Skocz do zawartości

Zapowiedzi i nowości PanzerShop


robertmodelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Czeska raczej lokalna firma specjalizuje się w żywicznych konwersjach do zbudowania fajnych modeli.  Z ich wyrobów można zbudować ciekawe pojazdy np. TOPAS -2AP oraz PTS-10.  Sprzęt ten używany był lub jest w WP.  Cena tych wyrobów nie jest mała. W niektórych zestawach są nawet gąsienice  Friula.  Jestem chętny na zakup TOPASa. 

http://www.panzershop.cz/inshop/

Boxart Topas 2AP "Polish Army" APC PS35286 PanzerShop

OT-62R2 TOPAS Command vehicle, PanzerShop PS35285 (2019)Boxart KZKT KET-T Recovery Truck PS35288 PanzerShop

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warianty są trzy (cena w USD):

Topas 2AP "Polish Army" APC & Friul ATL-97   95.00
Topas 2AP "Polish Army"
Topas 2AP Polish Army APC & BTR-50 or PT-76 Trum. & Friul ATL-97    125.00
 

  70.00

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
6 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

Są nawet zestawy z ciężarówką Praga V3S na pace ciekawe jaka będzie cena. Obstawiam jakieś 200 -300 ojro. Pozdr. A.

Sam model PTS-10 kosztuje 249 USD. Przy dzisiejszym kursie USD-3,87 PLN daje 963,63 PLN.  Czyli drogo jest.....

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Sam model PTS-10 kosztuje 249 USD. Przy dzisiejszym kursie USD-3,87 PLN daje 963,63 PLN.  Czyli drogo jest.....

Przyjacielu to jest dużo drożej jak drogo:szczerbol:.Tylko mieć nadzieję że zajmą się tym żółte ludziki i zrobią go za 1/3 tej ceny w granicach np. ich MTLB-icy. Pozdr. A

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 11:19, Adams M1A1 napisał:

Przyjacielu to jest dużo drożej jak drogo:szczerbol:.Tylko mieć nadzieję że zajmą się tym żółte ludziki i zrobią go za 1/3 tej ceny w granicach np. ich MTLB-icy. Pozdr. A

Mam nadzieję, że niedługo Trumpeter lub Hobbyboss uratuje nasze spustoszone przez Covid -19 kieszenie i wypuści PTS-a w cenie nieprzekraczającej 400 zł. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Mam nadzieję, że niedługo Trumpeter lub Hobbyboss uratuje nasze spustoszone przeaz Covid -19 kieszenie i wypuści PTS-a w cenie nieprzekraczającej 400 zł. 

Ja myślę Przyjacielu że oni zaprojektują i wypuszczą całą serię tych pojazdów tj.  bazujących na tym samym układzie napędowym (koła i gąsienice) tj. ciągniki ATS 59  i ATL oraz właśnie PTS-a. tak zrobili najpierw opracowując haubicę 2S3 Akację a potem mając już podwozie wypuścili Kruga. I tak zdobili teraz z AT-T . Pozdr. A.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...
Napisano (edytowane)

W czwartek odebrałem przesyłkę z Czech ze sklepu internetowego panzershop - zawartość jedynie słuszna konwersja do zbudowania modelu: Topas 2AP "Polish Army". Koszt modelu 70 USD  - przesyłka 17 USD. Czas realizacji bardzo szybki -7 dni. Do konwersji potrzebne jest podwozie od czołgu PT-76 lub transportera opancerzonego BTR-50 Trumpetera (oraz parę części z górnej płyty kadłuba). Zestawowe gumowe gąsienice Trumpetera są do wyrzucenia.  Pracujące metalowe  Friulmodel ATL-097, są praktycznie nie do kupienia. 

Od dawna myślałem o zakupie tego modelu. Dostępne były tylko modele kartonowe (skala 1/25 lub 1/33) i żywiczny firmy ArmoJadar w skalach 1/35 i 1/72.  W tamtych czasach kompletny model żywiczny TOPASa w skali 1/35 -2005 rok kosztował ok 260 zł. 

