Skocz do zawartości

PzKpfw IV Ausf. E Zvezda 1:35


Gregory

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Cześć.  Wrzucam mały update. Skończyłem robienie spawów wokół zawiasów na tylnej górnej płycie. Zmieniłem też  trochę wygląd "skrzynki" poprzez nacięcie jej po obwodzie, co ma imitować klapę.

20211129-191640.jpg

20211129-191654.jpg

Podziałałem też trochę z przodu. Osłony włazów były odlane jako jeden element. Rozciąłem je na 3 elementy i zrobiłem podcięcie z przodu w każdej bocznej części. 

20211129-191713.jpg

Dorobiłem spaw łączący przednie płyty i poprawiłem, wg zdjęć, osłonę Kugelblende 30. Samą Kugelblende też zmodyfikowałem przesuwając otwór na lufę km-u i nawierciłem otwór celownika, którego nie było. 

20211129-191734.jpg

Wykonałem imitację spawu na górnym pancerzu wanny.

20211129-191806.jpg

Złożyłem na sucho górę z dołem, zamontowałem km radiooperatora i założyłem dodatkowy pancerz przed jego stanowiskiem. Samo mocowanie pancerza trochę poprawiłem, oba mocowania miały taką samą długość,  wg zdjęć lewe było dłuższe. Czeka mnie jeszcze przesunięcie łbów śrub i po sklejeniu góry  dołem dorobienie spawu wokół mocowań dodatkowego pancerza.

20211129-191827.jpg

20211129-191900.jpg

Mam jeszcze pytanie: jest jakiś sposób na wykonanie takiego efektu jak na zdjęciu poniżej

20211129-192027.jpg

Zdjęcie tylko do dyskusji.

Pozdrawiam 

Grzesiek 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rozgrzany śrubokręt a potem tę wypływkę trochę nożykiem poskrobać i klejem do plastiku wygładzić?

 

Albo

 

Spróbować zrobić dołek prostokątny dłutem. Potem dać tam trochę szpachli, wypchnąć szpachlę śrubokrętem  a potem klejem wygładzić?

 

Tak czy siak eksperymenty potrzebne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, patrykd napisał:

Może rozgrzany śrubokręt a potem tę wypływkę trochę nożykiem poskrobać i klejem do plastiku wygładzić?

 

Albo

 

Spróbować zrobić dołek prostokątny dłutem. Potem dać tam trochę szpachli, wypchnąć szpachlę śrubokrętem  a potem klejem wygładzić?

 

Tak czy siak eksperymenty potrzebne

Trzeba będzie coś pokombinować i znaleźć dobry sposób. Dzięki za podpowiedź!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W żółwim tempie dotarłem do punktu,  w którym trzeba połączyć wannę z górą...I pojawił się mały problem, a mianowicie wloty powietrza. Zvezda wykonała je jako jeden element, ale w przekroju widać, że składał się z oddzielnych części. Wydaje mi się, że powinienem wyciąć zaznaczone pola, żeby  przybliżeniu uzyskać kształt zbliżony do rzeczywistości.  Załączyłem zdjęcie,  jak ten element (przed modyfikacją) wygląda na pojeździe.

20211212-135310.jpg

i-Markup-20211212-141849.jpg

20211212-145136.jpg

 

Zdjęcie tylko do dyskusji. 

Pozdrawiam

Grzesiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gregory napisał:

Wydaje mi się, że powinienem wyciąć zaznaczone pola, żeby  przybliżeniu uzyskać kształt zbliżony do rzeczywistości. 

To powinno pomóc - 1798780720_meser262@Wloty-1.thumb.jpg.fee8dd4ffed4226e568a7c3ac1992f74.jpg

Widok z zewnątrz na prawą stronę.

 

1978713083_meser262@Wloty-2.thumb.jpg.3e64af11056342387e854c90e498121d.jpg

Widok od wewnątrz na prawą stronę.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć,  mały upgrade. Po wypadku z modelem, w którym pourywałem lampy, notka i klakson miałem kryzys twórczy i chwilowy brak chęci do pracy...ale wróciłem. 

Po naprawie złożyłem do kupy górę z dołem i podziałałem trochę na przodzie. Wkleiłem na stałe kaem i dodatkową płytę pancerną przed stanowiskiem radiooperatora, przesunąłem w odpowiednie miejsca śruby mocujące i zrobiłem spawy wokół mocowań tej płyty.

Założyłem dodatkowe opancerzenie przed stanowiskiem kierowcy i starałem się odtworzyć wg zdjęć jej mocowanie i górnym pancerzem.

20220213-185247.jpg

20220213-185315.jpg

20220213-185350.jpg

Podziałałem też trochę na tyle przy wlotach powietrza.  Przerobiłem części zestawowe odcinając co niepotrzebne i w dolnych częściach spróbowałem nadać im bardziej rzeczywisty kształt, robiąc je z blaszki. Zrezygnowałam z pudełkowych osłon, wyciąłem je z blaszki i wkleiłem motylkowe śruby, które je mocowały. Zostały do zrobienia górne mocowania osłon, które je blokowały w pozycji zamkniętej.  

20220213-185547.jpg

20220213-185421.jpg

20220213-185516.jpg

Po uporaniu się z tematem okołowlotowym będę chciał zrobić z lewej strony stopień i naciągacz gąsek, a z prawej podziałać przy osłonie anteny.  Już wiem, że jest za krótka i pewnie będzie dłubanie od podstaw.

