Skocz do zawartości

F-16 C Block 50/52


Przemek R

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak na razie trudno ocenić (co było pierwszym modelem?). Jednak, skoro już masz pomalowane wnęki podwozia (całkiem ładnie, pamiętam ile miałem męczarni z malowaniem białym kolorkiem), to licz się z kłopotami we wklejaniu goleni podwozi. Chyba, że od razu planujesz wklejać je na jakiś cyjanoakryl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie trudno ocenić (co było pierwszym modelem?). Jednak, skoro już masz pomalowane wnęki podwozia (całkiem ładnie, pamiętam ile miałem męczarni z malowaniem białym kolorkiem), to licz się z kłopotami we wklejaniu goleni podwozi. Chyba, że od razu planujesz wklejać je na jakiś cyjanoakryl?

 

Najlepszy bedzie tu chyba cyjanoakryl w żelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam małe pytanko, co do szpachlowania a mianowicie rozchodzi mi się tu o szpachlowanie bez szlifowania. Już mam za sobą pierwsze próby, które polegały na użyciu szpachli humbrola i zmywacza bez acetonu. Moje próby spełzły na niczym, ponieważ po przetarciu szpachli zmywaczem zamiast zebrać nadmiar to zbiera wsio może ktoś z was ma jakieś pomysły?

A drugie pytanie dotyczy samej szpachli humbrola czy prubowal ktoś z was rozcieczac ja, bo nic nie mogę nia zrobić, ponieważ za szybko mi zasycha:o.

 

 

 

 

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie szpachla Humbrola ma taka wlasciwosc, ze szybko zastyga. Jest jej duza zaleta, ale z drugiej stony wada, bo trzeba sie troche spiszyc przy nakladaniu. Przypuszczam, ze mozna ja rozrabiac z kazdym rozcienczalnikiem do farb nieakrylowych (czyli nie woda ). Ja probowalem z powodzeniem rozcienczalnikiem Humbrola i Wamodu. Napisales mi na PW, ze nie mozesz kupic nigdzie tego drugiego, co mnie lekko dziwi, bo jest to chyba najpopularniejszy rozcienczalnik, jaki mozna kupic. Mozesz przetestowac gdzies na boku ten zmywacz, benzyne ekstrakcyjna lub lakowa. A jak nie masz dostepu do zadnego z tych specyfikow, mozesz tez mieszac szpachle z farba, najlepiej jakas szara. Ja tak mieszalem z znowu z Humbrolem. Taka mieszanka schnie ciutke dluzej, ale tworzy tez twardsza strukture po wyschnieciu i ciezej sie to troche szlifuje. Musisz sobie poeksperymentowac, nie boj sie tego. Nie ma zlotego srodka na wszystko. Wiele rzeczy wychodzi w praniu, a do wielu rozwiazan dochodzi sie metoda prob i bledow.

 

Co do zmywania szpachli, tak jak napisal Patison, trzeba to robic delikatnie. Napewno nie uda Ci sie wypelnic calego ubytku za pierwszym razem. Szpachlowanie to zmudny proces i najczesciej trzeba to robic na kilka razy. Z cala pewnoscia ciezko jest tym sposobem wypelnic ubytki o wiekszej powierzchni i niewielkiej glebokosci (np. jamy skurczowe). Najpredzej to jakies otwory, szczeliny, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tu http://www.aircraftresourcecenter.com/tnt1/001-100/TNT029_Filler_WO_Sanding/tnt029.htm

 

Według mnie metoda ma swoje wady i zalety , jednak nie nadaje się ona ( przynajmniej dla mnie ) do całkowitego pozbycia się niepotrzebnej linii , jest natomiast idealna do przejścia kadłub-skrzydło , pod warunkiem że w rzeczywistości była tam linia połączenia blech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała rada jak link do swego zdjącia umieśćisz pomiędzy

 

..................[/img*]

 

 

*gwiazdki nie wpisujesz napisałem ją tylko żeby było widzoczne w jaki sposób masz umieścić linka

 

Spowoduje to że nie będzie trzeba klikać na linki aby zobaczyć zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Jezeli fotki sa rozsadnej welkosci, forum sobie poradzi . Zdjecia o szerokosci do 800 pikseli mozesz spokojnie pokazywac. Jezeli masz wieksze, to albo je zmniejsz albo pokazuj w postaci klikalnej miniaturki albo linkiem tekstowym, jak do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to pierwsze moje dzieło, od jakiego zaczęła się moja przygoda z modelarstwem

obraz0353gp.jpg

obraz0374go.jpg

obraz0219yd.jpg

obraz0365gi.jpg

 

 

 

Sory ze linki ale jakos nie umiem tych miniaturek robic

 

Teraz wejdź w podgląd postu i zobacz jak to wygląda "od kuchni" - SAGITARIUS

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajno by było jakby można było powiększyć te miniaturki, bo z daleka mało co można ocenić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.