Skocz do zawartości

Pytanie o samochody ciężarowe i terenowe LWP modele1:35


jmx62

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.10.2020 o 19:06, jmx62 napisał:

Spec nie jestem ale wg mnie to jednak Zis 5.

Eeee chyba jednak nie dokładnie obejrzyj sobie  to zdjęcie które kolega zamieścił. Tu masz tego ZiS-a Piać którego się wszyscy uczepili :

https://www.mojehobby.pl/products/Russian-ZIS-5B-Truck.html

Dokładnie obejrzyj sobie kształt przednich błotników i wygląd przedniej szyby na zdjęciu . No i co inne nie ?  A teraz zobacz sobie tego GaZ-a MM którego zamieściłem :

https://www.mojehobby.pl/products/Soviet-GAZ-MM-Mod.1943-Cargo-Truck.html

Obejrzałeś sobie jego błotniki i przednią szybę pasuje ? Czyli można założyć na 98% że jest to GaZ MM ale z dodanym drugim światłem i obuty w jakieś inne opony niż takie jak w modelu . Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Grzes napisał:

Moim zdaniem szyba jest w takiej pozycji:
Gaz-MM-Walk-Around.jpg.5813158e960fc8554d3589022725c688.jpg

Oczywiście że tak . Na tym zdjęciu  z epoki widać wyraźnie że jest uchylona . Tak samo jak na tym powyższym  które zamieścił szanowny Kolega Grzes . Tak dla porządku jest to GaZ MM w wersji z otwartą kabiną . Te błotniki mają taki sam  kształt jak na zdjęciu z epoki. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego  "myku" to ja nie znalem z tą uchylna szybą. Od razu pytanie czy były tylko dwie pozycje tzn. otwarta i zamknięta czy też można było ją zablokować w pozycji że tak to nazwę pośredniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to było we wcześniejszych konstrukcjach, ale sposób działania pokażę na przykładzie KrAZa-255b
Na fotce poniżej są widoczne prowadnice, każda z dwoma zagłębieniami.
Szyba może być więc uchylona w dwóch pozycjach.
Rozwiązanie proste i siermiężne wręcz, ale chyba właśnie takie sprawdzają się w razie wszelakich kryzysów.
stock-photo-tampere-finland-may-view-from-the-cab-from-armed-forces-abandoned-soviet-off-road-truck-1393668404.jpg.70eca0deb4362f84e6e58e6bcfc8415f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu post pod postem, mam nadzieję że mnie szanowny Admin nie obejdzie.

Nurtuje mnie jeszcze takie pytanie czy w ludowym WP były wykorzystywane niemieckie samochody zarówno ciężarowe jak i terenowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

 Wiem, znowu post za postem ale tymczasowo temat usnął a ja mam znowu pytania.

Tym razem trochę odbiegające od tematu mianowicie dotyczące naszych "ludowych" czołgów.

Nie wiem czy zakładać nowy wątek?

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2020 o 22:41, jmx62 napisał:

Dzięki, będę próbował się dokopać bo to może być ciekawy temat. Nie pamiętasz jaki to był numer, chociaż rocznik by się przydał to będzie łatwiej.

Tu masz link do wydawcy Poligonu firmy Magnum X.  Możesz przeglądać spis treści. Cześć numerów posiadam, jak znajdziesz to daj znaka - to prześle materiał na temat zdobycznych pojazdów niemieckich w LWP,

http://www.magnum-x.pl/sklep/poligon/id-2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.