Skocz do zawartości

SKOT-1 Red Tank Miniatures 1:35


Szupryt

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Szupryt napisał:

Przy kładzeniu lakieru bezbarwnego zrobiły mi się jakieś białe, matowe wióry na jednej burcie - nie do uratowania.

Jaki lakier użyłeś?

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Endrju napisał:

Jaki lakier użyłeś?

Mr. Hobby Super Clear III. Rozcieńczany Level Thinnerem 400. Ciśnienie ok. 3 bar. Zaczęło się osadzać coś w rodzaju drobnej pajęczyny. Nie wiem, czemu tak się zważył, temperatura w pomieszczeniu pokojowa, wilgotność (chyba) w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 bary to strasznie duże ciśnienie. Czy aby na pewno przez takie ciśnienie nie nałożyłeś zbyt grubej warstwy. Normalnie do lakierowania bezbarwnym lakierem to u mnie jest tak z 1,3 bara. Ja używam lakierów tamki i vallejo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Szupryt napisał:

Mr. Hobby Super Clear III. Rozcieńczany Level Thinnerem 400. Ciśnienie ok. 3 bar. Zaczęło się osadzać coś w rodzaju drobnej pajęczyny. Nie wiem, czemu tak się zważył, temperatura w pomieszczeniu pokojowa, wilgotność (chyba) w normie.

Lakier bardzo dobry.Po pierwsze primo-za duże ciśnienie.,Po drugie primo -bardziej rozcieńczyć lakier.Po trzecie można było przelecieć levelingiem te pajęczynę z aero ładnie by się rozpuściła .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, push-up78 napisał:

Lakier bardzo dobry.Po pierwsze primo-za duże ciśnienie.,Po drugie primo -bardziej rozcieńczyć lakier.Po trzecie można było przelecieć levelingiem te pajęczynę z aero ładnie by się rozpuściła .

Zapamiętam na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie że nic nie robi od jakiegoś czasu. A mu tu czekamy.😛

Karolu. Dziadek też czeka na tego SKOT-a.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Edytowane przez Endrju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2022 o 11:19, Endrju napisał:

No właśnie że nic nie robi od jakiegoś czasu.

Warsztat działa pełną parą. Wrażenie nieróbstwa powstało dlatego, że zmywacz do farb Wamodu rozpuścił również klej cyjanoakrylowy i właściwie model sklejam od nowa. Ot, taka nauczka. Szanując czas Kolegów na razie nic nie pokazuję, bo nie ma postępu w stosunku do tego, co już wiedzieliście. Wrócę, gdy model będzie po podkładzie; po uwagach dotyczących za ciemnej bazy użyję czarnego podkładu na dół i szarego na górę kadłuba. Taki pseudo black&white.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak się domyślałem, się przeszedłeś do konspiracji. 🕵️‍♂️

Ja bym go ratował. Nie chciało by mi się odnowa. No to uzbrajamy się w cierpliwość i czekamy.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No i z marca zrobił się maj. Czas coś pokazać. Zakończyłem prace z aerografem: ponownie pomalowałem cały model i dodałem ciemnego washa. Na dzisiaj w planie był suchy pędzel, ale oczywiście skończył mi się Humbrol 63. Poza tym jeszcze tylko malowanie detali, przyklejenie reflektorów i kół. Ogólnie mam wrażenie, że cała ta przydługa epopeja zmierza do szczęśliwego końca.

20220515_122555.jpg

20220515_122656.jpg

20220515_122643.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tych SKOT-ów pełno jak wieźli je na lawetach na Piekło.Przejeżdzali obok mojego osiedla,a w sasiednim mieście jest SKOT  w wersji strażackiej w muzeum😁Ładny model prawie zmajstrowałeś.Gratuluje i czekam na galerię wersji finalnej.🧐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wujciobryan napisał:

Widziałem tych SKOT-ów pełno jak wieźli je na lawetach na Piekło.

