Skocz do zawartości

Admiral Graf Spee [Academy 1:350]


Dudzio

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim wezmę się za swój japoński lotniskowiec postanowiłem sprawdzić swoje umiejętności na czymś mniej wartościowym 😉 Skleiłem i pomalowałem Admirala Graf Spee od Acadamy. Zestaw mnie mocno rozczarował, spasowanie elementów było niestety fatalne - cóż, ten typ tak ma. 

 

Model waloryzowany jest blaszami i lufami z wersji platinum edition oraz lufkami do karabinów maszynowych 20mm. Jeżeli chodzi o błąd merytoryczny z łańcuchem na końcu to wiem o nim 😉 nie popisałem się. Pewnie jeszcze kilka innych się znajdzie, ale ja nie o tym.

 

20210304_105536.thumb.jpg.54cf8dc14fbc1a38b62a168ff1b48d18.jpg20210304_105546.thumb.jpg.8f0adafe64511ac1d729334dcff0f858.jpg20210304_105552.thumb.jpg.38e568d6da0c2ab1444dd1223fa63ffe.jpg

20210304_105629.thumb.jpg.3011985ed0b4c4574e1ad6d832270a2d.jpg

 

 

Na ten moment planuję jeszcze poprawić malowanie relingów (malowałem je jeszcze w ramce, ale wyszedł ze mnie brak doświadczenia bo pryskałem tylko w dwóch płaszczyznach) polakierować go na błysk, zrobić pin-up wash na detalach, zwykły wash na pokładzie, kilka rdzawych zacieków przy bulajach, może jakieś szaro-buro-brudne zacieki na burtach i... i teraz przychodzi ważne pytanie do forumowiczów, a mianowicie: CO DALEJ? Nigdy nie weatheringowalem okrętów, więc chciałbym Was prosić o podpowiedź co  i jak ciekawego (oraz w jakiej kolejności) można na okręcie zrobić.

Oczywiście poza ostatecznym lakierowaniem na mat (chyba tak najlepiej?) i olinowaniem (mam fajną cienką rozciągliwą linkę, widać ją już na dźwigach).

 

Edytowane przez Dudzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relingi podmalowane (i poprawione miejscami - vivat światło dzienne!), model polakierowany na błysk. Planuję wash (czy ma pokład dobry będzie brązowy?).

Tylko nie wiem kompletnie co dalej! Pomóżcie i podrzućcie jakieś fajne propozycje na zweatheringowanie modelu 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dudzio napisał:

Relingi podmalowane (i poprawione miejscami - vivat światło dzienne!), model polakierowany na błysk. Planuję wash (czy ma pokład dobry będzie brązowy?).

Tylko nie wiem kompletnie co dalej! Pomóżcie i podrzućcie jakieś fajne propozycje na zweatheringowanie modelu 😉 

Proszę bardzo:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli już chcesz czerpać inspiracje, to nie z tego filmiku, bo tak badziewnego modelu dawno nie widziałem. Tak jak ten Graf jest obity, to nawet czołgów się nie obija... Nie trzeba szukać wcale daleko. Jakiś czas temu Bartosz robił grfa, który naprawdę sympatycznie wygląda.

 

 

 

Edytowane przez chudyhunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chudyhunter napisał:

ZDECYDOWANIE! Zdecydowanie jest to model z którego nie należy brać przykładu.

Pełna zgoda, zobacz w czymś się zgadzamy :super:

Edytowane przez taltos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też niespecjalnie ten okręt z YT się spodobał. Skomentowalem to nawet te dwa tygodnie temu, ale widocznie miałem jakieś problemy z Internetem (albo forum miało 😉 ) i się mój wpis nie zapisał.

Mój okręt jest już właściwie skończony, dzisiaj robiłem olinowanie. Weathering zrobiłem inspirując się modelami Hyun Soo Kima. Zostało mi już tylko polakierować go na koniec i pomalować jakoś ładnie Arado 196. Jeśli będzie któregoś dnia ładna, słoneczna pogoda to powinno się udać do Świąt zrobić zdjęcia i wrzucić tutaj do galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Model jest już skończony, jeśli uda mi się na chwilę uciec od obowiązków świątecznych w sobotę i będzie ładne światło, to zrobię zdjęcia do galerii.

Brakuje mi jeszcze tylko na nim wisienki - Ar 196 😉 Malowanie jeszcze jako tako mi poszło, ale kalkomanie kompletnie nie chcą nim "siąść". Trzeci dzień zmiękczam je mcro-solem (przed aplikacją oczywiście był lakier błysk i micro-set), ale te grubaśle wypukłe linie podziału niweczą wszystko 😞 

Czy mogę jeszcze coś z tymi kalkami zrobić, aby poprawić ich wygląd? Bo jeżeli mają tak wyglądać, to chyba je oderwę i Arado pójdzie na katapultę bez krzyży (zostaną ewentualnie tylko te na skrzydłach) i czerwonej "flagi ze swastyką " na ogonie 😕 

KAR54Ac.jpg

Xs73UBS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest najfajniej wykonany według mnie, żaden Alex bo ten robi na szybko...szkoda że Guido już się nie udziela, bo dzięki niemu sam wróciłem do hobby, kupiłem tego Grafa, skleiłem z 90%  ze dwa lata temu , ale brak weny żeby skończyć jakoś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.