Skocz do zawartości

USS Arizona 1/700


Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Kasiu, jeśli mogę Ci coś do radzić - spróbuj oklejać papierową taśmą klejącą przed malowaniem linii. W ten sposób będziesz miała równo oddzieloną kolorystykę.

...

Grunt, że się dobrze bawisz. Frajda przede wszystkim

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie miałam taśmy papierowej więc zaryzykowałam obklejenie zwykłą taśmą (na zdjęciu nie bardzo to widać).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam taśmy papierowej więc zaryzykowałam obklejenie zwykłą taśmą (na zdjęciu nie bardzo to widać).
I zaraz będzie, że zrobił jeden model i się wymądrza...

Wiesz, moim zdaniem zwykła taśma niesie ryzyko oderwania wraz z nią kawałków farby, papierowa jest bezpieczniejsza. Ważne, żebyś Ty się czuła dobrze z modelem. Jeśli Ci to nie przeszkadza, to ok. Jeśli chcesz wiedzieć więcej : pytaj ( nie mnie, ja sam jestem początkujący ) albo przegląda inne wątki warsztatowe... ale przede wszystkim rób rób i jeszcze raz rób. Do pewnych rzeczy sama dojdziesz, z innymi chłopaki ( i dziewczyny ) Ci pomogą. Ja sam robiłem pierwszy swój model niedawno, teraz robię drugi. Polecam Ci moje wątki, bo robiłem wszystko od podstaw i sam o wiele rzeczy pytałem - może jakieś rozwiązania Ci się przydadzą

...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam taśmy papierowej więc zaryzykowałam obklejenie zwykłą taśmą (na zdjęciu nie bardzo to widać).

Pozdrawiam.

 

Pewnie przezroczysta i bedziesz ja dopiero zrywala bo to co widac to raczej nie efekt jej uzycia

 

35783735a7cf4576.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam taśmy papierowej więc zaryzykowałam obklejenie zwykłą taśmą (na zdjęciu nie bardzo to widać).

Pozdrawiam.

 

Pewnie przezroczysta i bedziesz ja dopiero zrywala bo to co widac to raczej nie efekt jej uzycia

No to jeśli będziesz dopiero odrywała taśmę przezroczystą, to jestem pełen obaw. Kiedyś przy którymś modelu też taką zastosowałem, to przy odklejaniu zabrała ze sobą prawie całą farbę z okolicy. Od tego momentu zainwestowałem w Tamiyę i teraz jest ok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałem maskować zwykłą taśmą klejącą, to najpierw kilka razy przyklejałem ją do siebie, odrywałem i dopiero później do modelu. Niestety chyba raz zdarzyło mi się, że farba podciekła pod taśmę . Teraz też używam Tamiya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przezroczysta i bedziesz ja dopiero zrywala bo to co widac to raczej nie efekt jej uzycia

 

 

Taśmę dopiero będę zrywać. Jak coś wykombinuje to dam fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przy którymś modelu też taką zastosowałem, to przy odklejaniu zabrała ze sobą prawie całą farbę z okolicy.

Hej.

A ja używam taśmę "malarską" z Castoramy/Obi/Leroy (czyli taką do przyklejania folii ochronnej na meble czy do ściany przed malowaniem).

Tania jak barszcz.

Dobrze się klei i jednocześnie odchodzi bez większych problemów.

Dodatkowo - żeby absolutnie zminimalizować ryzyko - odklejam ją pod kranem z ciepłą wodą (odchodzi wtedy nieomal sama)

 

Osobiście kupiłem sobie taką szeroką. Odcinam fragment, przyklejam na kawał prostej blachy (odpad z metalowej dachówki) i przy pomocy skalpela (i ew linijki czy cyrkla) wycinam odpowiednie kawałki. Potem pensetą i skalpelem umieszczam je na modelu.

