Jump to content

Bzdura

Members
 • Content Count

  206
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Bzdura

 1. Nie jest mocniejsza. To jest oksyda na zimno. Nawet na tym forum są raporty o zeżarciu friuli przez mieszaninę domestosu z octem.
 2. Ocet z domestosem to zupełnie inna chemia niż te płyny modelarskie...
 3. Ten syf na dachu wieży się całkiem dobrze broni. Rozmyj jeszcze przejście między brudem a czystym pancerzem jakimś pigmentem/oilbrusherem i będzie spoko.
 4. Obstawiam, że różowa strzałka wskazuje drut/sznurek.
 5. O, pięknie wybarwione szyby. Czym działałeś i jak?
 6. Skoro coś się nie sprawdza, to nie lepiej odżałować te, choćby i, kilkadziesiąt złotych i poszukać czegoś co się sprawdza? Nowa farba to i tak promil modelarskiego budżetu. Chociaż teraz chyba bym zaczął od jakiejś folii.
 7. Też przerabiałem ten temat i najlepiej wychodzi na clearach z MR. Painta (MRP-268 i MRP-267). Widziałem też, że ludzie kleją jakąś folię.
 8. Szybki niestety mocno matowe wyszły. Czym psikasz?
 9. Bigmodel czyli Jacek napisał jasno I możliwość zakupu tych pozycji potwierdził Robroy Podczas gdy screen z fb od Jarkka dotyczy zupełnie niezwiązanej i nieporuszonej w tym temacie pozycji o Rosomakach. Nikt nigdzie nie napisał, że będzie do kupienia ani tym bardziej, że "ma i się nie podzieli" To kto tu ma problem z czytaniem ze zrozumieniem? Cóż, wielokrotnie zdarzyło się, że ludzie pomagali mi w budowie modelu dzieląc się wiedzą z takich właśnie utajnionych fotek bez pokazywania ich.
 10. To co wrzucił @pmroczkojest niestety niewiele lepsze od tego co widziałem. Mamy na pokładzie kolegę @Przemek Przybulewskiktóry drukuje fanty, w tym figurki Może by tak z nim pogadać w kwestii druku? Na fotkach jakość wygląda całkiem całkiem.
 11. A tak z ciekawości - miał ktoś do czynienia z wydrukami z Shapeways? Bo ze 2-3 lata temu widziałem zamówione zestawy w necie i jakość była co najwyżej dyskusyjna.
 12. Bzdura

  Kształty

  Model a'la Shapeways jest możliwy, ale wymaga znalezienia bezstronnej "drukarni" do której projektant wyśle pliki, a klient od niej otrzyma wydruk. Do uzgodnienia zostaje wysokość i sposób przekazania wynagrodzenia dla projektanta, bo drukarnia po prostu przyśle fakturę i nie będzie się zastanawiać, jak klient rozliczył się za projekt.
 13. Bzdura

  Kształty

  To kwestia licencji - są pliki do wydruku na własny użytek i są pliki, które można kupić w celu odsprzedaży wydruków. Z drugiej opcji korzysta np. forumowy kolega Przemek Przybulewski.
 14. Bzdura

  Kształty

  Tak tak, biznes po polsku Każdy projektant z "drukarzem" musiałby podpisać umowę, żeby nikt nikogo nie oszukał, do tego założyć firmę żeby sobie VAT odliczać, o podziale odpowiedzialności za jakość zestawu nie wspominając, bo na pewno szybciutko znajdzie się niezadowolony klient który się będzie awanturzył, żezestaw ma jedną śrubkę bardziej i będzie szukanie winnych i obcinanie pensji. O wahaniach w cenach żywicy, prądu, amortyzacji sprzętu czy też wzajemnych zarzutach, że ktoś koledze po kosztach żywicy drukuje nie wspomnę. Po wątku z zestawem ratunkowym do 7TP widać, że autorzy
 15. Co Ty chcesz Dremelem tu szlifować? Do usuwania CA polecam debonder, do kupienia w modelarskim. Odrobina precyzji też by się zdała, tą najłatwiej i jednocześnie najtrudniej znaleźć między biurkiem a fotelem. Szpachlowanie maski warto poprawić, bo jeszcze widać szpary. Z drugiej strony, tam powinna być szczelina ciut poniżej krawędzi, bo maska była otwierana.
 16. Lub też oryginalny spaw zeszlifować i wyprowadzić do kształtu osłony z pierścieniem, całość podkleić plastikiem od spodu na grubość spawu i po przyklejeniu dorobić spaw.
 17. I te akurat są słabo czytelne i intuicyjne.
 18. Nie jestem pewny, ale chyba jednak lepiej byłoby prowadzić ten warsztat jako osobny temat, bo się bałagan zrobi. Poza tym - paczam.
 19. Jedyne Hataki pod aero to pomarańczki - lakiery. Możesz sobie obejrzeć paletę AK Real Color. Oprócz bazowych kolorów mają już fajne, "modelarskie" odcienie - rozjaśnienia, przyciemnienia itd. Zbierają całkiem dobre opinie, a, o ile mi wiadomo, to kontrowersje wzbudzały tylko lotnicze kolory. Parę słów - https://www.kfs-miniatures.com/real-colors-ak-interactive/
 20. To zestaw blach RFM dedykowanych do tego modelu, nie Voyager. Dostępność tych komplementarnych zestawów jest całkiem dobra, chociaż czasami trzeba poczekać na nową dostawę. Chociażby - https://exito.sklep.pl/pl/p/RYE-FIELD-MODEL-2004-135-T-3485-Upgrade-Solution/56225
 21. Porada troszkę jednak trąci myszką. Z 15 lat temu to był standard, ale dużo lepiej wygląda metoda Night Shifta
 22. AMXa kupisz w sklepie - https://maxhobby.pl/produkty/amx-30-dca,45191
 23. Albo dolacz do fejsikowej grupy, gdzie uzyskasz realna pomoc a nie skan okladki ksiazki - https://www.facebook.com/groups/t34interestgroup/?ref=share
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.