ArmoJadar wypuściła kilka wersji transportera TOPAS /OT-62

TOPAS 2AP, Armo 35001 (2005)

 

armo-35002-1-35-ot-62-topas.jpg

Te wersje powyżej są najciekawsze. Niestety już dziś niedostępne, pojawiają się czasem w cenie ok. 400 zł na portalach aukcyjnych.

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tyle tytułem przydługiego wstępu -zawartość pudełka:

Z pierwszych uwag to brak liny holowniczej  -no problem jest EUREKA XXL.

Lufy na metalową RbModel 14,5 mm KPVT niestety nie da się wymienić- jest odlana razem z jarzmem.

Brak kalkomanii- trzeba kombinować z kalek np. ToroModel.

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, robertmodelarz napisał:

Lufy na metalową RbModel 14,5 mm KPVT niestety nie da się wymienić- jest odlana razem z jarzmem.

Da się, tylko trzeba będzie poskreczować.

 

Zestaw smakowity :)

Ciekawe czy będzie to wszystko pasować - w kwestii jakości żywicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
27 minut temu, _OldMan_ napisał:

 

Reasumując:

Model 70 USD czyli ok 270 PLN

Gąsienice ok 160 PLN

BTR-50 Trumpetera ok 125 PLN

Liny Eureka XXL ok 15 PLN

Kalkomanie ToroModel TORO MODEL 35D68 -68 PLN

Razem 638 PLN + koszty wysyłki.

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, piotrkur napisał:

Pozostaje ewentualnie kreatywna księgowość...

Dokładnie. Dwie spontaniczne awarie samochodu i koszty idzie ukryć :) Mój kumpel nakupił trochę sprzętu do ASG i mówił mi tak: jakby mi się coś stało to żeby ona nie sprzedała tego po tyle ile jej mówiłem że to kosztuje 😜 A zestaw bardzo fajnie, mimo wszystko ja odpadam. W dłuższej perspektywie może warto poczekać aż wyjdzie coś takiego z plastiku i być może w jednym pudle.

Edytowane przez TAW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, TAW napisał:

Dokładnie. Dwie spontaniczne awarie samochodu i koszty idzie ukryć :) Mój kumpel nakupił trochę sprzętu do ASG i mówił mi tak: jakby mi się coś stało to żeby ona nie sprzedała tego po tyle ile jej mówiłem że to kosztuje 😜 A zestaw bardzo fajnie, mimo wszystko ja odpadam. W dłuższej perspektywie może warto poczekać aż wyjdzie coś takiego z plastiku i być może w jednym pudle.

Mój przypadek akurat kończył ekonomię i ma prawo jazdy oraz swój samochód. Wie nawet jakie jest średnie miesięczne zużycie zimowego płynu do spryskiwaczy zakupionego w dyskoncie.  Zasada jest jedna "pełna transparentność"😀 ilość niesklejonych pudełek modeli na półce musi być constans. Posiada również wiedzę, gdzie na pudełku jest numer katalogowy oraz umie wpisać go w google....

Co do modelu wykonanego w technologii wtryskowej liczyłem po cichu na IBG, ale na razie cisza.

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, robertmodelarz napisał:

Mój przypadek akurat kończył ekonomię i ma prawo jazdy oraz swój samochód. Wie nawet jakie jest średnie miesięczne zużycie zimowego płynu do spryskiwaczy zakupionego w dyskoncie.  Zasada jest jedna "pełna transparentność"😀 ilość niesklejonych pudełek modeli na półce musi być constans. Posiada również wiedzę, gdzie na pudełku jest numer katalogowy oraz umie wpisać go w google....

Sprytna żmijka!:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, martinello napisał:

Robert - to czas przenieść ten model z "nowości" do "warsztatu".

Bo coś czuję, że Rosomak pójdzie w odstawkę :)

"Twardy bądź jak Roman Bratny" z piosenki Kuby Sienkiewicza. Rosomak idzie do przodu. Do TOPASA nie mam jeszcze części. Jak dojdą to pomalutku coś będę strugał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.