Skocz do zawartości

Problem z H&S


Mars76

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbyś nie miał tej uszczelki, to tym aerografem by się nie dało w ogóle malować, farba by cały czas spływała w stronę komory spustu itd..  A sam aerograf był praktycznie nowy, dosłownie parę razy użyty, bardziej na próbę i nigdy nie rozkręcony do tego stopnia. Może Ci uszczelka została w korpusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że została, muszę przeczyścić raz jeszcze. Jak jest w środku farba to niewiele widać. No nic, kupię te uszczelki i zobaczymy co będzie.

Ogólnie tym aero mi się dobrze maluję, tylko ta farba podchodzi pod spust, a wczoraj było apogeum.

Możliwe, że ja cis spierdzielilem.

Edytowane przez tlb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta uszczelka to jeden z ważniejszych elementów w aerografie i bez niej farba by się po prostu żywcem wylewała ze zbiornika, zwłaszcza podczas podciągania iglicy do tyłu. 

Z czasem ta uszczelka się wyrabia i może przepuszczać już farbę i wtedy trzeba tą nakrętkę, którą pokazałeś na zdjęciu nieco bardziej dokręcić, ale oczywiście też z wyczuciem. Uszczelka się wtedy nieco zgniata i lepiej uszczelnia iglice.

Generalnie nie powinno się dopuszczać do momentu gdy za tą uszczelką pojawia się farba, a raczej od razu na taki sygnał reagować bo farba wtedy może dostać się do zaworu powietrznego pod spustem i wywołać kolejne problemy z aerografem. 

 

PS 

Obstawiam, że jeśli miałeś to miejsce zalane farbą to ta uszczelka przykleiła się do korpusu i tam sobie już została. Po jej odzyskaniu bądź dokupieniu nowej dobrze wyczyść ten aerograf wewnątrz do "gołej blachy" i dopiero zacznij go na nowo skręcać i regulować. 

Przy czym wrzucenie aerografu do acetonu nie będzie dobrym pomysłem. Patyczki higieniczne,  wykałaczki oraz trochę waty lepiej się sprawdzi. 

Edytowane przez arhtus
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Wreszcie znalqzlem powód cofania sie farby aż do zaworu powietrza i u mnie.

No i koniecznie muszę wypróbować tą mieszankę.

A powiedzcie mi jeszcze czy mogę bezkarnie wymienić osłonę dyszy w Ultrze na taką dzieloną jak w Infinity ? To są te same średnice? Chciałem swoją trochę w ten sposób stjuningować :szczerbol:

Edytowane przez Psar77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.