Jump to content

Bzdura

Members
 • Content Count

  200
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

37 Excellent

Personal Information

 • Location
  Zabrze
 • Interests
  Modelarstwo , transport
 • Occupation
  Blacharz Mechanik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. O, pięknie wybarwione szyby. Czym działałeś i jak?
 2. Skoro coś się nie sprawdza, to nie lepiej odżałować te, choćby i, kilkadziesiąt złotych i poszukać czegoś co się sprawdza? Nowa farba to i tak promil modelarskiego budżetu. Chociaż teraz chyba bym zaczął od jakiejś folii.
 3. Też przerabiałem ten temat i najlepiej wychodzi na clearach z MR. Painta (MRP-268 i MRP-267). Widziałem też, że ludzie kleją jakąś folię.
 4. Szybki niestety mocno matowe wyszły. Czym psikasz?
 5. Bigmodel czyli Jacek napisał jasno I możliwość zakupu tych pozycji potwierdził Robroy Podczas gdy screen z fb od Jarkka dotyczy zupełnie niezwiązanej i nieporuszonej w tym temacie pozycji o Rosomakach. Nikt nigdzie nie napisał, że będzie do kupienia ani tym bardziej, że "ma i się nie podzieli" To kto tu ma problem z czytaniem ze zrozumieniem? Cóż, wielokrotnie zdarzyło się, że ludzie pomagali mi w budowie modelu dzieląc się wiedzą z takich właśnie utajnionych fotek bez pokazywania ich.
 6. To co wrzucił @pmroczkojest niestety niewiele lepsze od tego co widziałem. Mamy na pokładzie kolegę @Przemek Przybulewskiktóry drukuje fanty, w tym figurki Może by tak z nim pogadać w kwestii druku? Na fotkach jakość wygląda całkiem całkiem.
 7. A tak z ciekawości - miał ktoś do czynienia z wydrukami z Shapeways? Bo ze 2-3 lata temu widziałem zamówione zestawy w necie i jakość była co najwyżej dyskusyjna.
 8. Bzdura

  Kształty

  Model a'la Shapeways jest możliwy, ale wymaga znalezienia bezstronnej "drukarni" do której projektant wyśle pliki, a klient od niej otrzyma wydruk. Do uzgodnienia zostaje wysokość i sposób przekazania wynagrodzenia dla projektanta, bo drukarnia po prostu przyśle fakturę i nie będzie się zastanawiać, jak klient rozliczył się za projekt.
 9. Bzdura

  Kształty

  To kwestia licencji - są pliki do wydruku na własny użytek i są pliki, które można kupić w celu odsprzedaży wydruków. Z drugiej opcji korzysta np. forumowy kolega Przemek Przybulewski.
 10. Bzdura

  Kształty

  Tak tak, biznes po polsku Każdy projektant z "drukarzem" musiałby podpisać umowę, żeby nikt nikogo nie oszukał, do tego założyć firmę żeby sobie VAT odliczać, o podziale odpowiedzialności za jakość zestawu nie wspominając, bo na pewno szybciutko znajdzie się niezadowolony klient który się będzie awanturzył, żezestaw ma jedną śrubkę bardziej i będzie szukanie winnych i obcinanie pensji. O wahaniach w cenach żywicy, prądu, amortyzacji sprzętu czy też wzajemnych zarzutach, że ktoś koledze po kosztach żywicy drukuje nie wspomnę. Po wątku z zestawem ratunkowym do 7TP widać, że autorzy
 11. Co Ty chcesz Dremelem tu szlifować? Do usuwania CA polecam debonder, do kupienia w modelarskim. Odrobina precyzji też by się zdała, tą najłatwiej i jednocześnie najtrudniej znaleźć między biurkiem a fotelem. Szpachlowanie maski warto poprawić, bo jeszcze widać szpary. Z drugiej strony, tam powinna być szczelina ciut poniżej krawędzi, bo maska była otwierana.
 12. Lub też oryginalny spaw zeszlifować i wyprowadzić do kształtu osłony z pierścieniem, całość podkleić plastikiem od spodu na grubość spawu i po przyklejeniu dorobić spaw.
 13. I te akurat są słabo czytelne i intuicyjne.
 14. Nie jestem pewny, ale chyba jednak lepiej byłoby prowadzić ten warsztat jako osobny temat, bo się bałagan zrobi. Poza tym - paczam.
 15. Jedyne Hataki pod aero to pomarańczki - lakiery. Możesz sobie obejrzeć paletę AK Real Color. Oprócz bazowych kolorów mają już fajne, "modelarskie" odcienie - rozjaśnienia, przyciemnienia itd. Zbierają całkiem dobre opinie, a, o ile mi wiadomo, to kontrowersje wzbudzały tylko lotnicze kolory. Parę słów - https://www.kfs-miniatures.com/real-colors-ak-interactive/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.