Skocz do zawartości

PzKpfw IV Ausf. E Zvezda 1:35


Gregory

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Gregory napisał:

... skąd te wycięcia na pograniczu dwóch osłon ... .

Nie mnie to oceniać. Musisz zwolnić mnie od tego pytania. Mogę coś o tym powiedzieć jak widzę to na fotkach. Jeśli takowych detali nie widziałem to o nich nie wiem. Może jakieś konkretne pojazdy takowe elementy posiadały - jako element testowy. :roll: 

Niestety - "że to nowy model" - nie oznacza - bez wad. Jest raczej odwrotnie. Kiedyś producenci modeli prowadzili swoje badania merytoryczne nad wersjami pojazdów  (Dragon). Natomiast teraz mają to "gdzieś" - liczy się najbardziej kasa. Muszę to napisać - wiele nowych modeli jest gorsze od starszych modeli Dragona choć i one nie były bez wad.

Znalazłem w miarę dobrą fotkę - 1 - widać to wycięcie70569342_meser262@wiato1.thumb.jpg.747373f0376bcf5ca617866fc8b5ebaa.jpg

Na drugiej fotce widać że gdy światło na prawym błotniku znika - to znika też wycięcie.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

PS.

Popatrz na blaszki w modelu Dragona 6315 - model z 2008 roku -

https://www.mojehobby.pl/products/Pz.Kpfw.IV-Ausf.F1-F.html

Edytowane przez meser262
PS.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, meser262 napisał:

Znalazłem w miarę dobrą fotkę - 1 - widać to wycięcie

Dziękuję Krzysztofie za pomoc!

Masz rację, lepiej poczytać książki (chociaż i tam znajdzie się błędy) i przejrzeć zdjęcia.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, meser262 napisał:

Może jakieś konkretne pojazdy takowe elementy posiadały

Wycięcia, które zrobiłem pojawiły się dopiero po wprowadzeniu Schurzenów.  To w tym miejscu było zrobione jedno z mocowań ich nośników.

20220413-223003.jpg

20220413-222951.jpg

U mnie do zmiany.

Zdjęcia tylko do dyskusji. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2022 o 12:35, meser262 napisał:

 Niestety - "że to nowy model" - nie oznacza - bez wad. Jest raczej odwrotnie. Kiedyś producenci modeli prowadzili swoje badania....

:)  Gdyby zadali sobie trud i przeglądali takie wątki to z pewnością byłoby lepiej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mały postęp.  Poprawiłem te osłony wlotów powietrza z obu stron i podpiłowałem stopień (przegapiłem to poprzednio).

20220501-213336.jpg

 

20220501-213402.jpg

 

Zrobiłem tylnego Notka (w zestawie było późne światło konwojowe) z elementu CMK uzupełnionego blaszkami Abera i doprowadziłem przewód do niego.

20220501-213434.jpg

 

20220501-213520.jpg

 

20220501-213601.jpg

 

Żmudna robota i nie obyło się bez uszkodzeń już wklejonych elementów. Masakra. Teraz kolej na prawe światło. 

Pozdrawiam 

Grzesiek 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Evildead napisał:

Masakra na pewno ale z musu nie robisz

Pewnie, że nie, ale mam czasem chwilę zwątpienia jak dorabiam coś,  a przy okazji ups coś odpadnie 😀

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gregory napisał:

Pewnie, że nie, ale mam czasem chwilę zwątpienia jak dorabiam coś,  a przy okazji ups coś odpadnie 😀

Niestety, często się to zdarza - krok do przodu i dwa do tyłu. Trzeba odrabiać straty. Trzymam kciuki, fajnie ten model wyprowadzasz na prostą :super:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje sprężyny na błotnikach, nie wyglądają tak cienko, jak tutaj ,Wyglądają jak sprężyny do zawieszenia samochodu 🤣

 

Ale trening czyni mistrza hehe😃

 

Good Job Gregory

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie :)

Jednak coś wypatrzyłem. Jeśli dobrze widzę to brak linii podziału między błotnikiem głównym , a tylnym.

Linia podziału jest oczywiście od góry ale z boku jej nie ma. Elementy są ze sobą połączone ... co jest trochę bez sensu.

Wystarczy naciąć. Drobiazg a cieszy.

Edytowane przez Mariusz 72
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwórka dostała odblask z lewej strony i tylną prawą lampę.  Nie wiem jak dokładnie przechodził przewód zasilający, ale korzystając z informacji od @meser262, zdjęć i trochę improwizując poprowadziłem to tak:

20220503-172024.jpg

 

20220503-172002.jpg

Pozdrawiam 

Grzesiek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam, w trakcie prac nad materią naszła mnie taka wątpliwość: czy to zapięcie łomu powinno zachodzić na osłonę wlotu powietrza? Z drugiej strony, z krótszym łomem jest tak samo.

20220724-135022.jpg

Łom jeszcze nie do końca oszlifowany. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gregory napisał:

Witam, w trakcie prac nad materią naszła mnie taka wątpliwość: czy to zapięcie łomu powinno zachodzić na osłonę wlotu powietrza? Z drugiej strony, z krótszym łomem jest tak samo.

20220724-135022.jpg

Łom jeszcze nie do końca oszlifowany. 

Pewnie wchodzi tu już  kwestia skali, nie wszystko da się skalowo odwzorować,  firmy wychodzą z założenia ze z 90 procent modelarzy w merytorykę nie wnika, hajs im się zgadza, a Tobie zostają przeróbki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Evildead napisał:

Pewnie wchodzi tu już  kwestia skali, nie wszystko da się skalowo odwzorować,  firmy wychodzą z założenia ze z 90 procent modelarzy w merytorykę nie wnika, hajs im się zgadza, a Tobie zostają przeróbki

Masz rację, każda skala ma swoje ograniczenia i uproszczenia.  Można skleić model prosto z pudła, godząc się na to co oferuje producent i zrobić świetny model. Albo traktować go jako punkt wyjścia do dalszych prac, próbując go zbudować w postaci najbliższej oryginałowi, dorabiając i poprawiając poszczególne elementy, często na drodze kompromisów wynikających ze skali. Czasem mam wrażenie, że porwałem się z motyką na słońce, bo poświęcam kupę czasu na rozmaite przeróbki i dorabianie części,  a na koniec spartolę całość malowaniem🙂

Ale.. dość marudzenia,  trzeba doprowadzić projekt do końca,  będzie najwyżej poligonem doświadczalnym, bo trochę się już na nim nauczyłem. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystałem wolny dzień na korektę osłon i zrobienie pozostałych zapięć.  Teraz jest bardziej prawidłowo.

20220731-190047.jpg

20220731-190131.jpg

Równolegle zacząłem strugać osłonę anteny, pudełkowa jest ok. 1cm za krótka. 

20220731-191043.jpg

20220731-191056.jpg

Jedziemy dalej.

Pozdrawiam 

Grzesiek

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.