Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.IV-Ausf H Academy 1:35


MayonesEXG7

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko,odnośnie numer części z academy flak panzer z instrukcji:

 

Co to za części:

11A,16,58,2,14 -klucz??

44 36-pręty,albo wizjery z wieży dowódcy?

8-belka podtrzymująca gąskę,blokada na przodzie pojazdu?

 9-wygladaja jak płaskowniki-zaczepy pod gąski

18,19?

 69-70 zbiorniki paliwa(dwie tuby połączone ze sobą)

65-hak?

21,22 to korby

74 płyta prostokątna? 53-trzpienie, sworzeń? Pewnie na tył pojazdu.

41 antena?

 49-mocowanie gąski z przodu,albo pod haki?

50 światło nocne,wizjer??

 

Instrukcja, którą drukowałem to ta: 

https://www.scalemates.com/products/img/5/6/1/107561-77-instructions.pdf

20210623_204050.jpg

20210623_204309.jpg

20210623_204144.jpg

20210623_204317.jpg

20210623_204337.jpg

20210623_204342.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Pytanko,odnośnie numer części z academy flak panzer,co to za części,a za to;11A,16,58,2,14 -klucz?? 44 36-pręty,albo wizjery z wieży dowódcy?, 8-belka podtrzymująca gąske,blokada na przodzie pojazdu? , 9-wygladaja jak płaskowniki-zaczepy pod gąski,18,19?, 69-70 zbiorniki paliwa(dwie tuby połączone ze sobą),65-hak?,21,22 to korby .74 płyta prostokątna? 53-trzpienie, sworzeń?,41 antena?, 49-mocowanie gąski z przodu,albo pod haki? 50 światło nocne,wizjer??

To filtr powietrza

Obrazek

Obrazek

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazuje sprawe ta mała skrzyneczka,plus małe rurąciągi,a to filtr. Co raz,to nowych rzeczy przy modelu utrwalę. 

 

A co do tej, "nazwanej belki" mocowanie, pewnie do filtra i obok te " hmm płaskowniki " do montażu w całość.

 

Kleiłem go 2 miesiące temu, myślałem o większości, że już zamontowana. "Instrukcja dla mnie, mylna po części" 

 

Dzięki Robert za info.

 

 

 

745827828_panzer4.thumb.jpg.ae2a0fe58dac34e9433f0521c4e41d2d.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, w której instrukcji, widziałem sprężyny do błotników przednich,tylnych. Za to nie dopatrzyłem się, tych części z instrukcji (może przeoczyłem, gdzieś wzrokiem).

 

 Dzięki za info Robert.

 

Te zaznaczone w kółko, to z zestawu academy są.

 

Reszta, to wyglądają jakby skrzyneczki,ale jedną jak walizka kształt, ale tak jakby,korek z boku w rogu, dolnym, czy lewym miało. 

 

Trzeba wyłapywać, szczegóły dalej.

 

Dzięki Robert.

 

 

panzer 4.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Poszperałem trochę po sieci,z czego widać aus H na polu bitew zimowych,z osłonami schurzen(jedne całe opancerzone,przeciwko kumulacyjnym  pocisków ) jedne z zimmerittem,jedne nie) albo na wieży osłona,a na kadłubie przy gąskach nie. Filtry,przy tej wersji po prawej sie zgadzają. Definitywnie będę zabiegał o scene europejską,może z kamuflażem camo ale na pewno z Schurzen osłonami( muszę boczne,przy gąskach dorobić..bo nie wiem czy mi się  opłaca,za 65zł abera brać fototrawek). Na chwilę obecną warsztat trochę stoi i pomału coś zaczynam dłubać,po zmianie godzin pracy..na moją korzyść). Odwrócić jeszcze mocowania holowincze gąski na przodzie..moja nie uwaga,jak i również tylne z hakami jak zwrócił uwagę Meser. A co do instrukcji Academy..totalnie wprowadzają w błąd tylniego mocowania haków itp..a tamiya druki aus h mówią definitywnie co innego. Pokazuje więcej niuansów z części. Ale kompendium wiedzy, co raz bardziej zagłębiam co do pojazdu. Zdjęcie robione,na styrodurze i jedno pudełku,na szybkiego przed pracą. Jeszcze dogłębnie muszę przestudiować tamki instruktaż.

 

Screenshot_20210728-000421.png

IMG-20210731-WA0000.jpeg

Russland_Ruckzug_deutscher_Truppen_Panzer_IV aus h.jpg

aus h.jpg

Russland_Panzer_IV_und_Infanterie aus H with camo.jpg

p4 aus h.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcie - z gąskami na śnieg to nie jest wersja Ausf.H. To pojazd z montowni Kruppa z  kwietnia 1943 roku w wersji Ausf.G.

W czasie produkcji wersji Ausf.H - weszło wiele znaczących zmian i modyfikacji. Dlatego różne osłony i zimmerit i bez zimeritu.

Tak jak Ci pisałem Twój powinien być w wersji wczesnej jeszcze bez pasty. Po dokonaniu zmian o których Ci pisałem jest mu najbliżej do właśnie tej wersji.

