Skocz do zawartości

BTR-152V1 APC Trumpeter 1:35


SnajperTBG

Rekomendowane odpowiedzi

Zafascynowany bryłą btra 40 zaczynam projekt złomek 😉 warunki polowe więc grafika będzie różna... Ale się będę starał robić lepsze foty. No to wio jak to mawiał pewien kapitan z 2PR z Hrubieszowa 😉

IMG_20210418_201844.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, SnajperTBG napisał:

Bardziej żeby mieć fun przy klejeniu :) Bo jak himarsa lepiłem to tam tylko taka ala blaszka z dolną imitacją silnika i wiało pustką 😉

Szkoda, że Trumpek nie daje opcji otwartej maski. Robią fajnie zdetalowane silniki, a nie chce im się opracować otwartej....mam to samo w ich GAZ 66, piękny silnik i muszę główkować jak tu ogarnąć otwieraną kabinę.

Będzie polski?

 

Edytowane przez krzychu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Flachenty napisał:

A cóż to za zmota ?

Z facebook

https://www.facebook.com/pg/BTR152MRU/photos/?tab=album&album_id=888829674892112&ref=page_internal

silnik nowy ZIŁ 157.ZIS 151. BTR 60. BTR 152

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Flachenty napisał:

No nie. Tamten to zmota z turbiną i górnozaworowy, a ten to zupełnie co innego.

Fakt, że to późniejsza konstrukcja zastosowana w rekonstruowanym wozie. Kolory fajne😀😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że model klei się nawet nawet. Chociaż spasowanie kilku elementów słabe no i te cholerne wypychacze na spodzie pojazdu. Pójdzie szpachla i pilniki. Zamówiłem w nadziei że będą lepsze jak gumowe, koła żywiczne od panzer arta i ku%%a jak zawsze z moim szczęściem. Bieżnik bez oznaczeń, brak koła zapasowego, brak 2 przednich kół (wszystkie takie same) i 2 kółka to jajka... Będę musiał uruchomić swoją produkcję kół żywicznych. Bo sprzęt już mam 🙂 W poniedziałek wrzucę do rej jakości foty. Tymczasem fotka panzer arta... 

IMG_20210420_064259.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chorąży napisał:

Całkiem fajny ten Skif... Były jakieś "wzbogacenia" ?

Absolutnie żadnych z aftermarketów to tylko:

- kalki ToroModel

- niemiecka antena 1,4 m RbModel

- szpachla "japońska"😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, SnajperTBG napisał:

Zamówiłem w nadziei że będą lepsze jak gumowe, koła żywiczne od panzer arta i ku%%a jak zawsze z moim szczęściem. Bieżnik bez oznaczeń, brak koła zapasowego, brak 2 przednich kół (wszystkie takie same) i 2 kółka to jajka...Tymczasem fotka panzer arta... 

IMG_20210420_064259.jpg

Auuu, a już chciałem zamawiać do swojego...kiepsko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem nad modelem i zlepiłem :) Co prawda model trudny ale fajnie wygląda i warto go kupić ale nie za ponad 200plna... Obserwuję wzrost ceny chińskich producentów ale spasowalność części powiem że średnia. Zvezda już wg mnie jest lepsza(szkoda że blaszek nie dodają). Ale nie o tym. Największy problem pojawił się z klapą silnika gdzie musiałem używać szpachli i z zawieszeniem które trzeba było dosłownie dogiąć do odpowiedniej poprawności. Do plusów należy zliczyć że niewątpliwie model o niebo lepszy od skifa no i przednie koła są skrętne :) Parę elementów będzie malowanych osobno a resztę wkleiłem ze względu że łatwiej mi to będzie malować pędzlem pomału jak psiuknąć aero i podrapać pensetą podczas wkładania.  Koła są fajnie pomyślane i nie będzie myślę większych problemów aby odlać je w żywicy i nawet z efektem ugięcia opony.Rano  się zorientowałem że nie potrzebnie przykleiłem łopatę i łoma do tylnego pancerza więc musiałem to zerwać. :) Teraz pytanie za 100 pkt. Jak skleić blaszane osłony świateł aby nie został efekt jak u mnie po kleju CA...Pójdzie to do przeróbki.  Model jeszcze pójdzie do wyszlifowania dremelem jak zajadę do domu :) Tak się zastanawiam czy jest sens jeszcze dorabiać te mikro zaczepy które i tak odpadną podczas malowania czy czyszczenia modelu raz na miesiąc z kurzu? Co do panzer arta to jakby sie nie zaje**li i dostałbym 7 koło(zapasowe)to zgadnij krzychu83 jakby  wyglądało ? :D  Tak... dokładnie tak samo jak jedno z tylnych kół...  Teraz zostaje rozkminić jakie malowanie i czekać majówki na wielkie malowanie modeli :) Ale co ja tu będę pisał-czas na foty :)

 

P.S dojdzie jeszcze metalowa antena od rb model z zestawu BMP-3 bo to chyba taki sam pręt, 😉 przynajmniej ja nie widzę wielkiej różnicy 😛

IMG_1085.JPG

IMG_1086.JPG

IMG_1087.JPG

IMG_1088.JPG

IMG_1089.JPG

IMG_1090.JPG

IMG_1091.JPG

IMG_1092.JPG

IMG_1093.JPG

IMG_1094.JPG

IMG_1095.JPG

IMG_1096.JPG

IMG_1097.JPG

IMG_1099.JPG

IMG_1101.JPG

IMG_1103.JPG

IMG_1104.JPG

IMG_1105.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty chcesz Dremelem tu szlifować? :D Do usuwania CA polecam debonder, do kupienia w modelarskim. Odrobina precyzji też by się zdała, tą najłatwiej i jednocześnie najtrudniej znaleźć między biurkiem a fotelem. Szpachlowanie maski warto poprawić, bo jeszcze widać szpary. Z drugiej strony, tam powinna być szczelina ciut poniżej krawędzi, bo maska była otwierana.

 

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/28/BTR-152_armoured_transporterr_at_Sinsheim.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.