Skocz do zawartości

SKOT-1 Red Tank Miniatures 1:35


Szupryt

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, bulik58 napisał:

Czy to wina zdjecia ale patrzac na to zdjecie wydaje sie iz boki kadluba tez nie sa najrowniejsze.

To raczej kwestia perspektywy, na żywo ściany wydają się równe i symetryczne. Gdy skończę osłony i resztę części fototrawionych, wrzucę więcej zdjęć - będzie można lepiej ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport ze spawalni: uzupełniam wyposażenie na burtach kadłuba. Na zdjęciu widać pozyskany w drodze przeszczepu wizjer na drzwiach dowódcy, o którym zapomniał producent. Poza tym dorabiam brakujący sprzęt saperski. Wg. instrukcji MON z 1976, SKOT etatowo miał na wyposażeniu:

1. Łopata saperska szt. 3 (w zestawie są 2)

2. Oskard płasko-spiczasty szt. 3 (są 2)

3. Topór ciesielski z trzonkiem szt. 1 (jest)

4. Łom szt. 1 (w zestawie brak)

5. Piła poprzeczna szt. 1 (jest, zamieniam na fototrawioną)

6. Lina holownicza 5m szt. 1 (brak, pasuje lina od Rosomaka z Eureki)

7. Lina holownicza 15m szt. 1 (j/w)

8. Bosak szt. 1 (brak)

 

Teraz trzeba uzupełniać braki i wrzucić wszystko na burty.

 

20220218_220655.jpg

Edytowane przez Szupryt
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model dostał kontrolny podkład. Wyszło parę baboli. Część z mojej winy, ale jest kilka przesunięć w druku. Teraz do poprawek. Chociaż, jeśli mam być szczery, w świetle ostatnich wydarzeń trochę odeszła mi ochota na robienie modeli, które mają pancerz i uzbrojenie. Pod tym względem mam chyba podobne refleksje, jak kol. @socjo1 w wątku o Zvezdzie. Najchętniej teraz posklejałbym sobie jakiś mały, kolorowy i błyszczący samolocik dyspozycyjny. Może nawet i radziecki, byleby nie strzelał.

20220225_210348.jpg

20220225_210359.jpg

20220225_210409.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 25.02.2022 o 21:17, Szupryt napisał:

Chociaż, jeśli mam być szczery, w świetle ostatnich wydarzeń trochę odeszła mi ochota na robienie modeli, które mają pancerz i uzbrojenie.

Si vis pacem para bellum.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Edytowane przez Endrju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Endrju napisał:

Si vis pacem para bellum.

...jak to mawiali starożytni Rzymianie. A na "bellum", to oni się znali 😉

 

Tymczasem: przykleiłem wszystkie detale kadłuba - zarówno te fabryczne, jak i trawionki i parę elementów z Armo oraz własną produkcję. Model jest gotowy na umycie i odkurzenie, finalną warstwę podkładu i malowanie. Użyję standardowej dla moich pojazdów LWP farby A.Mig 056. Chociaż podobno Hataka wypuściła jakiś dedykowany kolor. Czy ktoś z Kolegów używał i mógłby podzielić się opinią?

 

20220314_212853.jpg

20220314_212232.jpg

20220314_212726.jpg

20220314_212752.jpg

Edit: dopiero na zdjęciu zobaczyłem, że po drodze zgubiłem gdzieś jeden uchwyt na liny na prawej burcie. Na szczęście są jeszcze zapasowe 😉

Edytowane przez Szupryt
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wygląda ale mam wątpliwości czy stopnie przy drzwiach desantowych i te przy drzwiach kierowcy i dowódcy wozu nie są za grube? Ponadto te przy drzwiach desantowych  chyba za mocno są wygięte do tyłu. Załączyłem zdjęcie SKOTA, który aktualnie stacjonuje w mojej wsi. Malowanie to oczywiście artystyczna wizja właściciela pojazdu.

1698600065_TransporteropancerzonySKOT-Sobtka-PrywatnakolekcjaNN012.thumb.jpg.49d6e46770638b1d1c3edb9fa50c760f.jpg

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Szupryt napisał:

...jak to mawiali starożytni Rzymianie. A na "bellum", to oni się znali 😉

 

Tymczasem: przykleiłem wszystkie detale kadłuba - zarówno te fabryczne, jak i trawionki i parę elementów z Armo oraz własną produkcję. Model jest gotowy na umycie i odkurzenie, finalną warstwę podkładu i malowanie. Użyję standardowej dla moich pojazdów LWP farby A.Mig 056. Chociaż podobno Hataka wypuściła jakiś dedykowany kolor. Czy ktoś z Kolegów używał i mógłby podzielić się opinią?

 

20220314_212853.jpg

20220314_212232.jpg

20220314_212726.jpg

20220314_212752.jpg

Edit: dopiero na zdjęciu zobaczyłem, że po drodze zgubiłem gdzieś jeden uchwyt na liny na prawej burcie. Na szczęście są jeszcze zapasowe 😉

Większość pojazdów LWP maluję tym zestawem:

https://agtom.eu/red-line/325189-hataka-htkas24-warsaw-pact-afv-panel-lighting-se-5902288750019.html

hataka-htkas24-warsaw-pact-afv-panel-lig

Zielonych do wyboru do koloru!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej korzystam z farb:

  • Hataka A113 RED-LINE Warsaw Pact Yellow Green - 17ml
  • Hataka A114 RED-LINE Warsaw Pact Torrid Green - 17ml

Wcześniej oczywiście można zastosować technikę Black and White, albo rozjaśniać kolor bazowy techniką Color Modlation.

hataka-htkas24-warsaw-pact-afv-panel-lig

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Endrju napisał:

mam wątpliwości czy stopnie przy drzwiach desantowych i te przy drzwiach kierowcy i dowódcy wozu nie są za grube? Ponadto te przy drzwiach desantowych  chyba za mocno są wygięte do tyłu. 

