Skocz do zawartości

Mil Mi-4A Mistercraft ex.KP


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Mitrandir napisał:

Masz tylko jedną czarną? 😲

 

Ta co miałem w zapasie trochę odparowała i się smoła zrobiła wink3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, myszaty napisał:

Akurat na TVP 1 leci program ALARM! o Borewiczu - było widać wyraźnie milicyjny śmigłowiec w kolorze

Mi-4 w "07 zgłoś się"? :hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie ustaliłem co to za wiatraczek, tylko szchownica mi się rzuciła w oczy...na bank było coś w 20 odcinku ... 1:23:51 ale to nie ten był pokazany, w tym fragmencie który mnie zaciekawił Borewicz na statku wsiadał do krzesełka na linie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja po długiej przerwie. 

Muszę już go kończyć, bo po mału tracę wenę na niego... A w kolejce czeka kolejny mistercraft wink3

 

 

20210711_232645.thumb.jpg.63adf256621811dd7d23df9eb84e3238.jpg

Śmigło sklejone i pomalowane na czarno oraz gun metal.

 

 

 

Za ciepło na sklejanie modeli. Ja chcę deszcz i chłodek :mrgreen:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi-4 dostał lakier błyszczący. Spokojnie, to pierwsza warstwa.  Drugą i ewentualnie trzecią dostanie po kalkach i przyklejeniu kabiny. 

 

20210712_204726.thumb.jpg.803d7b81264f12795b431d7a003b88f1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2021 o 23:34, Kolekcjoner WP napisał:

Śmigło sklejone i pomalowane na czarno

Z tym czarnym to ja bym się zastanowił. Łopaty  powinny być  raczej zielone.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, abtb napisał:

Z tym czarnym to ja bym się zastanowił. Łopaty  powinny być  raczej zielone.

 

 

 

A na innych zdjęciach były nawet szare...

 

Tak jak wiadomo już, że na spodzie szachownica była, tak teraz pytanie o łopaty, bo co zdjęcie to innego koloru są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Po przejrzeniu internetu i zdjęć zarówno modeli jak i prawdziwych maszyn, stwierdzam, że łopaty muszę przemalować na ten sam khaki co kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi-4 dostał w końcu kabinę.

Jak widać na załączonym zdjęciu wymaga ona szpachlowania lub wklejenia wąskiego paska cienkiej płytki plastikowej, którą na szczęście mam w kilku grubościach. Kabina będzie ostatecznie pomalowana i nałożę lakier.

Po tym pora na kalki, lakier i zabawę z podwoziem.

 

 

20210714_211709.thumb.jpg.1d3988e04a0a248308d999feaab6b68c.jpg

 

 

Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą. Otóż wloty powietrza do silnika powinny być wyróżnione, jak na zdjęciu poniżej. I teraz nie wiem, czy pomalować je po prostu na czarno, czy np miejscowo dać washa akrylowego lub olejnego. :sos:

image.png.a6130e0b3da8fda2560d61ed7aceab60.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety słaby punkt tego modelu, bo te siatki są bardzo słabo zaznaczone.

Spróbuj dać washa (choć płytkie linie podziałowe w tych miejscach nie ułatwią jego nakładania), a jak efekt nie będzie zadowalający to maluj na czarno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wreszcie znalazłem trochę czasu i zapału do dokończenia Mi-4. Upał jednak nie jest dobry na sklejanie, bo ciężko wysiedzieć przy biurku wink3, a liczyłem na minimum jeden model tygodniowo w wakacje... No ale co by nie marudzić dwa zdjęcia z prawie finiszu.

 

A żeby było jeszcze lepiej Flickr nagle stwierdził, że mam złe hasło i te dwa zdjęcia musiałem na szybko wstawić na postimages.org

 

20210815-153859.jpg

 

Kalkomanie nałożone wg zdjęcia z samej góry drugiej strony relacji. Podmalowałem również tu i ówdzie zielonym. Muszę jeszcze tylko zatkać dziurę między oszkleniem, a kadłubem.

 

 

20210815-153924.jpg

 

Tak jak miały być, czyli łopaty śmigła i rotoru zzieleniały :mrgreen:.

 

Teraz to już wykończeniówka i chciałbym go w końcu skończyć i zacząć następnego zabytka od mistercrafta :szczerbol:

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobnica pomalowana oraz przyklejone stateczniki. 

Do końca budowy zostało przykleić dolne oszklenie oraz postawić model na podwoziu. Tamiya extra thin nie nada się do przyklejenia podwozia, więc muszę się wybrać do sklepu z zabawkami po gęsty klej wamodu z igłą.

 

20210816_130545.thumb.jpg.e63b6d24aefc401c3dc49d02e8004609.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2021 o 15:19, Kolekcjoner WP napisał:

 

A jak nie zapomnę to na koniec wkleję zdjęcie wspólne wszystkich moich modeli mistercrafta, a trochę ich już skleiłem.

 

 

Przypominam sam sobie, bo zapomniałem :tancze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa z podwoziem rozpoczęta.

 

Podwozie składa się z samych delikatnych części, które powoli trzeba sklejać ze sobą. Nie pomaga przy tym ostry zapach kleju. Pora na przerwę i oddech świeżego powietrza, a nie rozpuszczalników z kleju :D

 

20210817_170606.thumb.jpg.ceba4ae535bb70e0270a93d47daeb054.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podwozie sklejone. Nie było tak źle jak myślałem. Mocny gęsty klej to jednak podstawa. Klej Wamodu z igłą odstawiłem w zeszłym roku na korzyść Tamiya Extra Thin. Od dziś Wamod wraca do mojego warsztatu :D i będzie dumnie stać obok Tamiyi.

 

Do przyklejenia została drobnica i można montować śmigło i rotor. Jak wieczorem go skończę, to myślę że jutro rano , ewentualnie około południa zrobię mu sesję zdjęciową i galerię końcową. 

20210817_184955.thumb.jpg.0f5beaa5dc4356171941914864a5140e.jpg117_rd.jpg.f37fcff12c309395aa329bb15ef0d467.jpg

Edytowane przez Kolekcjoner WP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigłowiec pomyślnie przeszedł próby podwozia i stoi bez przewracania się. 

 

Wydaje mi się, że już mogę zacząć drugi model z tego projektu grupowego, także jeszcze dziś postaram się utworzyć nowy wątek i wkleić inboxa.

 

20210817_211240.thumb.jpg.73ae225946e9f9e7e8ecbc656fd224d4.jpg

Edytowane przez Kolekcjoner WP
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.