Trochę tam ich zezłomowali... Znalazłem reportaż z Piekła, zrobiony przez Polską Kronikę Filmową w 1994: https://www.cda.pl/video/25178303/vfilm (materiał od 5:58).

13 minut temu, Wujciobryan napisał:

Gratuluje i czekam na galerię wersji finalnej.🧐

Dzięki, chciałbym się z nim uwinąć do końca maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę że się uwiniesz do maja😄😃Filmiku nie widziałem ale już obejrzałem.Szkoda że wtedy jak je złomowali byłem nastolatkiem i nie miałem jeszcze telefonu bo bym parę zdjęć popstrykal bo przy naszym osiedlu często zwalniali a bywało że stawali dłuższą chwilę na skrzyżowaniu😓😀,a przez kilka dni zwozili to SKOT-y to T-55 po kilka lawet jechało równocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Wujciobryan napisał:

Szkoda że wtedy jak je złomowali byłem nastolatkiem i nie miałem jeszcze telefonu bo bym parę zdjęć popstrykal bo przy naszym osiedlu często zwalniali a bywało że stawali dłuższą chwilę na skrzyżowaniu😓😀,a przez kilka dni zwozili to SKOT-y to T-55 po kilka lawet jechało równocześnie.

Mam dokładnie ten sam ból, bo na początku lat 90-tych mieszkałem w kamienicy, której okna wychodziły na tory kolejowe. A był to czas, gdy kilka razy na dzień jechały eszelony z wycofującymi się z Polski wojskami radzieckimi. Czego tam nie było! Na platformach jechały BTR-y, czołgi, BRDM-y. Teraz byłaby dokumentacja i świadectwo epoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda coraz lepiej i lepiej... Aż mnie trochę wzięło i mam pytanie czy SKOTy w tej wersji śmigały gdzieś po naszych ulicach w czasie stanu wojennego? Wszędzie na zdjęciach tylko te z wieżyczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, TAW napisał:

Model wygląda coraz lepiej i lepiej... Aż mnie trochę wzięło i mam pytanie czy SKOTy w tej wersji śmigały gdzieś po naszych ulicach w czasie stanu wojennego? Wszędzie na zdjęciach tylko te z wieżyczką.

SKOT-2AP

Ilustracja

SKOT-2A

800px-PL_MWP_Skot_dowodzenia.JPG

SKOT-1 

1.jpg

Wersje polskie SKOT

 

Wozy bazowe

SKOT-1 - wersja bazowa pozbawiona uzbrojenia

SKOT-1A - wersja z nadbudówką nad przedziałem desantowym

Wozy bojowe

SKOT-1 uzbrojony w km 7,62 mm lub wkm 12,7 mm y

SKOT-2A - z wieżyczką z BRDM-2, nazywany w Czechach OT-64-2A

SKOT-2AP - wersja z tzw. wieżą przeciwlotniczą opracowaną w WAT uzbrojoną w nkm 14,5 mm i km 7,62 mm

Wozy wsparcia

SKOT-2AM - uzbrojony w wyrzutnie ppk 9M14 Malutka zamontowaną na bokach wieży i granatnik SPG-9

SKOT S-260 Art (artyleryjski) - pojazd w wersji wozu wsparcia ogniowego holujący moździerz 120 mm lub w wersji przeciwpancernej z ciężkim granatnikiem ppanc SPG-9 lub działem bezodrzutowym B-10 i dwiema przenośnymi wyrzutniami ppk Malutka

SKOT S-260 Inż (inżynieryjny) - pojazd w wersji zaporowej przystosowany do mechanicznego lub narzutowego ustawiania pól minowych albo wóz torujący z dwoma wyrzutniami ładunków wybuchowych PW-ŁWD przewożonych w specjalnej przyczepie lub jedną wyrzutnią na stropie kadłuba

