Skocz do zawartości

Mig 19S "872" East German Air Force.


Arcananet

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Jestem tu nowy😀.

Kolega Staryfajter1954 zachęcił mnie do udziału w tym projekcie.

 A jako, że często rozmawiamy o modelach vintage oraz tych Mistercrafta postanowiłem dołączyć do projektu grupowego. Będę wykonywał  klon Mistercraft lub ZTS Plastyk czyli BigModel

Mig 19S "872" East German Air Force.

Poniżej przedstawiam kilka grafik opakowania i instrukcji.

Model będzie wersją z pudełka z kilkoma dodatkami ręcznie dorabianymi .

Wkrótce przestawię "raport" z budowy.

Pozdrawiam

Maciek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1164155-13641-32-360.jpg

25088_5372.jpg

25187_IMG_20180905_0003__01.jpg

25187_IMG_20180905_0005 (1).jpg

25187_IMG_20180905_0001__01.jpg

Edytowane przez Arcananet
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako, że model ma mieć wlot powietrza i dysze wylotowe elementy zostały wstępnie przygotowane. 

Dodatkowo powoli powstaje szkielet kabiny pilota.

Będzie wykonana od podstaw wraz z fotelem pilota.

Po wstępnej lustracji elementów "szklanych" raczej zdecyduje się na waku bo fabryczna szklarnia nie nadaje się do niczego.

IMG_20210104_192018.jpg

IMG_20210104_192033.jpg

IMG_20210104_192126.jpg

Edytowane przez Arcananet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arcananet napisał:

Witam,

jako, że model ma mieć wlot powietrza i dysze wylotowe elementy zostały wstępnie przygotowane. 

Dodatkowo powoli powstaje szkielet kabiny pilota.

Będzie wykonana od podstaw wraz z fotelem pilota.

Po wstępnej lustracji elementów "szklanych" raczej zdecyduje się na waku bo fabryczna szklarnia nie nadaje się do niczego.

IMG_20210104_192018.jpg

IMG_20210104_192033.jpg

IMG_20210104_192126.jpg

Siadam i kibicuję i dopinguję bo zapowiada się fajna relacja z budowy Farmera :). Oszklenie możesz jak Ci wspominałem spróbować zmatowić a potem wypolerować ale z obu stron i wykąpać w Sidoluxie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kolejny Rolnik 🤣 . Będę podglądał z zaciekawieniem. 
 Na "pocieszenie" : czeka Cię droga przez mękę - duuużo elementów nie pasuje do siebie i trzeba nieźle kombinować by to sensownie złożyć i dużo nadrzucać szpachlą. Co nieco możesz podpatrzeć w moim warsztacie modelu z tych form. 
->  Zacząłeś ciąć wlot powietrza, zwróć uwagę, że w modelu ma on dwa różne kąty spływu - po złożeniu połówek kadłuba i dopasowaniu wlotu widać to bardzo dobrze.
->  Skoro już tniesz, rozważ wycięcie i dorobienie wnęki na przednie koło - zestawowe jest mega płytkie i po złożeniu połówek jest również krzywe ( uskok).  
->  Same osłony dysz silników również nie pasują dobrze do modelu - jest między tą częścią (7) a kadłubem dość duży uskok, który trzeba nadkładać, plus płetwa od spodu się nie schodzi - jest przesunięta względem ( kadłub- osłony dysz) siebie o jakieś pół mm.  Sama część nr. 7 ma na sobie 3 dość duże leje krasowe (przynajmniej w mastercrafcie występowały)
-> Zwróć uwagę na dwa elementy bryły kadłuba: 1) "trójkąt" przed owiewką jest za duży i za wysoki ( całkowicie niepoprawny kształt) . 2) przejście owieki w płetwę (tuż za oszkleniem) na boku ma dość duże jamki skurczowe ( ja zauważyłem to dopiero po złożeniu połówek kadłuba i troszkę ciężko się to obrabiało)
-> mam takie wrażenie, że skrzydła w tym modelu nie są na jednej wysokości: jest różnica 1-1,5 mm jeśli chodzi o płaszczyznę montażu ( Źle wyprofilowane połówki kadłuba/wysokość wypustów pod skrzydła)
-> przejście skrzydło-kadłub ma niepoprawny kształt - należy tylną część tej łezki dość mocno spiłować. 
-> połączenie części skrzydło- kadłub: Wielki Kanion. Trzeba nadstawiać górną część skrzydła płytkami ( podpatrz u mnie na warsztacie) 
-> połówki kadłuba po sklejeniu ze sobą w górnej części mają niewielki uskok, rzędu 0,5mm - jest to problematyczne przy montażu statecznika pionowego - lewituje na jednej połówce kadłuba ( źle wyprofilowana forma: na lewej połówce kadłuba jest zrobiona "skocznia" na krawędzi górnej)
-> sam statecznik pionowy również kształtem dopasowania do kadłuba nie jest idealny - jest spora szpara pomiędzy nim a kadłubem.
-> stateczniki poziome.... ich montaż do kadłuba to wyższa szkoła akrobacji 😉 nie wiem jakie piguły łykał projektant form, ale odlot miał nieziemski, bo za nic w świecie to wyprofilowanie części dolegającej do kadłuba nie pasuje do niego - jest duża dziura i stateczniki z kadłubem tworzą literę V ( uciekają do góry )
-> oszklenie i dopasowanie go do modelu: jest duża dziura pomiędzy owiewką a kadłubem, plus całość jest przestawiona. Nie wiem jak będziesz miał z Vacu , ale zestawowe jest tragicznie dopasowane do kształtu kadłuba - w szczególności pusty prostokąt z kokpitem.
-> działka w skrzydle. Pomijając to, że producent dał haubice, to owiewki od nich są jajkami. Rozważ wycięcie ich i dorobienie od podstaw przed przyklejeniem skrzydeł do kadłuba
-> połówki skrzydeł są przesunięte względem siebie o jakieś 0,75 -1 mm.
-> osłony i kształt wnęk podwozia tylnego są fikcją producenta luźno opartą na oryginale. 
-> wyrzutnie NPR mają zły kształt i są pokrzywione - przesunięcie formy na nich rzędu 1 mm.
-> golenie podwozia wyglądają tragicznie. Nie ma sensu walczyć z nimi i próbować coś z tego wyciągnąć. Taniej, szybciej i łatwiej jest zrobienie ich od podstaw.
-> wszystkie małe wloty na kadłubie  ( części nr. 18, 19, 20 i podobne im kształtem) mają zły profil. Należy je spiłować opadająco po górze w kierunku tylnej części  

To tyle na szybko z tego co kojarzyłem z problemów z tym modelem. Jeśli coś sobie jeszcze przypomnę to dam znać i służę pomocą, poradami :) 
Powodzenia w budowie ! 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na allegro,kliknij na.   czego szukasz    mig 19 i ci się wyświetli.Jest tam też jedyny ,sensowny model  19-stki w tej skali w wersji P od Bilka za 72 zeta.Można zrobić z niego wersję PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.