Skocz do zawartości

HIMARS Trumpeter version late 1:35


SnajperTBG

Rekomendowane odpowiedzi

27579448_himars3.jpg.adee1786d8348ae57af01bdddfa2b81c.jpg

 

Witam. Jako że nasza armia nabyła himarsy których jeszcze nie ma to coś mnie naleciało żeby zrobić takie "a co by było gdyby...?"  Jako że nasi sojusznicy nie są słynni aby przekazać te same wersje co sami używają to postanowiłem użyć kół ze starszej ciężarówki m1078.  I dać zwykłe prętowe anteny zamiast tego zawijańca który jest teraz.  Model pomaluję w Poland camo 3 color 😉 malowanymi farbą Hataka red line ew orange line -tego jeszcze nie wiem.   A kalki oczywiście dam mazurskiej artylerii :) Projekt kompletnie pojechany na poziomie złotego humvee gdyż małżonka stwierdziła oglądając "plastik w gablotach" że mało tu czegoś oczojebnego co przykuwa uwagę. No to spełniam jej marzenia 🤣.

 

Model składało się całkiem miło. Koła to def model i idealnie pasują części do montażu kół z plastiku w żywiczą felge :) Plus dla trumpetera że przednia oś jest ruchoma i będzie to wyglądać efektowniej.  Niestety producent życzący za model prawie 3 stówki trochę skopał zasobnik z rakietami gdyż rama którą się go okleja nie koniecznie pasuje i trzeba się sporo na kombinować aby to skleić.  Niestety popełniłem kilka błędów z kabiną i drzwiami. Że tak powiem przyciąłem pancerza. Ale szpachla pójdzie w ruch/ew wkleję wstawki. Polscy mechanicy/blacharze potrafią to ja też mogę :D Trzeba będzie w wyrzutnię wstawić jakąś sprężynkę od długopisu aby była w pozycji do strzału.  Model jeszcze nie jest dokończony w 100% więc ślady po szwach itp będą usunięte przed malowaniem. Model planuję pomalować podkładem samochodowym Boll black. Już malowałem nim kilka modeli i bajka :) Fakt że malowanie wymaga wprawy i kilku warstw żeby nie zalać detalu.  Model wykonywany i fotografowany był w dosyć ciężkich warunkach jakie panują w CSMW w Ustce 😉

 

1 zdjęcie to himars który jest obecnie użytkowany, 2gie to prawdopodobnie pierwsze wersje sądząc po oponach i braku tej okragłej anteny.

himars.jpg

himars 2.jpg

IMG_1058[1].JPG

IMG_1059.JPG

IMG_1060.JPG

IMG_1061.JPG

IMG_1062.JPG

IMG_1063.JPG

IMG_1064.JPG

IMG_1065.JPG

IMG_1066.JPG

IMG_1067.JPG

IMG_1068.JPG

IMG_1069.JPG

IMG_1070.JPG

IMG_1071.JPG

IMG_1072.JPG

IMG_1073.JPG

IMG_1074.JPG

IMG_1075.JPG

IMG_1076.JPG

IMG_1077.JPG

IMG_1078.JPG

IMG_1079.JPG

IMG_1080.JPG

IMG_1081.JPG

IMG_1082.JPG

IMG_1083.JPG

IMG_1084.JPG

Edytowane przez SnajperTBG
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na malowanie u mnie jak zawsze niestety przyjdzie poczekać. Chyba że wywiozę kompresor,aero i 3 pudła chemii do Ustki z domu i będę psiukał w internacie :D Jest i taka opcja 😉

 

I tutaj mam pytanie do znawców tematu czy ktoś produkuje kalki do 11 pułku artylerii ew podobnej jednostki gdzie mogą trafić himarsy ?

Gdyż sprawdziłem i kalki które mam są z 1 mazurskiej brygady artylerii rozformowanej w 2010r.

Edytowane przez SnajperTBG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Defacto skończony. Pozostaje kamuflaż NATO green. Nie będę dawał 3barwnego. Kalki od mr.decala już czekają. Zostało je położyć. Przybrudzić model i wstawić fotosy 🙂 ale czas urlopu i jak u statystycznego polaka czas na remonty 😂😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Już w gablocie stoi w wersji defikadiwej w malowaniu what's if. Kalki od nr decala takiej sobie jakości. Bym powiedział że dupy nie urywają ale są. Model ostał terenowe koła żywiczne. Na weekendzie cykne parę fotek;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.