Rzeczywiście - porównałem jeszcze na paru zdjęciach i podegnę je delikatnie do przodu. Natomiast grubość wydaje mi się w porządku: w modelu jest to 0,5 mm, co w oryginale daje ~ 2 cm, czyli wartość do przyjęcia.

Godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Zielonych do wyboru do koloru!!!!!!

Te trzy pierwsze kolory wyglądają przekonująco - reszta to już chyba bardziej pod kątem spłowiałych egzemplarzy.

Godzinę temu, piotrkur napisał:

Z doświadczenia wiem że kolor w wojsku to rzecz względna i umowna..

Dlatego ja przestałem szukać jakiegoś wzorca z Sevres dla tego koloru i staram się wyciągnąć jakąś średnią, odpowiadającą mojemu wyobrażeniu.

30 minut temu, robertmodelarz napisał:

Olive drab też po renowacji:

20200226-110936-2.jpg

Zdecydowanie będę szedł w egzemplarz niezużyty, umyty ropą, gotowy do inspekcji ze sztabu okręgu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Szupryt napisał:

Zdecydowanie będę szedł w egzemplarz niezużyty, umyty ropą, gotowy do inspekcji ze sztabu okręgu 😉

W takim razie polecam ten zestaw:

Olive Drab Color Modulation Set AK Interactive Hogar y cocina Accesorios,  herraje y herramientas futakuchi-hakata.com

lub ten

Berliner Zinnfiguren | US Olive Drab Modulation Set | purchase online

albo to

OLIVE DRAB MODULATION SET - Ammo of Mig Jimenez - Acrylic colors

są jeszcze farby celulozowe

CS-581 Color Modulation Set Olive Drab

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szupryt napisał:

Rzeczywiście - porównałem jeszcze na paru zdjęciach i podegnę je delikatnie do przodu. Natomiast grubość wydaje mi się w porządku: w modelu jest to 0,5 mm, co w oryginale daje ~ 2 cm, czyli wartość do przyjęcia.

 

Pewnie uległem złudzeniu optycznemu w związku z tym, że stopnie są białe i mocno kontrastują z resztą.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niedzielnym stole, zamiast tradycyjnego schabowego z mizerią, wylądował pomalowany SKOT. Do modulacji podszedłem konserwatywnie, rozjaśniając od dołu do góry. Może to i mniej efektowne, ale chyba bardziej realistyczne. No i znowu - tyle razy sobie obiecuję, że będę kładł szary podkład zamiast czarnego, bo rozjaśnianie czarnego to mordęga. Teraz niech przeschnie, oczyszczę z paprochów i lecę z błyszczącym bezbarwnym. Na to kalki, znowu lakier błyszczący, wash, lakier matowy, rozjaśnienia suchym pędzlem i malowanie detali. Niżej zdjęcia, można się wyżywać :D

275951218_537235941157325_3696680686318180255_n.thumb.jpg.aed6b20f6df7df93e0cf6544b4fb27a1.jpg

 

276016115_511444270380484_933265775796092357_n.thumb.jpg.821b681bb370e03152763f5a9d318595.jpg

 

276147362_712309976446414_6081147725312248617_n.thumb.jpg.03bb46aea781039e3d2c30009ad49981.jpg

 

275930448_492878832502204_5977863625159207429_n.thumb.jpg.4f9e0fe5cfd4d838c5ca9862e63f1b55.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, patrykd napisał:

Jeśli chcesz bawić się w modulację to zdecydowanie za mało kontrastu i zbyt ciemno. 

Nie chciałem go jakoś strasznie przerysowywać, np. efekt taki, jak poniżej jest już dla mnie za mocny:

Skot w wykonaniu Mirosława Serby A z tym, że jest dosyć ciemny mogę się zgodzić. Zobaczymy, co z tego zostanie po lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Szupryt said:

Nie chciałem go jakoś strasznie przerysowywać, np. efekt taki, jak poniżej jest już dla mnie za mocny:

Skot w wykonaniu Mirosława Serby A z tym, że jest dosyć ciemny mogę się zgodzić. Zobaczymy, co z tego zostanie po lakierze.

No tak, ale modulacja to wstęp po cala resztę efektów. Ten konkretny model który przytoczyłeś wyszedł tak:

Screenshot_20220320-152357_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozjaśnień nie ma się co bać muszą być dosyć kontrastowe bo w dalszych procesach dosyć mocno się zblendują. Miałem ten problem, że dawałem za mało kontrastowe rozjaśnienia a po washu to wszystko wychodziło jednolite a już nie chciało się powtórnie zmywać farby itp. Dlatego trzeba się przestawić mentalnie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zyziek napisał:

Rozjaśnień nie ma się co bać muszą być dosyć kontrastowe bo w dalszych procesach dosyć mocno się zblendują. Miałem ten problem, że dawałem za mało kontrastowe rozjaśnienia a po washu to wszystko wychodziło jednolite a już nie chciało się powtórnie zmywać farby itp. Dlatego trzeba się przestawić mentalnie 😁

Będzie okazja, żeby się przestawić mentalnie. Przy kładzeniu lakieru bezbarwnego zrobiły mi się jakieś białe, matowe wióry na jednej burcie - nie do uratowania. Model wylądował w Krecie. Tym razem zacznę od szarego primera. Ale muszę sobie zrobić tydzień detoksu od modelarstwa, porozwiązuję w tym czasie "200 panoramicznych" albo obejrzę "Taniec z gwiazdami". Bo mnie szlag trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.