Powtórzę po dokonaniu zmian - na wieży dość radykalnych. Ponieważ ta wieża jest w wersji dużo późniejszej - od wersji Ausf.J ma już mocowania do dźwigu.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pustynie, już mi przeszło ;)..pierwsze zdjęcie to gąski zimowe..szerokie winterketten czy jak się zwie to ;). Tak nie będę, miał odbojników do kół jezdnych i nie mam  zamiaru dokupować. Myślałem o  zimmericie i camo,ale to jeszcze muszę poszperać po sieci. Nie wiedziałem, że pierwsza fotka to ausf G a nie H. Zdjęcia były z neta przypisane, pojazdowi z warsztatu..chyba,że uploudujący walnął gafę i mogło go zmylić schurzen..Tak zrobię bez pasty, bo już nakryta farba. Korekty,może spawów zrobię,dla podkrętki pojazdu wizualnie. Ale to jeszcze trochę potrwa. Chciałem powiedzieć, nie raz widziałem aus h na instagramie,przypisaną na AK i pojazdy jak z scenerii z tamtych czasów-podpisywali pod fotką,że nie jezdziły te pojazdy w tamtym okresie.  Dzieki za informację Krzysztof.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MayonesEXG7 napisał:

Zdjęcia były z neta przypisane, pojazdowi z warsztatu..chyba,że uploudujący walnął gafę i mogło go zmylić schurzen..

Jeśli go to zmyliło (schurzen) to nie powinien takich dezinformacji pisać. Niestety wiele jest takich opisów z kosmosu. Opisuję to poniżej.

Do reszty informacji tych z " na instagramie,przypisaną na AK "  i innych pozwól że nie będę się w ogóle odnosił. Nie ma to sensu.

 

Musiałem trochę powiększyć zdjęcie i" ciut"  je opisze  - 531842154_meser262@gskinanieg-2.thumb.jpg.5c9cfb7835d64a8db96ff88db5b2ce7a.jpg

 

Sam sobie zadam pytanie -   Jaki detal wskazuje na to że nie jest pojazd w wersji Ausf.H?

Nie wiem co inni piszą opisując to zdjęcie ja widzę pojazd z włazem dwudzielnym. (niebieskie strzałki)

Co dobitnie wskazuje na wczesną wersję ausf.G w połączeniu z innymi detalami.

Dodam tylko że późna wersja Ausf.G ma już nową kopułę D-cy.

 

:arrow: Teraz trochę jakby dalej wgłębiać się w detale tego pojazdu.

Taką konfiguracje dokładanych/przyspawanych płyt czołowych z wycięciem na peryskop kierowcy (pomarańczowa strzałka i 1)

stosowały montownie w kwietniu 1943 roku.
Pomarańczowe strzałki płyta przyspawana + (zielona strzałka) również przyspawana. NIE SĄ DOKRĘCANE.

 

Dodatkowo właśnie w kwietniu 1943 roku dopiero co wszedł system Schurzen na wieży i jest to  wersja INITIAL - czerwone strzałki - 4-ry punkty mocowania.
W maju już wszystko się zmienia. Dlatego pewien jestem że to kwiecień 1943 roku i to Krupp na co wskazują jeszcze inne detale.

 

Ty rób co uważasz za stosowne Twój warsztat Twoja praca.

 

Pozdrawiam

Krzysztof 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Krzysztof,

 

Czerwone kółka to mocowanie, do anteny (dokładnie osłona, jak wyżej napisali)

 

Potem wiadomo, jak wyżej również, napisane filtr powietrza (czerwone koła)

 

Żółte obramowanie, to, wygląda jak płyta jakaś, nie wiem co to za element.

 

Jestem na etapie,walki z wieżą i schurzen i szpachel akrylowy z budowlanego (imitacja spawów na wieży). Trochę zabieram się od dupy strony, zamiast na początku, przez podkładem i bazą robić takie rzeczy. To zachciało mi się weldingu🤣 (dobrze się nakłada albo wykałaczką, ale sprawdzam też, wyciorem dentystycznym do czyszczenia, z pomiędzy zębami. Jakby szczotka gumowa-elastyczna. Dzięki czemu, mogę ją wyginać, pod różnymi kątami. Dzięki niej, można łatwo dojść, w niedostępne miejsca ) 🤣

 

Wyżej części, które są bez znaczników, to jeszcze w analizie instrukcji Tamki, która lepiej instruuje, do dalszych czynności składania wyprasek.

1868248323_panzer4.jpg.ed3f496cb0ba57233039c2a35810ad83.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chwilowo tak.

 

Bawię się model colorem i figurantami rosyjskimi, jak na zdjęciach. Większość poświęcałem na to czas ostatnio, z racji nowego pigmentu farby i z czystej ciekawości.

 

 " Niemiec płakał, jak się przesiadał "🤪.

 

Podstawka, taka chwilowa .  Chce ja rozwinąć bardziej.

