Skocz do zawartości

EA-18G Growler - Academy - 1:72 czyli modelarskie klocki do sklejania


pepociufakers

Rekomendowane odpowiedzi

Tą galerię robię głównie, żeby pochwalić firmę Academy za opracowanie tego modelu. I nie jest to produkt lokowany:) Poprostu sklejając ten model doszedłem do wniosku,

że to jest to co modelarze niedzielni lubią najbardziej.

Pasowanie jak klocki (trochę szpachli na łączeniu skrzydeł, choć zupełnie można się bez tego obejść, i podwieszenia, tutaj trochę szlifowania było). Bardzo ciekawy sposób prowadzenia kanałów wlewowych tak, że elementy w sumie można wyłamać z ramki i nie powinno być śladu po wyłamaniu  (w zależności od zdolności włamującego:), ale np. dla młodszych sklejaczy to świetne udogodnienie), później tylko mała korekta skalpelem, ewentualnie można bardzo łatwo element wyciąć skalpelem.  W jedna galerii Super Horneta z Acadamy na forum była mowa o słabej jakości kalek, w przypadku Growlera kalki są Cartografa więc zero problemów.

Ten model pokazuje, że w temacie plastikowych modeli można jeszcze dużo poprawić, i widzę, że inżynierowie z Academy to robią, także plus dla nich. Na początku w tym modelu tak wszystko idealnie pasuje, że aż człowiek się dziwnie czuje, no nic nie trzeba poprawiać, usuwać nadlewek, gdzie tu jest podstęp?;)  Oczywiście nie interesowałem się w tym przypadku poprawnością wymiarową więc w tym temacie się nie wypowiem, zaś szczegółowość jest dla mnie na akceptowalnym poziomie.

ps. Rakieta HARM nie jest w zestawie, ta tutaj to z innego modelu Academy F-16C.

 

EF-18G_Growler_Academy_02 EF-18G_Growler_Academy_08 EF-18G_Growler_Academy_04 EF-18G_Growler_Academy_07 EF-18G_Growler_Academy_05 EF-18G_Growler_Academy_06 EF-18G_Growler_Academy_01 EF-18G_Growler_Academy_09

 

 

Dobrych lotów i życzenia na 2021 - żeby chemia modelarska miała przyjemniejszy zapach:),

Jaro

Edytowane przez pepociufakers
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Poziomka napisał:

Miły dla oka model, całkiem przyjemnie Ci wyszedł. Warto zauważyć tylko, że wnętrza klap podwozia powinny być malowane na biało, a krawędzie na czerwono.

Faktycznie te krawędzie czerwone mi umknęły. Wnętrza klap już nie umknęły, są białe:).

 

Dzięki, że się podoba.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • pepociufakers changed the title to EA-18G Growler - Academy - 1:72 czyli modelarskie klocki do sklejania

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.