Wręcz przeciwnie, uważam że powinno więcej się mówić na ten temat i pokazywać to co Ci ludzie przeszli ponieważ również walczyli i ginęli za ten kraj. Napisałem "z tego co się orientuję" więc chyba nie stawiałem tez na zasadzie jedynej prawdy objawionej. Swoją wiedzę opieram głównie na książce Kacpra Śledzińskiego "Tankisci" gdzie sprawy były przedstawione mniej więcej w ten sposób, oczywiście moja pami
 4. Wielkie dzięki! Komandira mam w planach zostawić tak jak jest, czujne oko wielkiego brata nie było wtedy niczym niebywałym, a nasi byli traktowani na równi z karnymi batalionami. Z tego co się orientuję to np. zwłaszcza w początkowym okresie funkcjonowania 1BP cala kadra dowódcza była tylko radzieckiej proweniencji. Na podstawce, sowieta będzie taka przypominajaką jakie to nasze wojsko ze wschodu było niezależne. Planuje go zrobić w całego w zielonym mudrze armii, bo niebieskich gaci NKWD nie zniosę.
 5. Witam. Pracuję obecnie nad podstawka do T-60 LWP z okresu 1944-1945. Chce ożywić podstawkę dodając figurki. Posiadam zestaw ICM: https://www.mojehobby.pl/products/Soviet-tank-crew-1939-1942.html Zastanawiam się, na ile mundury tankistów z zestawu ICM będą odpowiadały rzeczywistemu wyposażeniu czołgistów LWP z tamtego okresu? Co do samych mundurów raczej nie powinno być różnicy, zwłaszcza z tego co czytałem, to nasi dostawali sorty "z drugiej" ręki a nie najnowsze czy nawet nowe umundurowanie. Zastanawiają mnie najbardziej wszelakie dodatki, typu klamra pasa
 6. Super. Dzięki za odpowiedź. Odnalazłem wątek warsztatowy, gdzieś mi wcześniej nie wpadł w oko. Pozdrawiam.
 7. Witam. Fajny model, gratuluje. Mam pytanko, jak Kolega wykonuje, "elektronikę"? Chodzi mi konkretnie o silniczki. Czy jest użyty jakiś moduł sterujący silnikami czy na "krótko" do zasilania. Bardzo fajny jest też efekt zatrzymania silników, wygląda to bardzo naturalnie.
 8. Super wykonanie, gratuluje. Bardzo podobają mi się okopcenia. Jak robione?
 9. Z tego co się orientuję, to dokładnie o to chodziło, szybka identyfikacja.
 10. Bardzo fajna praca. Pewnie dostanę nagrodę złotej łopaty za ożywianie tego tematu, ale muszę zapytać. Jak została wykonana podstawka? Z czego drzewka i podłoże, wszystko super się komponuje co nie jest takie proste w 1/144.
 11. Kurczę poluje na te nitowadła RB ale wszędzie posucha, towar deficytowy... Ja swojego katowałem nitowadłem od trumpetera i jestem średnio zadowolony zarówno z narzędzia jak i z efektu końcowego..
 12. Pięknie się prezentuje, gratulacje. Sam walczę ze swoim już blisko rok i muszę przyznać, że nie jest lekko... Na swoim też wykonałem po raz pierwszy nitowanie, efekt bynajmniej nie jest powalajacy, zwłaszcza na kadłubie gdzie większość znikneła pod podkładem... U Kolegi fajnie widać linie nitów, czym były robione?
 13. Silnik super, gratuluje kunsztu, zwłaszcza przy takiej pchle. Również czekałem na ten zestaw, na wersję z naczepą, więc chętnie będę śledził relację.Pozdrawiam.
 14. Ja używam Lucky Varnish i jestem zadowolony. Można śmiało lać prosto z butli do areo.
 15. Muszę koniecznie obejżeć to porównanie. Z Army mam p7 której jeszcze nie ruszałem więc przyznam, że nie wiem jak odporne na chemię są ich kalki, a to też istotny czynnik. Niekiedy, zwłaszcza przy zegarach,warto rozważyć wycięcie pojedyńczych elementów z dużej kalki. Nie ma wtedy problemu z filmem który nie chce siąść na detalach tablicy, oraz zawsze każdy zegar trafi na swoje miejsce na plastikowym elemencie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.