Skocz do zawartości

Opel blitz Roden 1/72


Klapouch

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam nowy warsztat. Spieszył się raczej nie będę, bo mam jeszcze kilka rzeczy rozgrzebanych, ale co tam...

 

Model jest jak każdy widzi, niezbyt skomplikowany, więc postanowiłem go trochę urozmaicić :)  Malowanie będę chciał zrobić jakieś południowe (Afryka/Włochy) jako ambulans

 

 

roden (2).jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sentyment do tego pojazdu. Pustynny blitz z czerwonym krzyżykiem to mój trzeci w kolejności 100% scratch. Bez internetu, bez dobrych monografii. Dziś wygląda tragicznie a jego resztki trzymam i przypominają mi że nie od razu Kraków zbudowano. Kamień milowy w drodze do mojego dzisiejszego modelarstwa.

IMG_20210415_175311.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Napisano (edytowane)

Coś tam się tworzy powolutku. Czasu mało, modeli dużo. Blachy to dla mnie nowość, trochę widać ból. 
 

Model nie jest jakoś super dopasowany, ale też dość prosty. Najbardziej obawiam się odcinania maski (zostaje sama rama na szybę i środkowa belka). 
 

Ale do rzeczy. Mam pytanie : czy pod film z zegarami pod blachę muszę pomalować deskę na biało?

BB37E6B5-BC9C-429A-A6A1-F593E782866C.jpeg

 

Zamierzam go pomalować tak :

 

016_15A_zps61b276c9.jpg

 

Tylko nie jestem w 100% pewien, czy tworząc ambulans mogę po prostu dać czerwony krzyż na białym tle na taki kamuflaż, czy były one (tj ambulanse) jakoś specjalnie malowane?

Edytowane przez Klapouch
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambulanse miały specjalne zabudowy, takie jak na obrazku. Zarówno w tej wersji jak i w Twojej, ambulanse i sanitarki były malowane tak samo jak pozostałe niemieckie pojazdy, dodając jedynie oznaczenia czerwonych krzyży. 

unnamed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, FLECZER napisał:

Blaszkowe wykończenie kabiny to drzwi jak rozumiem otworzysz? Spróbuj w takim razie zrobić jakąś fakturę, pomarszczenie materiału na kanapie.

Niestety nie. Opuszczę szybę. Drzwi są zespolone, można by je pewnie wyciąć, ale od środka nie mają żadnego detalu. Nic. W blaszce też nic. Całość traktuje bardziej jako blaszkowy trening. 
 

z tego co widziałem, pokrycie kanapy było z mocno naciągniętej materii, spróbuję zrobić coś w rodzaju pokrowca z chusteczki z wikolem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. To jest tylko położone na sucho :) powinienem to wyprowadzić. Sęk w tym, że chyba spartoliłem blachę i albo w miarę schodzi się blacha albo plastik. Najbardziej bruździ deska rozdzielcza, która rozjeżdża całą geometrię. No cóż. Jak nie zepsujesz to się nie nauczysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mogłeś wziąć Academi? Ostatnio kleiłem jednego i drugiego i ... Academie skleiłem cyk, bryk, a z Rodenem się użerałem  😕

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2021 o 10:31, Klapouch napisał:

Tylko nie jestem w 100% pewien, czy tworząc ambulans mogę po prostu dać czerwony krzyż na białym tle na taki kamuflaż, czy były one (tj ambulanse) jakoś specjalnie malowane?

Sprawdzałem, standardowe ciężarówki nie miały żadnych oznaczeń z Czerwonym Krzyżem, tylko te wyspecjalizowane samochody. Jedynie zdjęcie zwykłego Opla/MB, to widziałem z flagą na silniku z czerwonym krzyżem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skala72 napisał:

A nie mogłeś wziąć Academi? Ostatnio kleiłem jednego i drugiego i ... Academie skleiłem cyk, bryk, a z Rodenem się użerałem  😕

 

Oczywiście, że mogłem. Ale skąd mogłem wiedzieć :)? Poza tym wkładam tam tyle dodatków, że z oryginału niewiele zostaje. To dla mnie duży trening. @FLECZERmnie namówił na otwarte drzwi (dzisiaj wycinałem), plus otwarty silnik, plus żywiczna plandeka, plus „swoje dodatki” w postaci klamki do drzwi i jakichś kabli :) dla wielu elementarz, dla mnie zupełnie nowe wyzwanie. Teraz czekam aż dojdzie kierownica z blachy, bo oryginał jest grubości ludzkiego uda (w skali rzecz jasna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma zwoje bolączki ten Roden. Dach łączony z maską - Tobie też się rozłamał jeśli dobrze widziałem.  Środkowe przetłoczenie maski ma ubytek. Pękają ramki szyb przy drzwiach, a osie mocowane są do amortyzatorów na oko - żadnych pozycjonerów. Z drugiej strony niezły silnik, wydech i wał pasują bez problemów i nieźle to wygląda. Dużo malowań w instrukcji, cena atrakcyjna, no i blaszka, która sporo uatrakcyjnia. Jedynie koła żywiczne są słabe. 
Podsumowując  - jak nic nie sknocę powinno być dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Klapouch napisał:

 Dach łączony z maską - Tobie też się rozłamał jeśli dobrze widziałem.

U mnie nie jest połamany tylko dopiero na fotkach zauważyłem że jest tam jakiś ubytek plastiku. Możliwe że dlatego w tym miejscu ma tendencje do pękania. Akurat taki układ części nie jest zły tylko ten paskudny w obróbce plastik utrudnia zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.