Skocz do zawartości

Toyota Supra GR - 1/24 - Tamiya


toled

Rekomendowane odpowiedzi

No to lecimy z nowym projektem. Dodatkowo zachciało mi się nagrywać filmy na YouTube, więc jest podwójnie ciężko prowadzić warsztat.

 

Zestaw prezentuje się następująco:

IMG_20201107_153357_436.thumb.jpg.a37b613adf13b0af3991509c25b36bb3.jpg

 

Dzisiaj już podłubalem i jestem po drugiej warstwie bezbarwnej. Trzeba przyznać, że kolor jest super. Clear to GX100. Sama baza nie zwiastowała cudów, dopiero bezbarwny wyciągnął piękno lakieru.

 

IMG_20201115_131414.thumb.jpg.58ebe263d9b59720e5122d9f90923da5.jpg

 

IMG_20201115_133948_964.thumb.jpg.bee1c2ba581664b643e2744b4bd929fa.jpg

 

Tak więc do następnej aktualizacji. Idzie jak krew z nosa, ale cierpliwości nigdy za wiele:)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Koła poszły do Cleanluxa żeby wywalić chrom. Potem dostały podkład Mr. Surfacer 1500, na koniec czarny mat + bezbarwny. Jak wyschnie, będę na felgi kładł AK extreme metal Chrome - jestem ciekaw jak wyjdzie, bo tego ustrojstwa jeszcze nie testowałem.

 

Przy okazji jaki wosk polecacie do wykończenia nadwozia?

 

IMG_20201122_135857.thumb.jpg.014fae47b79055cd506973cc43717200.jpg

 

Edytowane przez toled
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, toled napisał:

Mała aktualizacja. Koła poszły do Cleanluxa żeby wywalić chrom. Potem dostały podkład Mr. Surfacer 1500, na koniec czarny mat + bezbarwny. Jak wyschnie, będę na felgi kładł AK extreme metal Chrome - jestem ciekaw jak wyjdzie, bo tego ustrojstwa jeszcze nie testowałem.

 

Przy okazji jaki wosk polecacie do wykończenia nadwozia?

 

IMG_20201122_135857.thumb.jpg.014fae47b79055cd506973cc43717200.jpg

 

Musisz uważać z AK bo łatwo się ściera a wosk to Carnauba do karoserii samochodowych bedzie najlepszy.

A to laga Kawasaki , jest Ok.

 

20201122_152438.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ziarno tego koloru, to uważam, że jest jednym z drobniejszych, które kiedykolwiek używałem jeżeli chodzi o niebieskie metaliki. Porównałbym je do Zero Paints. Aczkolwiek nawet mogłoby być drobniejsze. Nie będę tutaj robił żadnych reklam, ale mi osobiście farbami Creative Colors maluje się doskonale. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bartas89 napisał:

Czy te farby musisz rozcieńczać, czy wlewasz do aero takie jakie ją?

Ogólnie wlewasz do aero. Chociaż ja ten niebieski troszeczkę rozcieńczałem High Level Thinnerem. Ale to dosłownie kilkanaście kropel na cały słoik:) I najważniejsze - przy malowaniu maska na twarzy, bo są dość mocne zapachowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle wygląda ten AK Extreme Metal. Felga prezentuje się milion razy lepiej niż na tym Tamiyowskim, świecącym się jak psu tyłek chromie.

 

IMG_20201126_181322.thumb.jpg.8b0189a0a52000afb36e08db9c7c7613.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu jakby ktoś chciał kombinować - z clearem LP-9 raczej się nie lubią - kolor robi się ciemniejszy i bardziej przypomina Chrome Silver x11 z dużym ziarnem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, toled napisał:

Od razu jakby ktoś chciał kombinować - z clearem LP-9 raczej się nie lubią - kolor robi się ciemniejszy i bardziej przypomina Chrome Silver x11 z dużym ziarnem

 

Na nie można lać Alclady, choć też trochę tracą  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania. Lewa po użyciu clear LP-9, prawa bez. (dodaje tylko dla potomnych, jakby im wpadło coś do głowy:D) Od razu zauważyłem jedną różnice w porównaniu do Alclada - mogę je palcować, lekko spolerować, na Alcladzie zawsze mi ślady zostawały:D

 

IMG_20201126_183749.thumb.jpg.ded0ce5beb18119f7125deff70f11439.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy którymś chromowaniu zrobiłem doświadczenie,  do chromu ALC dodałem kropelkę Chromu IPP Paint ( który się nie ściera ale sam daje gorszy efekt chromu) dobrze wygulgałem w aero , dmuchnąłem na czarny połysk , efekt chromu taki sam jak  samo ALC , można było brać w paluchy i nic się nie wytarło.

Chrom firmy Spaz Stix daje bardzo dobry  efekt i się nie ściera ale w Europie raczej jest nieosiągalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o chromy lustrzane, to uważam, że Mołotow, ale nakładany aero jest jednym z najlepszych wyborów, wada niestety taka, że jest nietykalny. Dobrze też się prezentuje chrom od Gravity, jakość podobna jak Alclad, na Youtube wielokrotnie widziałem też proszki do wcierania, też efekty niezłe.

Boli mnie jedno, że oryginalny Tamiyowski chrom zaczyna być bardziej zabawkowy. Kiedyś był jednym z najlepszych wizualnie, teraz przypomina nawet Revella - więc albo Tamiya się pogorszyła albo Revell poprawił :D

Dzisiaj w zaprzyjaźnionym sklepie modelarskim zaglądałem do pudła z Aventadorem Roadster z Aoshimy - bardzo ładne felgi tam ma, nie jest to lustrzany chrom, coś bliżej mojego AK Chrome.  Ogólnie organoleptycznie niezłe wrażenie na mnie zrobił ten zestaw i rozważam nawet jego zakup w niedalekiej przyszłości;-)
 

A wracają do tematu - dzisiaj już składam felgi w całość, w weekend pewnie będę ogarniał tarcze hamulcowe i w ruch w końcu pójdzie blacha z Hobby Design.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało brać, zrobiłem ale nie Cabrio.Malowalem go bazą wodną  w kolorze Arancio Argos i na to clear 2k.

Niesamowite doznanie przy malowaniu , zamiast thinera rozcięczanie wodą i ziarno metaliczne  drobne.

Co do proszków metalicznych to Ushi Powder jest dobry.

 

K5azql.jpg

 

9wgM0k.jpg

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem trochę czasu, złożyłem koła do kupy.

IMG_20201127_173343_resize_28.thumb.jpg.7c10417713310a41d8f7f73b1bce8cc9.jpg

 

Tarcze w stadium - małpa dostała aerograf 🙉 Ale jutro właściwe malowanie i blachy:) Będzie piknie.

IMG_20201127_173114_resize_72.thumb.jpg.47a7c51d8cb90903f3aa9edf19d00e7c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, cayman napisał:

Kolor zajefajny , tylko czy w ZP ten fiolet jest fluoroscencyjny.?

Pewnie żeby się przekonać, trzeba kupić. Jeszcze Gravity ma ten kolor. To już zboczenie, uciekam w kolorystykę modelu, którego nawet jeszcze nie mam :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.