Skocz do zawartości

Staryfajter1954

Rekomendowane odpowiedzi

Podglądam od samego początku i kibicuję.
 Malowanie z dzikiem bardzo fajne, wg. mnie lepsze od tego z Małym Księciem.
 Krzywe połówki kadłuba to chyba znak firmowy Mastercraftu 😉 (Wszystkie Bf 109 od nich mają ten defekt...) ale bardzo dobrze udało Ci się to wyprowadzić na prostą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neptun1939 napisał:

Podglądam od samego początku i kibicuję.
 Malowanie z dzikiem bardzo fajne, wg. mnie lepsze od tego z Małym Księciem.
 Krzywe połówki kadłuba to chyba znak firmowy Mastercraftu 😉 (Wszystkie Bf 109 od nich mają ten defekt...) ale bardzo dobrze udało Ci się to wyprowadzić na prostą. 

W tym konkretnym wypadku krzywe połówki kadłuba to nie znak Mister Ctarta a Hellera ponieważ model jest sprzedawany w oryginalnym woreczku francuskiego producenta i nie jest produkowany w Polsce. Natomiast modele BF-109 to już jest czysto polska produkcja z polskich form firmy Intech i nie ma co wiązać modeli 109 z przepakami Hellera, Zobaczymy jak to wyjdzie dalej z tym Mirage bo trzeba skończyć trasować linie na wklęsłe bo jak już zacząłem na jednej połówce i skrzydłach muszę skończyć na całości i obawiam się ponownych zniekształceń przy trasowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
5 godzin temu, DamianosPL napisał:

Jakies postępy bo coś ucichło? 

Chwilowo ucichło ponieważ robię Starfightera z okazji 10 lecia powstania kategorii  Vintage.  Skończę 104 ze starej Hasegawy/FROGa i wracam do Mirage IIIE. Zacząłem to powinienem jednak model ukończyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zaczyna to fajnie wyglądać 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz fajniej to wygląda. Z niecierpliwością czekam na fazę malunków 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda, ale czy na pewno tych śladów po wypychaczach nie będzie widać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalpel "dłutkowy". Można kupić zestaw tanich skalpeli w sklepach budowlanych za ok.15-20 zł ( 3 rączki + ok.20 ostrzy):
https://allegro.pl/oferta/skalpele-nozyki-modelarskie-zestaw-13szt-skal13-8864364491
Lub wersja bardziej bogata:
https://allegro.pl/oferta/zestaw-skalpeli-nozy-nozykow-modelarskich-10633061327

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, neptun1939 napisał:

Skalpel "dłutkowy". Można kupić zestaw tanich skalpeli w sklepach budowlanych za ok.15-20 zł ( 3 rączki + ok.20 ostrzy):
https://allegro.pl/oferta/skalpele-nozyki-modelarskie-zestaw-13szt-skal13-8864364491
Lub wersja bardziej bogata:
https://allegro.pl/oferta/zestaw-skalpeli-nozy-nozykow-modelarskich-10633061327

Dzięki za przypomnienie mi o tych ostrzach „dłutkowych”. Muszę ich poszukać bo jakiś cza temu kupiłem taki właśnie zestaw i gdzieś go wsadziłem a tam były właśnie takie ostrza. Zalazłem też w sieci oferty zakup[u takich czyścików z włóknem szklanym i niebawem je sobie nabędę :) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, neptun1939 napisał:

Skalpel "dłutkowy". Można kupić zestaw tanich skalpeli w sklepach budowlanych za ok.15-20 zł ( 3 rączki + ok.20 ostrzy):
https://allegro.pl/oferta/skalpele-nozyki-modelarskie-zestaw-13szt-skal13-8864364491
Lub wersja bardziej bogata:
https://allegro.pl/oferta/zestaw-skalpeli-nozy-nozykow-modelarskich-10633061327

Mam te skalpele i nie polecam ich tepe są i rdzewieja . juz lepiej dolozyc do olfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, DamianosPL napisał:

Mam te skalpele i nie polecam ich tepe są i rdzewieja . juz lepiej dolozyc do olfy.

 Cóż kwestia dbania o sprzęt 😉  Ja mam i używam z powodzeniem od około 7 lat i jeszcze mi żaden nie obleciał rudą. Fakt może szybciej się tępią od markowych, ale moim zdaniem i tak warto wyłożyć tych kilka zł. na taki zestaw.  Jedyny minus to strasznie słabe rączki ( plastikowe), ale są ciut droższe zestawy z metalowymi i te zdają egzamin perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2021 o 22:14, neptun1939 napisał:

Fajnie to wygląda, ale czy na pewno tych śladów po wypychaczach nie będzie widać?

 

W kwestii usuwania tych śladów po wypychaczach myślę, że jednak zrobię sobie taki pilniczek o okrągłej "główce" z naklejonym papierem ściernym i niedużej średnicy. Powinno zadziałać tak samo jak wspomniany przeze mnie długopis z wkładem z włókna szklanego ( w sieci znalazłem takie długopisy zwane czyścikami z włóknem szklanym za jakie s 18 złotych z groszami a same wkłady do nich za niespełna 3 złote). Muszę tylko dobrać wielkość moich patyczków na taki pilniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo i od razu lepiej się to prezentuje :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, neptun1939 napisał:

Noo i od razu lepiej się to prezentuje :)

Jeszcze muszę w kilku miejscach poszpachlować ale jest tego niewiele jak na tak kiepsko spasowany kadłub ze względu na zwichrowanie połówek kadłuba i ich prostowanie w gorącej wodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.