Skocz do zawartości

U-boot VIIc/41 Revell w 1:72


mikemc

Rekomendowane odpowiedzi

Jak by mało miał rozgrzebanych tematów, to jeszcze ten. Na szczęście temu bliżej do końca niż początku.

IMG_20210123_120042~2.jpg

IMG_20210123_120031~2.jpg

IMG_20201226_132743~2.jpg

IMG_20210208_194559~2.jpg

Edytowane przez mikemc
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:szok:

krucabmba....    to żeś dał czadu z tym śledziem rozmiaru XXL 

blacharka będzie po "cesarsku" czyli wszystko co dostępne to niego?

bo tam widzę żywice z CMK a to znaczy że chyba nie będzie kompromisów  :haha:

Edytowane przez M.A.V.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

fajnie wyszły te "żebra" na dziobie   :super:

robisz konkretną jednostkę?   

Bo widzę na kiosku oznaczenie 13 Flotylli czyli będzie skandynaw....   któryś z 8 :  U-293 , U-294 , U-295 , U-299 , U-318 , U-995 , U-997 lub U-1163

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mikemc napisał:

Robię pudełkowe malowanie od Revell'a. Czyli U-995

:super:

czyli jedyny ocalały i nawet zwiedzać go można  w Laboe   :szczerbol:

jeszcze w woli formalności :

jeśli to U-995 z 13 Flotylli tak więc okres służby 1 kwietnia 1944 - 28 luty 1945  (wcześniej był w 5-tej szkolnej, a od marca '45 przeniesiony o 14-ej)

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Małe pytanie. Czy wały napędowe były pomalowane? Znalazłem zdjęcia z wałami napędowymi w kolorze kadkuba. Może to wynika z konserwacji. W końcu okręt funkckonuje jako muzeum.

aac1eb5e1a5db3a5b4d5f9f549261a3f.jpg

U_Boat_U995_twin_propellers_rudders_aft_German_World_War_Two_submarine_das_boot(1).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolorze kadłuba.

edit.

przy okazji http://www.u-boot-archiv.de/dieboote/farben_maerz_1940.html i http://www.u-boot-archiv.de/dieboote/farben_juli_1944.html, na zdjęciach są w kolorze kadłuba. Ściągnij sobie https://amp.rokket.biz/docs/u-boat_colours_with_photos_5.pdf

Edytowane przez blackriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blackriver napisał:

W kolorze kadłuba

dyskutowałbym....

w tych niemieckich materiałach nie jest to jednoznacznie określone - mowa jest w nich o metalowych elementach zewnętrznych części podwodnej. Ok, ale jeśli poszlibyśmy tym tropem to należałoby kryć kolorem nie tylko wały ale i śruby.

Z tego co się orientuje wały były pokrywane specjalnym środkiem o zwiększonym poślizgu uniemożliwiającym (teoretycznie) obrastanie tych elementów różnymi morskimi naroślami "roślinno-zwierzecymi" (zresztą tak samo smarowano wały okrętów nawodnych). Ale czy ten środek miał jakiś kolor to już nie wiem. Czy można go było później pokrywać farbą? Nie wydaje mi się bo traciłby swoje właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby były mosiężne, po 42 roku stalowe. Oba zdjęcia są z Warship pictoral nr 27 zrobione w 1941 w Lorient, w doku siedzą siódemka i dziewiątka. Można samemu wybrać 😉 w U-boot im focus w profilach kolorowych wały są w kolorze dołu kadłuba.

image.png

image.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie upieram że nie były malowane - chodziło mi o to że jednoznacznie nie ma na to twardych "kwitów". Bo dla mnie czarno białe fotki to też pewien trop i wskazówka, ale nie stawiające "kropki nad I"

Warship Pictorial  ma b.dobre publikacje  :super:  mam ten numer o VII i oglądałem go wcześniej właśnie czy są jakieś konkretne info, ale nie znalazłem. Są tylko te fotki co pokazałeś i grafiki kolorowe (na str 32 czy 36) gdzie wały są w kolorze kałuba - nie powiem dość sugestywne są, ale z drugiej strony....

w przytoczonej tutaj przez Ciebie serii U-boot im Focus też z grafikami trzeba uważać - chociażby tak na szybko zajrzałem teraz do części 4 , gdzie na str 25-26 jest schemat malowania U-307 i tam są wały pomalowane w kolorze kadłuba....  łącznie ze śrubami....  :szczerbol:

No ale można się umówić że do modelarstwa da się założyć że wały były w kolorze kadłuba albo przynajmniej bardzo podobnym .

 

 

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.