Skocz do zawartości

Zapowiedzi i nowości Vespid Models


robertmodelarz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ja bym chciał zobaczyć, na podstawie czego, chińczyk zrobił tą malujke na pudełku.

Bo zdjęcie oryginalnego A30 o numerze T 272082 istnieje. 

Ten obrazek na tym pudełku to fikcja.

Oryginał nie ma napisu  - Uroczy, nie ma klasy mostowej z przodu, nie ma gwiazd na bokach wieży. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
3 godziny temu, bigmodel napisał:

Ja bym chciał zobaczyć, na podstawie czego, chińczyk zrobił tą malujke na pudełku.

Bo zdjęcie oryginalnego A30 o numerze T 272082 istnieje. 

Ten obrazek na tym pudełku to fikcja.

Oryginał nie ma napisu  - Uroczy, nie ma klasy mostowej z przodu, nie ma gwiazd na bokach wieży. 

A to nie jest przypadkiem dzieło jakiegoś polskiego ilustratora? Chyba, że w Chinach mają już ludzi o nazwisku Wróbel (patrz: podpis, prawy dolny róg pudełka) 😋

Może poniosła go po prostu fantazja, ilustracja w każdym razie przyciąga oko a o to chyba chodzi producentowi w końcu.

 

Sam model z tego co widziałem na Missing-Lynx zapowiada się fajnie, jeden z użytkowników zrobił trochę fotek na trwającym właśnie expo w  Shizuoka. Tu link: Challenger Vespid

Edytowane przez Vsk9
link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Vsk9 napisał:

A to nie jest przypadkiem dzieło jakiegoś polskiego ilustratora? Chyba, że w Chinach mają już ludzi o nazwisku Wróbel (patrz: podpis, prawy dolny róg pudełka) 😋

Może poniosła go po prostu fantazja, ilustracja w każdym razie przyciąga oko a o to chyba chodzi producentowi w końcu.

 

Sam model z tego co widziałem na Missing-Lynx zapowiada się fajnie, jeden z użytkowników zrobił trochę fotek na trwającym właśnie expo w  Shizuoka. Tu link: Challenger Vespid

 

A, fakt, dopiero teraz zauważyłem podpis autora tej malujki.

To by wiele wyjaśniało 😄

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 12.05.2024 o 20:52, bigmodel napisał:

Ja bym chciał zobaczyć, na podstawie czego, chińczyk zrobił tą malujke na pudełku.

Podejrzewam, że inspiracją dla tego malunku mógł być model Challengera wydany w 1988 r. przez firmę Accurate Model. W tym zestawie pojawiło się niemal identyczne malowanie. Co ciekawe zgodnie z opisem w zestawie firma była (bo chyba już nie istnieje) ulokowana w Szkocji.

Trochę informacji można znaleźć pod tym linkiem w końcowej części.

https://panzerserra.blogspot.com/2012/12/a30-challenger-cruiser-mk-viii-case.html

 

W dniu 13.05.2024 o 00:39, Vsk9 napisał:

A to nie jest przypadkiem dzieło jakiegoś polskiego ilustratora?

A. Wróbel to ilustrator który zaprojektował kilka art boxów dla IBG.  Ale kto się kryje pod tym podpisem to nie wiem.

Edytowane przez Endrju
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie tego A30 znajduje się w książce - Wozy Bojowe Polskich Sił Zbrojnych PSZ 1940-1946. J. Magnuski, str.110

U Magnuskiego, to zdjęcie jest kiepskiej jakości, ja mam zdjęcie lepszej jakości, wyraźniejsze i ostrzejsze.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek jak możesz to wstaw choć kawałek tego zdjęcia bo faktycznie m Magnuskiego to słabiutkie pozdrawiam OLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Kamińskiego w Od Acromy do Zwycięzcy pojawiło się to samo zdjęcie ale w trochę lepszej jakości niż u Magnuskiego.

 

Challanger1.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2024 o 06:30, Endrju napisał:

A. Wróbel to ilustrator który zaprojektował kilka art boxów dla IBG.  Ale kto się kryje pod tym podpisem to nie wiem


Arkadiusz Wróbel - autor niezliczonej ilości box i cover artów dla różnych firm i wydawnictw, i jeszcze większej ilości sylwetek barwnych.

Biorąc pod uwagę jak się zachowuje pomarańczowo-czarna część wiewióry na zdjęciu, nie do wykluczenia jest obecność symbolu klasy mostowej, aczkolwiek przejrzawszy na szybko trochę fotek Challengerów znalazłem raptem jeden egzemplarz, który owo oznaczenie posiada - więc pewnie nie ma. Reszta rzeczy faktycznie od czapy, nawet i tych, które wyraźnie widać na zdjęciu (rozmiar i czcionka znaku AoS, czcionka numeru WD...). Oby w kalkomaniach ktoś lepiej ogarnął.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.