SKOT-WPT - wóz pogotowia technicznego

SKOT GZP - wóz rozgłośnia elektroakustyczna

Wozy dowódczo-sztabowe szczebla taktycznego i operacyjnego

SKOT R-2 - wóz dowódczo-sztabowy szczebla taktycznego

SKOT R-2M - wóz dowódczo-sztabowy szczebla taktycznego

SKOT R-3 - wóz dowódczo-sztabowy szczebla taktycznego

SKOT R-3M - wóz dowódczo-sztabowy szczebla operacyjno-taktycznego

SKOT R-3Z - wóz dowódczo-sztabowy szczebla operacyjno-taktycznego

Wozy dowódczo-sztabowe artylerii

SKOT R-2A - wóz dowodzenia artylerii

SKOT R-2AM - zmodernizowany wóz dowodzenia artylerii

SKOT R-2AMT - zmodernizowany wóz dowodzenia artylerii

SKOT R-3A - wóz dowodzenia i ruchomy punkt kierowania ogniem artylerii

SKOT R-6 - wóz dowódczo-sztabowy, ruchomy punkt kierowania ogniem artylerii

SKOT ZENIT B - wóz dowodzenia dowódcy baterii rakiet plot. AK "Osa"

Wozy dowódczo - sztabowe wojsk rozpoznawczych

SKOT R-4 - wóz dowódczo-sztabowy szefa rozpoznania dywizji i dowódcy batalionu rozpoznawczego

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, TAW napisał:

Aż mnie trochę wzięło i mam pytanie czy SKOTy w tej wersji śmigały gdzieś po naszych ulicach w czasie stanu wojennego? Wszędzie na zdjęciach tylko te z wieżyczką.

Generalnie większość SKOT-ów bezwieżowych przebudowano na wersje 2A, a potem 2AP na przełomie lat 60-tych i 70-tych. Z relacji wiem, że dokonywali tego technicy fabryczni w jednostkach. Tak więc w latach 80-tych bezwieżowe były głównie SKOTy w wersjach specjalnych (dowódczych, artyleryjskich, pogotowia technicznego). Na pewno wariant bazowy posiadały oddziały ZOMO. Mam takie fotografie bezwieżowych SKOT-ów z okresu stanu wojennego:

1. Wrocław, 11 DPanc

Stan-wojenny-Tak-wygladal-grudzien-1981-roku-w-Twierdzy-Wroclaw-15.thumb.jpg.9f34b31f07ef1b4b33cdf21ee3d02261.jpg

 

2. Wrocław, Milicja

stan_wojenny-2.jpg.3407adc1d01309771645d8650bb57b46.jpg

3. Warszawa, 4 DZ (tu nie jestem pewien na 100%, bo nie widać tyłu pojazdu)

52ae343553cd3_630_zps593463f0.jpg.f230a80b8c181f1d3c6fd6d21eaaf0ca.jpg

Zdjęcia wyłącznie do celu dyskusji

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TAW napisał:

Model wygląda coraz lepiej i lepiej... Aż mnie trochę wzięło i mam pytanie czy SKOTy w tej wersji śmigały gdzieś po naszych ulicach w czasie stanu wojennego? Wszędzie na zdjęciach tylko te z wieżyczką.

Nie mam zdjęć ale mój tata mówił że drogę do Huty Katowice od strony Będzina blokowały na skrzyżowaniu SKOT-bez wieżyczek tzn dwa SKOT-y i jeden T 55 a wie co mówi bo w armi był kierowcą mechanikiem na T 54 i trochę się tym też interesował jak był młodszy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TAW napisał:

Ale spoko mam czas i może jakiś z wieżą się ukaże i będzie po problemie :)

Myślę, że jest na to spora szansa - patrząc na podział części SKOT z Red Tank Miniatures jest przeskalowany z 1:72, a w mniejszej skali wersje 2A i 2AP są dostępne. Zresztą te modele są robione raczej na zamówienie, więc możesz się odezwać bezpośrednio do producenta na Facebooku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.