Pozdrawiam

Grzesiek

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, patrykd napisał:

Nie za gęsto zwinąłeś tę sprężynę na błotniku?

Wzorowałem się m.in. na tych zdjęciach:

SONY-DSC.jpg

20220213-202106.jpg

Co prawda to "czwórki" w innych wersjach, ale poza różnicą w  długości ich sprężyny wyglądają podobnie.

Zdjęcia tylko do dyskusji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi ten błotnik u góry nie wygląda na oryginalny... proporcje ma dziwnie poskracane.

... hm... jest tak samo oryginalny jak to błoto na jego wewnętrznej stronie :)

Edytowane przez Mariusz 72
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, patrykd napisał:

Nie za gęsto zwinąłeś tę sprężynę na błotniku?

Pracowała-wróciła do stanu pierwotnego😋, ale ciężko na pewno, takie coś w odstępie ładnie ułożyć- chciałbym takie tylne sprężynki zrobić u siebie w P4 ausf H

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MayonesEXG7 napisał:

ciężko na pewno, takie coś w odstępie ładnie ułożyć- chciałbym takie tylne sprężynki zrobić u siebie w P4 ausf H

Ja robiłem tak: zamocowałem wiertło (chyba 0,4mm) w uchwycie-tzw 3 ręka i na nie nawijałem drut 0,2 lub 0,3mm. Starałem się żeby zwoje były blisko siebie i w razie potrzeby ściągałem pęsetą.  Później na końcach sprężyny odciąłem z zapasem, żeby zrobić mocowanie.  Tylko oczy bolały później od wpatrywania 😀

Edytowane przez Gregory
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiedział bym jak się zabrać, ale nie próbowałem- jak zamówienie jakieś zwoje 0.2,, czy 0.3mm to się pobawie.

 

Wszystko w swoim czasie. Igy i strzykawki. to mam od groma (do thinerowania farby w aero czy nawet zrobić lufę prostą kmu do 1.35)

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mariusz 72 napisał:

jest tak samo oryginalny jak to błoto na jego wewnętrznej stronie :)

To w ogóle zlepek kilku wersji😀

Poniżej sprężyna w "czwórce" Ausf. D, na której też się wzorowałem. 

Screenshot-20220214-122042-Drive.jpg

Zdjęcie do dyskusji.

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gregory napisał:

Poniżej sprężyna w "czwórce" Ausf. D, na której też się wzorowałem. 

Na fotkach z epoki - na obydwu to ausf.E - i z muzeum "Brummbar" też na podwoziu "czwórki".638482552_meser262@Tylnaspryna.thumb.jpg.b6ae087ad37fa75d09609665956a7ac9.jpg

Może dodatkowo mocowania sprężyny - 1129786898_meser262@Tylnaspryna-mocowanie.thumb.jpg.1cc495141c914b23ed0f7b44d6018fd4.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mariusz 72 napisał:

Zrobiłem takie sprężynki ze struny od gitary. Wystarczy wyjąć ze środka główny drut i po robocie.

To się ceni :) ale jaka średnica owijki 0.13- 0.17 struna ? bo są różne grubości te maja oplot ale 10 czy 11 już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mariusz 72 napisał:

Zrobiłem takie sprężynki ze struny od gitary. Wystarczy wyjąć ze środka główny drut i po robocie.

Dobre , bez kitu niegłupi pomysł i ile z tego sprężynek by wyszło, wystarczy dobrać dobrą srednicę :), tu przykładowo 62, ale można sobie dopasować dowoli ,

IMG_20220214_181133398.jpg

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zostały dwa opakowania, z przed dwóch lat hehe. Pierwsze 3 od dołu czerwonym secie 10,13,17 są bez owijki 30-42-52 już tak. Bo to od E-0.10  najcieńszej do E 6- 0.52 a set do 7ki pierwsze 3 struny też bez owijki a reszta 4 już ma. Dziwiłem, że ja wsadziłem parę lat temu 10-84 z 8 strunowej do 7ki. Strój trzymał,można powiedzieć makaron al dente hehe. Mięcho szło, tym grubsze z owijką tym selektywniejsze brzmienie. Sorry ,że tak wtrąciłem wątek, ale za długo w tym siedzę.

 

W zasadzie struny powoli już są czarne, wolę do wioseł dać niż do modelu hihi.

 

Ale popytajcie się w muzycznych, czy mają na sztuki gdzieś słabe struny Presto-  firma z Gdańska, chyba już była. Zawsze możecie wykorzystać .

 

0.10 - 0.11 dawać na anteny do tanków i opancerzonych pojazdów. Z lin holowniczych z strun nic, nie zrobicie, bo sprężynuję przed drut, który jest w środku, jak kolega napisał wyżej.

 

20220214_184321.thumb.jpg.98774dc55c65b75e91d5fb6fc1590ccc.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, bulik58 napisał:

 

Nigdy bym nie powiedzial ze struny do gitary sa dwu czesciowe , czy to na powyzszej fotce to struna??? Pytam bo nie gram , choc moze czasem tak, ale to tylko na nerwach 😂

Tak, tak wygląda struna gitarowa , przez środek rdzeń , a na to owijka po całości, te poniżej najcieńsze są jednoczęściowe bez tej owijki :), te z kolei  dobrze się nadają na anteny itp

IMG_20220214_191435673.jpg

Edytowane przez Evildead
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.