Skocz do zawartości

MT-LB - Skif- Ludowe Wojsko Polskie


robertmodelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno, dawno temu na dalekiej Ukrainie, kiedy nie było jeszcze firmy Trumpeter, działała sobie firma SKIF......Taki jest początek tej bajki o transporterze (ciągniku artyleryjskim) MT-LB.  Brak materiału źródłowego spowodował, że wóz ma mityczne oznaczenia, nieznanej z nazwy (lub numeru) JW LWP.  Z kiepskiego modelu wyszło takie sobie zielone cudo. Dodatki dałem takie jakie opisałem w warsztacie. Blaszek Eduarda szkoda dawać do takiego trupa......  Jak w przyszłości nabędę armatę to nie waham się  jej podczepić.

 

IMG_20210325_164257.jpg

IMG_20210325_164307.jpg

IMG_20210325_164318.jpg

IMG_20210325_164326.jpg

IMG_20210325_164333.jpg

IMG_20210325_164343.jpg

IMG_20210325_164349.jpg

IMG_20210325_164356.jpg

IMG_20210325_164410.jpg

IMG_20210325_164425.jpg

IMG_20210325_164434.jpg

IMG_20210325_164514.jpg

IMG_20210325_164524.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Z kiepskiego modelu wyszło takie sobie zielone cudo.

Bardzo zgrabny modelik wyszedł. Gąsienice to gumioki z zestawu? Wyglądają elegancko.

 

5 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Brak materiału źródłowego spowodował, że wóz ma mityczne oznaczenia, nieznanej z nazwy (lub numeru) JW LWP. 

Dziwna sprawa z tymi polskimi MT-LB. Wychodziłoby na to, że w LWP nigdy nie były wykorzystywane w swojej pierwotnej roli, tj. ciągnika artyleryjskiego/transportera opancerzonego. Same jakieś wozy dowodzenia, łączności, rozpoznania itd. Już nie mówiąc o tych dzikich pomysłach z początku lat 90-tych, gdy nasi próbowali zrobić z niego bewupa i wrzucali mu na garba wszystko co było pod ręką, łącznie z wieżą od szwedzkiego CV-90.

5 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Jak w przyszłości nabędę armatę to nie waham się  jej podczepić.

Namiawiam na D-44. Tu jeszcze taki filmik na zachętę 😉

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienice gumiaki zestawowe upaprane Migowymi szuwaksami i przetarte matalizerem.  Szukałem wszędzie materiałów na temat MT-LB w wersji podstawowej w czasie służby w LWP. Pytałem MWP, przeglądałem NAC- ktokolwiek widział ktokolwiek wie?  Cisza jak na pogrzebie organisty. Fajny jest ten MT-LB-23M Krak - prototyp transportera opancerzonego uzbrojonego w armatę automatyczną kalibru 23mm.  Pomysł padł, z uwagi na brak materiału zdjęciowego i  kadłuba z wersji saperskiej z lemieszem. Pulemiot można pozyskać z działka ZU-23-2 Trumpetera. Kół jezdnych do naszej wersji też nikt nie robi.

 

MTLB-23M_NTW_10_93.jpg

05_2_Lekki-wóz-bojowy-LWB-23-Krak-z-armatą-kal.-23-mm.jpg

2000_2000_matched__qezx0a_LWB23Krak2.jpg

krak.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, robertmodelarz napisał:

Była  jeszcze taka wariacja MT-LB  z wieżą od transportera SKOT/TOPAS.

Ale mutant 🙂 Wygląda jak daleki kuzyn OT-90. Są jakieś informacje kto, kiedy i - co najciekawsze - po co sklecił taki pojazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Szupryt napisał:

Ale mutant 🙂 Wygląda jak daleki kuzyn OT-90. Są jakieś informacje kto, kiedy i - co najciekawsze - po co sklecił taki pojazd?

Pojazd MT-LB 2AP -znajduję się w Technik Museum Kummersdorf ,Niemcy.  Zaprojektowany i wykonany przez HSW - powstał tylko prototyp. Szukam zdjęć naszej jednej sztuki w trzykolorowym kamuflażu z wieżą od BRDM-2. Nasza rodzima wersja inspirowana rosyjskim MT-LBM 6MA. Widziałem ją kiedyś w WAT- nawet fotę zrobiłem telefonem. Telefon się popsuł- foty przepadły. Tak on mniej więcej wyglądał.

MT-LBM (6MA) model do sklejania ACE 72151

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to też super!

Poza tym wyrzeźbione ze starego strucla, na którego mało kto by spojrzał.

Mariusz

 

 

Ps. Łeb sobie w takim rozwaliłem. Trzy szwy! Ale to było cholernie dawno temu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.