Jak potrzebuję "wymaskować" BARDZO krzywą linię a wycięcie odpowiedniego kształtu z taśmy w jednym kawałku jest dość skomplikowane, to produkuję mnóstwo "konfetti" (a właściwie wąskich prostokątnych pasków) i przyklejając je obok siebie tworzę linię maskowania bezpośrednio na modelu.

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się . Przy malowaniu części stwierdziłem brak jednego elementu..... Jestem załamany, gdyz z pewnością był, już z przyklejonymi relingami..... Oczywiście rodzina poddana idzie w zaparte.... Może ktos ma na zbyciu tę część: A-15 (po lewej stronie zdjęcia)?

4ab51ab503ce4ab7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmę dopiero będę zrywać. Jak coś wykombinuje to dam fotki.
Nie ma co kombinować, trzeba odrywać ostrożnie

...

będzie dobrze, tylko spokojnie i bez nerwów. Jak mi tu słusznie powiedziano, to tylko kawałek plastiku, zawsze można go "pokonać"

...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy znajdziesz chętnego do oddania części (pewnie nie jest opcjonalna) proponuję więc wziąć np. kawałek wieczka po jakimś serku typu grani (albo kawałek grubszego plastiku np. karta telefoniczna) i wyciąć sobie taką część, będzie "wstęp" do własnego dorabiania części

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!!!

Nareście znalazłam czas aby pokazać fotki z końca budowy modelu.

 

Na tym zdjęciu widać efekt pomalowania czarnego paska po obklejeniu zwykłą taśmą klejącą.

 

f358e08099708410m.jpg

 

Tu skejony model i inne częśćciohy.

 

c6f3b09fb0de0a49m.jpg

 

78c4736215837fbfm.jpg

 

A tutaj model skończony.

 

9be94df7adce299cm.jpg

 

563f55785ffca28fm.jpg

 

46bb148b5c8fa1ccm.jpg

 

I co Wy na to

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Postaram się też o zdjęcia do galerii.

Gdy już uda mi się dać fotki do galerii to dam znać.

Pozdrowionka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten czarny pas - nie dopatrzyłem się żadnych nierówności. Super. Natomiast dopatrzyłem się kilku innych rzeczy. Ogólnie model przyzwoity, ale to olinowanie... czy aby na pewno takie miało być? I po drugie: model momentami się błyszczy - złudzenie, czy taka farba?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olinowania zrobiłam zgodnie ze zdjęciem z pudełka i wydaje mi się że jest dobrze. Model nie błyszczy się to chyba od lampy aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olinowania zrobiłam zgodnie ze zdjęciem z pudełka i wydaje mi się że jest dobrze.
Jeśli masz na myśli to zdjęcie:

2b9eb3f69210f8d9med.jpg

to zgadza się, co do rozmieszczenia. Ale zwróć uwagę na grubość olinowania na zdjęciu i na Twoim modelu:

46bb148b5c8fa1ccmed.jpg

Zaraz pojawi się Okonek lub Jędrek i powiedzą, że są to "powrozy". Ale nie przejmuj się; o moim olinowaniu też tak mówili. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olinowanie do wymiany. Zrób takie samo tylko z innego materiału: nitka z pończochy, żyłka wędkarska, plastik "ciągnięty" nad płomieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, na życzenie kolegów olinowanie zminione. Widać na zdjęciach. Teraz odpowiada

 

d2c3fd7171bdda46m.jpg

 

ce14ed8a28f3d4d6m.jpg

 

6de4cb03d5878837m.jpg

 

 

Aha i jeszcze wykombinowałam flagę. Może być

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie i schludnie wykonanie, choć widać minimalne zacieki pędzla. Czekam na foto w galerii

...

Mam nadzieję, że nie jest to jednorazowy strzał, a początek ciekawej flotylli

...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jest "prawdziwe" olinowanie, jak w prawdziwym modelu. I do skali pasuje. I pięknie wygląda teraz ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.