Jump to content

Bzdura

Members
 • Content Count

  61
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

Personal Information

 • Location
  Zabrze
 • Interests
  Modelarstwo , transport
 • Occupation
  Blacharz Mechanik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Możesz się śmiać do woli, ale to nie poprawi wyglądu modelu 😉 Polecam pooglądać jeżeli chcesz uzyskać coś o czym pisałeś w pierwszym poście - https://www.facebook.com/pg/MigJimenez/photos/?tab=album&album_id=1134746439872395&ref=page_internal
 2. Jak wiesz że masz spieprzone zdjęcia to wypada napisać. Zresztą, nawet na tak ciemnych zdjęciach wygląda
 3. Szkoda tylko, że nie wygląda jak "dobity jak drugowojenne" tylko jakby go banda kociarni zapamiętale ropowała za czasów PRL.
 4. Aha. Szparę z tyłu kadłuba też olewasz?
 5. To ziarno z aparatu czy powierzchnia wygląda jak papier ścierny?
 6. Bzdura

  PL-01 Concept

  Do usuniecia
 7. Ale baba w filmie przeszkadza. Niezła tolerancja.
 8. A ma ktoś w tym kółku przysłowiową horom curkę?
 9. To na początek retrospekcja, parę postów wcześniej Zdjęcia które wrzuciłem to nie skan publikacji, tylko oryginalny skan zdjęcia. Odpada kwestia przekłamań w druku i dodatkowego skanowania. Zarzucacie mi, że zdjęcia które wrzuciłem są w jakiś magiczny sposób sfałszowane/nieprawdziwe, ale nie potraficie tego w żaden sposób udowodnić. A było tak Ja jestem prosty chłop i dla mnie parada to parada, a nie relokacja/przemarsz wojsk. Moglibyśmy podyskutować na temat zdolności do odróżnienia różnych odcieni na cz-b fotkach, ale nie widzę podstaw. Jesteś stronniczy w kwestii oceny merytorycznej wyrażanych w tym wątku opinii - bo moja jest dla ciebie bzdurą, a post bobka to bełkot, podczas gdy wypociny kzugaja już się w te kryteria nie łapią... Nie jesteś ani pierwszy ani jedyny w dążeniu do malowania swoich modeli jedynymi słusznymi i prawilnymi kolorami. Natomiast zdecydowana większość tak robiących miała na tyle zdrowego rozsądku, żeby nie dyskredytować tych, którzy robią inaczej. Tym postem wylogowuję się z dyskusji bo to nie ma żadnego sensu.
 10. Dlatego najlepszym możliwym rozwiązaniem jest wróżenie z fusów na podstawie czarno-białych zdjęć? Nie posądzałbym ludzi, którzy z zamiłowania do historii kupują/znajdują i wrzucają do sieci fotki, o jakiekolwiek zmiany przy skanowaniu czy czymkolwiek innym. Rozumiem że wiesz który z odcieni mundurów jest tym właściwym dla początku wojny i powinien służyć jako punkt odniesienia? Wiesz również z którego roku pochodzą poszczególne mundury z fotki? Tematyki umundurowania na paradach nawet nie poruszam, bo jest to tak dalekie od frontu jak Rycerze Maryi od armii. Żadnych konkretów, samo gdybanie i żałosne próby zdyskredytowania merytorycznych argumentów. Cytując - zluzuj majty. Zabawny jest fakt, że tylko moje wypowiedzi są bzdurą w tym wątku. Taka stronniczość w wykonaniu super moda (nawet w przypadku zbieżności modelarskich ideałów) na kilometr śmierdzi zwykłym kolesiostwem. BTW wspaniałe odzywki - "zluzuj majty", "nie unoś się". Czekam na słynne "nie zesraj się". O określaniu czyjegoś posta bełkotem przez osobę piszącą daleko od "czytelności" nie wspomnę.
 11. Ale wiesz że w tamtych czasach były już kolorowe filmy?
 12. Ponieważ? Wszystko zależy od osobistego dążenia do jakościowego odwzorowania oryginału.
 13. Ilekolwiek lat by nie miały, to różnicom w odcieniu nie zaprzeczysz. Poprzednie zdjęcia nie są w żaden (znany mi) sposób podkolorowane czy obrobione. Oby wtedy ktoś nie doznał nagłego napadu wiedzy i nie próbował cię na siłę uświadamiać, że kolor który wybrałeś jest ok, ale jednak model wygląda jak ciemna kupa i nic nie widać. Bo tak samo, tylko że w przeciwnym kierunku, wygląda ten temat. Modelarstwo redukcyjne jakiś czas temu poszerzyło się o prace, gdzie wygląd i odbiór miniatury stawia się wyżej niż idealny, historycznie dobrany odcień (zachowując odpowiedni umiar).
 14. Przeczytaj ze zrozumieniem mój cały poprzedni post to nie będziesz musiał się trudzić z wrzucaniem skanów z książek. A to przenosi nas do zasadności istnienia tego wątku, do czego nie odniosłeś się wcale, więc ani wartości merytorycznej, ani edukacyjnej. Który kolor munduru mam sobie wziąć za punkt odniesienia?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.