Skocz do zawartości

Sojuz-Apollo, Dragon 1:72


Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś mija 45 rocznica zakończenia misji Soyuz-Apollo. Była to ostatnia misja statku Apollo.

Model Dragona to kompilacja modułu Apollo znanego z innych zestawów i modelu Sojuza wykonanego z bardzo dziwnego tworzywa przypominającego bardzo twardą gumę. Materiał fatalny do jakiejkolwiek obróbki.

Dodałam, poprawiłam:

Przede wszystkim zaprojektowałam od podstaw kalki do paneli słonecznych na Sojuzie, bo te z zestawie to jakieś nieporozumienie. Posłużyłam się oryginalnymi zdjęciami z orbity, przeskalowałam w Corelu i wydrukowałam. Dodałam jeszcze napis CCCP.

Na Apollo zaprojektowałam i umieściłam radar dopplerowski, którego w ogóle nie uwzględniono. Miałam jego oryginalne wymiary i posługując się zdjęciami z hali montażowej odpowiednio dopasowałam (to taki charakterystyczny brązowy kwadrat)

Na końcach paneli słonecznych w Sojuzie umieściłam anteny.

Między kadłubem a panelami słonecznymi dodałam osłony termiczne.

Podstawki zaproponowane przez Dragona są bardzo niestabilne i trudno je umocować w modelach.

Podobnie jak w modelu Apollo 13 umieściłam model na dwóch pomalowanych rurkach na podstawce z naszywką misji.

Model został umieszczony odwrotnie w stosunku do Ziemi. W rzeczywistości, radar dopplerowski był skierowany w kierunku Ziemi.

IMG_20200723_195718.thumb.jpg.feb6df9a3f44b92efd95a1008bb46394.jpg

IMG_20200723_195437.thumb.jpg.aa8ae084ad1e60b26f8a7abe6f2df85b.jpg

IMG_20200723_195111.thumb.jpg.918142a7d9a76e7b6e3a8a2f585d470e.jpg

IMG_20200723_195704.thumb.jpg.ac15f58e855fc2dc19cec4ff34feaa96.jpg

montaz1.thumb.jpg.6b86aae4ebb1dbbc6c16c98c2c5b5b1b.jpg

 

Edytowane przez Agnieszka
  • Like 14
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.