Skocz do zawartości

Lamborghini Diablo GT 1999 - 1/24 - Aoshima


toled

Rekomendowane odpowiedzi

Dla kolegi Caymana zrobiłem próbkę tej farby teksturowej od Zero Paints. Strzelam, że można osiągnąć nią lepszy efekt, aczkolwiek moje obserwacje:

- Śmierdzi jak Zero Paints

- Nie wybacza błędów i jest wściekle agresywna, za duża warstwa lub za dużo warstw w krótkim czasie wżerają się w plastik.

- Dyszą 0.3 to se można. Ta farba potrzebuje z 0.5, inaczej zapycha totalnie.

- Prawie ten sam efekt mogę uzyskać dodając tzw. mikrobalony do farby.

 

Ogólnie dzisiaj nic nie zrobiłem, bo ukrecilem dyszę w aero i muszę zamówić nową. Stówka w plecy, chyba że gratis uwalilem wewnętrzny gwint to będę montować dyszę na maskol😂🤦

 

(Bez obaw, to z foto i tak pójdzie do zmycia:) )

IMG_20210221_125601.thumb.jpg.48ee50859b7a938062777350f5c79a3c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię sobie jeszcze jakiegoś chińczyka z dyszą 0.5 i będę testował. Nie mogę wykluczyć wpływu mojej dyszy 0.3 na efekt końcowy. Malowane na 25PSI, na podkładzie Mr Surfacer zgodnie ze sztuką lakierniczą. Pupy zdecydowanie nie urywa. 

Edytowane przez toled
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, toled napisał:

Kupię sobie jeszcze jakiegoś chińczyka z dyszą 0.5 i będę testował. Nie mogę wykluczyć wpływu mojej dyszy 0.3 na efekt końcowy. Malowane na 25PSI, na podkładzie Mr Surfacer zgodnie ze sztuką lakierniczą. Pupy zdecydowanie nie urywa. 

 

Tu potrzebna jest dysza 0,6 mm, małe ciśnienie i większy przepływ :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dorotka napisał:

 

Tu potrzebna jest dysza 0,6 mm, małe ciśnienie i większy przepływ :) 

Się pomyśli:D Ja tak łatwo się nie poddaję i jeszcze wezmę ten produkt na tapet:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzałem na fotkę oryginału to zastosowanie tego specyfiku na deskę rozdzielczą  jest zbędne. Góra deski rozdzielczej jest gładka i połyskliwa a front deski i fotele to alcantara, a ta farba teksturowa  tworzy delikatnie mówiąc ,,baranka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cayman napisał:

Jak spojrzałem na fotkę oryginału to zastosowanie tego specyfiku na deskę rozdzielczą  jest zbędne. Góra deski rozdzielczej jest gładka i połyskliwa a front deski i fotele to alcantara, a ta farba teksturowa  tworzy delikatnie mówiąc ,,baranka".

 

To wszak zależy od wersji wyposażenia  :diabel: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cayman napisał:

Jak spojrzałem na fotkę oryginału to zastosowanie tego specyfiku na deskę rozdzielczą  jest zbędne. Góra deski rozdzielczej jest gładka i połyskliwa a front deski i fotele to alcantara, a ta farba teksturowa  tworzy delikatnie mówiąc ,,baranka".


Oczywiście masz rację :D Wszystko mam pod kontrolą, celowo wybrałem ten element, bo nie chciałem paprać foteli ani frontu deski, a tutaj mam w miarę ładną i prostą powierzchnię z której łatwo ściągnę farbę i od razu będę wiedział jak to na elemencie modelu będzie wyglądało.  Aczkolwiek następne próby będę już robił na łyżeczkach. Chce poznać ten produkt jak i poeksperymentować z innymi możliwościami, żeby potem mniej doświadczeni koledzy jak kiedyś będą mieć taki sam dylemat, to trafią na ten wątek 😉

Dla cierpliwych - Aoshimowe chromy schodzą samoistnie w czystym Cleanluxie 2 tygodnie :D Dla niecierpliwych z dozą ostrożności przy użytkowaniu zalecam tak jak wcześniej tutaj pisano - Kreta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udaję, że coś robię :D Nowa dysza na swoim miejscu, trzeba byłą ją odrobinę uszczelnić. Cóż, lepiej być w plecy stówkę niż o wiele więcej za naprawę całego aero :D Jak widać nawet zaawansowani robią czasem głupie rzeczy, które mogą kosztować dużo.