 

Muszę zamontować przednie mocowania na "gąskę " dodać następne ogniwo gąsienic na płycie z przód pojazdu *jako dodatkowa osłona pancerza"

 

Montaż filtra powietrza, wyciorów,osłony anteny,dwóch przednich włazów,włazu na kopule.. jest trochę tego jeszcze. Muszę nabyć, nowego figuranta dowódce.

 

Co do nieprawidłowego montażu, tylnych haków, to nie mogę z thinerować i odlepić (przyczyna sklejania, przed primerem, to robiłem,nawet nie odchodzi..cóż) zamontuję jak będzie.. Nie chce uszkodzić modelu, bo to jednak z tą pancerką to zajmuję mi dużo czasu.

 

Nie wiem ,czy dokupię coś na schurzeny na kadłub, albo model zostawię, jedynie z osłonami na wieży.

 

Kolor gaśnicy, zmieniam na bazowy jednak.

 

Spawy na wieży, trochę przy duże- to wina praktyki, i może akrylu szpachlowego, ale jeden spaw idealnie wyszedł, ale coś tam poprawiłem znowu i z partoliłem...

 

Brak kalek z numeracją pojazdu. 

 

Wash, jaki posiadam jedyny w domu to AK 0.66 Afrika Korps. Nie będę washował, dopóki nie dokupię do pędzla, lakierów vallejo vanish gloss itp.

 

Screenshot_20210907-225807.png

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Powoli sobie działam🤪 z dioramą.  Pojazd jeszcze trochę..🤣

 

Styrodur- budynek

Patyczki od lodów,okiennice i pójdą też drzwi.

Szpachel akrylowy, na komin poszedł :) 

 

Dodatkiem do modelu będzie, to tylko lina holownicza z Eureki XXL.

Screenshot_20211112-114830_Gallery.jpg

Screenshot_20211112-114827_Gallery.jpg

Screenshot_20211112-114820_Gallery.jpg

Screenshot_20211112-114753_Gallery.jpg

Screenshot_20211112-114816_Gallery.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update :)

 

Różnica przed i po🤣

 

Użyje do końca kalek, na figurancie. Z przyszłością myślę, już ręcznie to robić, ale jak widać

 

Dopiero, pierwsze koty za płoty. Daszek czupeczki😂 ma pierwszą kalkę położoną krzywo z zielonym  orzełkiem.

 

Dam na połysk gloss, potem można  suchym pyndzlem, przecierki na czarnym uniformie zrobić, w celu tak wstępnego cieniowania garniaka..hehe

 

Dlaczego w odwrotnej kolejności diorama, a potem pojazd. Bo vinetki, zajmują długo czasu, jak i figuranci. Pojazd mogę, w każdej chwili na tip top skończyć,ale wolę zrobić to dokładnie. Więc mi się, wcale nie śpieszy.

 

 

Screenshot_20211115-115448_WhatsApp.jpg

Screenshot_20211114-185943_Messenger.jpg

Screenshot_20211114-190337_Messenger.jpg

20211114_194536.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MayonesEXG7 changed the title to Pz.Kpfw.IV-Ausf H Academy

Więc, jak sprawa wygląda. 

 

Poprawiłem koła jezdne z malowania pendzlem- tamiya xf na model color. Nie wiedziałem wtedy,że tamki są do aero- takie początki.

 

Dodatkowa pacynka z aliexpress, z koncepcją zimową, z względu, na numer 411- z czego, chyba kalkę w skali 1.72 usunę i walnę z szablonu aerografem. 

 

Pojazd, nie jest poprawnie po sklejany, to już dla mnie nie ważne-próbowałem thinnerować, odlepić części. Siedzą jak po spwaniu. Nie ruszam tego.

 

Dodam, jakieś sprężyny na tylnym błotniku itp.

 

Możliwie niedociągnięcia na tylnej płycie nadbudówki, poprawie aero, ale nie chce już tak warstwami, walić- bo wash musi się,. gdzieś w szczeliny wpasować.

 

Mam sentyment do tego modelu, bo dostałem w zasadzie go za darmo, od miastowego, którego nie znałem na tamten czas- dziś jest innaczej .Trzeba sobie pomagać, wymieniać gratami.

 

Pacynki, mam jedynie z zestawu Tamki- letnie mundurki. I teraz myślę, nad dwiema opcjami, bo szkoda- domku wyrzucać. Gdzie poświęciłem i poświęcę jeszcze mu czas,aby go dokończyć- ogrom pomysłów wtedy był. Ja jestem wzrokowcem, nie przeglądającą osobą wiecznie, kanały modelarzy.

 

Czy jeszcze raz gumowe tracki- pomalować na brązowo bezpośrednio z aero??- ale zapewne po wyschnięciu pękną.

 

To zostały pastele, na dobry brudzing i pigment do rzeczy.

 

 

 

Zima/Lato ?, czy pojazd będzie miał branie 😅 - muszę sobie, odpowiedzieć sam na pytanie 🤔

 

Dokończyłem go kleić w wakacje, tamtego roku i tak stoi w kolejce.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MayonesEXG7 changed the title to Pz.Kpfw.IV-Ausf H Academy 1:35

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.