Skocz do zawartości

PzKpfw IV Ausf. E Zvezda 1:35


Gregory

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Gregory napisał:

Na razie prace wstrzymane - nawał pracy służbowej. Wprowadziłem poprawki odnośnie mocowania łopaty, zrobiłem mocowania podnośnika, usunąłem to mocowanie siekiery odlane na błotniku i... na razie tyle. Do końca stycznia będzie licho z czasem, ale później wracam do dłubania. Powiem Ci, że boleję nad brakiem czasu na modelowanie :)

Olej pracę. Twój warsztat wymiata

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Cześć, 

w wolnych chwilach udało mi się zrobić większość narzędzi.  Wszystkie, poza kluczami i nożycami są jeszcze nie przyklejone.  Ciągle się zastanawiam czy je przyklejać przed malowaniem. Dorobiłem też przewód do wyrzutni granatów dymnych.  Została jeszcze gaśnica i mocowania zapasowych ogniw gąsienic. Kolejnym etapem będzie złożenie gąsienic. W zestawie Zvezdy są gąsienice nowego typu 40cm. Ja w swoim chce założyć jeszcze wcześniejszy typ 36cm. Chcę je zrobić z zestawu Miniart 35235. Konieczne będzie sprawdzenie czy będą pasowały do koła napędowego. Ponizej trochę fotek:

20230701-233239.jpg

20230701-233220.jpg

20230701-233200.jpg

20230701-233143.jpg

20230701-233056.jpg

20230321-221845.jpg

Pozdrawiam

Grzesiek

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaśnica siedzi.  Zrobiona z uzupełniającego zestawu Tamyia plus blaszki Abera. Zestawowa była do kitu. Przy zamontowaniu gaśnicy konieczne było przesunięcie narzędzi: kluczy i nożyc oraz przewodu do Notka.

20230708-222953-01.jpg

Pozdrawiam

Grzesiek

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Gregory robi bardzo porządną robotę.

Do notka dodałbym kółeczko na wierzchu dekla. Zdaje się, że jakieś logo tam było wyciśnięte.

Dodałbym też takie zwykłe pręty - ograniczniki do pełnego otwarcia włazów kierowcy i  strzelca. Łatwy dodatek.

Tylko nie jestem pewien czy w Twojej wersji to stosowali.

I te haki są bardzo słabe w Zvezdzie. Warto by je podmienić bo Ci zaniżają poziom.

 

Z mojego starego ulepka Academy po remoncie:

 

prety.jpg

Edytowane przez Mariusz 72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz 72 napisał:

Dodałbym też takie zwykłe pręty - ograniczniki do pełnego otwarcia włazów kierowcy i  strzelca. Łatwy dodatek.

Dobrze że dodałeś po chwili - 

 

2 godziny temu, Mariusz 72 napisał:

Tylko nie jestem pewien czy w Twojej wersji to stosowali.

Chwilkę zajęło mi znaleźć przykłady z fotek maszyn z czasów wojny. co nie jest łatwe ze względu na mały element.

Od początku była nakładka gumowa - widziana na pojazdach aż do wersji G - do jej nawet późnych wersji.

Pręt pokazuje się dopiero w wersji H i nie jestem pewien czy od początku tej wersji. trzeba by było prześledzić fotki by to określić.

 

1692887740_meser262@111111.thumb.jpg.27568e5b851a6fa8350106c61461a3fe.jpg

 

1917333740_meser262@111111a.thumb.jpg.28af1dbcd006246ee36e0989f947d09e.jpg

 

Trzeba dodać również że nie zawsze były one obecne  przez cały czas. Zostały zdjęte, zniszczone, zgubione ... , lub po prostu nie założone po - na przykład ponownym malowaniu pojazdu.

226607569_meser262@111111b.thumb.jpg.798f97306af77ad88233a54229b1dd7c.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

Edytowane przez meser262
literówka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2024 o 18:16, Mariusz 72 napisał:

Do notka dodałbym kółeczko na wierzchu dekla. Zdaje się, że jakieś logo tam było wyciśnięte.

Przyjrzę się jeszcze oryginałowi i może coś dorobię.

 

W dniu 26.01.2024 o 18:16, Mariusz 72 napisał:

I te haki są bardzo słabe w Zvezdzie. Warto by je podmienić bo Ci zaniżają poziom.

Zobaczę, widziałem wydruki 3D, może uda się to jeszcze zmienić.

 

W dniu 26.01.2024 o 19:20, meser262 napisał:

Od początku była nakładka gumowa - widziana na pojazdach aż do wersji G - do jej nawet późnych wersji.

Coś takiego występuje u mnie, ale jak się przyjrzałem i porównałem ze zdjęciami z epoki, to delikatnie muszę to  przerobić

 

Dziękuję Panowie za uwagi!

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być złośliwy... ale...

Coś chyba nie gra z tymi klapami rewizyjnymi na przednim pancerzu.

Grubość zrobionych przez Ciebie wydaje się do przyjęcia (może trochę za chude, trudno wyczuć)

Widzę tam jeszcze spawy dookoła.

Gorzej z zawiasami. Coś tu nie pykło...

Chyba trzeba powiedzieć "b" i dorobić zawiasy samodzielnie.

 

Dobra... już nie patrze i nie wnikam  bo mnie znielubisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz 72 napisał:

Grubość zrobionych przez Ciebie wydaje się do przyjęcia (może trochę za chude, trudno wyczuć)

Klapy rewizyjne porównywałem z rysunkami w skali 1:35 w lliteraturze, m.in. w "Panzerkampfwagen IV and its variants book 2" i różnice są dosłownie minimalne.  Spawów nie ma napewno wokół klap, usunąłem je razem z oryginalnymi klapami.

1 godzinę temu, Mariusz 72 napisał:

Gorzej z zawiasami. Coś tu nie pykło

Masz rację.  W takiej pozycji jak są teraz, klapy by się nie otworzyły.  Spróbuje jeszcze coś z tym zrobić. 

 

1 godzinę temu, Mariusz 72 napisał:

Dobra... już nie patrze i nie wnikam  bo mnie znielubisz

Nie ma takiej opcji. Po to jest ten warsztat, żeby się konsultować i wymieniać informacjami, więc jak coś Ci wpadnie jeszcze w oko to proszę pisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... a to przepraszam. Niepotrzebnie się wysilam.  Wystarczy, że lekko przesuniesz :)

Chyba tę płytę dolną zrobili za grubą ...(?) Może by zaszpachlować linię podziału i zrobić nową.

Wtedy się zawias zmieści. Bo przesuwanie otworów to jeszcze trudniej...

Edytowane przez Mariusz 72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mariusz 72 napisał:

.... a to przepraszam. Niepotrzebnie się wysilam.  Wystarczy, że lekko przesuniesz :)

Każda rada jest ważna,  zwróciłeś mi parę razy uwagę na tak drobne rzeczy,  o których nawet nie pomyślałem,  a poprawiły wygląd modelu. Mam nadzieję,  że będziesz dalej u mnie na pokładzie i liczę na rady. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.