Mam natchnienie, jutro zabieram się za to, na co niektórzy długo oczekiwali - nadwozie! :D Jak zepnę poślady, to powinien jutro ogarnąć szlifowanie, podkład, a nawet bazę. Bezbarwny pewnie poleci w następny weekend (ot uroki braku czasu), pomiędzy przewiduję tworzenie szablonów pod Carbon.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Bartas89 napisał:

Podkład lejesz do aero bez rozcieńczania?

Nope, już mam zrobiony na gotowo i takie mieszanki trzymam w słoiczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja się udała, pacjent odpoczywa, potem szlifowanko drobnych paprochów. Położony mój ulubiony biały podkład, bo niby baza go lubi 😂

 

IMG_20210228_123325.thumb.jpg.81c973ff8414bc437acbc0e287ed5663.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat bez małego wypadku to nie warsztat 😂 Idę zagrać w totka, bo model spadł mi z biurka wprost do pudełka po lodach gdzie był zmywacz😂😂

 

Szkód wielkich nie ma, bo były tylko dwie warstwy. Dzięki dla Banzai za mega błyskawiczne dostarczenie farby, uratowali mi weekend.

 

A po 3 miesiącach prób i błędów w zakupach sprzętu do nagrywania do celów YouTube'owych doszedł nowy nabytek :)

 

IMG_20210306_092431.thumb.jpg.0b9fadfd9c334212606a13913972b163.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na dzisiaj finito, skończyłem na "ocarbowaniu" dwóch elementów silnika, wycięciu masek na carbon na spoiler, dolne listwy, tylne światła. Kasta sobie schnie, dostanie GX100 jak tylko znajdę czas. Przetestowałem sobie też (to nie jest reklama - kupiłem za swoje:P) podkład Finishing Surfacer 4000 ze sklepu Banzai - przyjemnie się nakłada, szybciutko schnie do dalszej obróbki, śmiem stwierdzić, że przyjemniejszy w obsłudze niż Mr. Surfacer.

IMG_5719.thumb.JPG.ba80a69b32bb14526493b461b3ee0ec2.JPG

 

IMG_5721.thumb.JPG.3b1535a327d327e1521279d7f818c56a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile osób tyle szkół kładzenia GX100. Ja zawsze trzymałem się mniej więcej granic proporcji 1:2.5. Tym razem testuje 1:2, a końcowe 1:5. Ja różnicy w kładzeniu nie widzę, efekt mniej więcej podobny. I tak po wyschnięciu przelecę to gąbka ścierną i wypoleruję 😜

 

IMG_20210311_183649.thumb.jpg.4be5b3d227f30c41680069d0014ffd5e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, toled napisał:

Ile osób tyle szkół kładzenia GX100. Ja zawsze trzymałem się mniej więcej granic proporcji 1:2.5. Tym razem testuje 1:2, a końcowe 1:5. Ja różnicy w kładzeniu nie widzę, efekt mniej więcej podobny. I tak po wyschnięciu przelecę to gąbka ścierną i wypoleruję 😜

 

IMG_20210311_183649.thumb.jpg.4be5b3d227f30c41680069d0014ffd5e.jpg

To 1:2 czy 1:5 bo sie pogubiłem ?

A kasta wygląda elegancko 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc było to tak 🤣
Wczoraj: dwie mgiełki 1:2. potem warstwa normalna również 1:2
Dzisiaj: gąbka ścierna 4000 co by wygładzić ewentualne niedoskonałości, a potem dwie mokre warstwy 1:5.
Jutro : kontrola pod kątem ewentualnych niedoskonałości, przeszlifowanie gąbką i ostatnia mokra warstwa (+  kalkomanie przed lakierem + mgiełka) 1:5

Pojutrze: j.w bez lakierowania + polerka 

Edytowane przez toled
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, toled napisał:

A więc było to tak 🤣
Wczoraj: dwie mgiełki 1:2. potem warstwa normalna również 1:2
Dzisiaj: gąbka ścierna 4000 co by wygładzić ewentualne niedoskonałości, a potem dwie mokre warstwy 1:5.
Jutro : kontrola po kątem ewentualnych niedoskonałości, przeszlifowanie gąbką i ostatnia mokra warstwa 1:5

Pojutrze: j.w bez lakierowania + polerka 

Brawo Ty. :peace:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cayman napisał:

Brawo Ty. :peace:

No brawo Ja :D Oczywiście wiem, że można inaczej, szybciej etc.  Ale ja lubię takie dziubanie się :D Złota zasada: śpiesz się powoli. Uważam, że taki dzień przerwy żeby sobie lakier odpoczął to minimum, chociaż trafiłem na bardzo ładną serię GX100, bo zachowuje się wzorcowo😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.