Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.IV-Ausf H Academy 1:35


MayonesEXG7

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam.

 

Więc zakładam warsztat z modelem od Academy Wirbelwind 1333 . Z małą przeróbką od PanCernego (bardzo dziękuję, za pomoc z wieżą)

 

Podkład główny, który ostatnio stosuje to primer matowy biały( z sklepu budowlanego 14zł ) z czego, co widzę, nie gryzie się z akrylami Pactra. Wszystko ręcznie pyndzlami :)

 

Więc, drodzy użyszkodnicy :) . Wieża jest od Tamiya Aus H 35209 (osłony boczne na wieży). Model dostałem od znajomego w prezencie, parę miechów temu, a robię go od połowy marca b.r ...ze względu, na nową pracę, brak czasu i wiele czynników.

 

Kalki z Academy, są bez nadania numeracji pojazdu Tylko szkopskie logo :).

 

Macie, jakieś pomysły na niego, bo ja laik, amator dłubiący sobie dla relaksu.

 

Książkę znalazłem, pod blokiem o dziwo...jak Radziecka Potęga Stalina i wiele innych...ktoś inteligentny takie fanty na śmieci...

 

W tej chwili etap gąsek gumowych zamknięty. Podkład poszedł..potem tamka xf1 i gąska w jednej strony pękła. Szyłem igła i nitką i naciągnąłem i działa..wybrnąłem z sytuacji.

 

 

Co do washa olejnego mam AK afrika korps 0.66 i sprawdza się, przy jasnym pojeździe malowania.

 

Błoto to pactra afrika korps i dodany pieprz mielony..taki standard u mnie.

 

Dowódca figurat...nie umiem malować, proszę o wyrozumiałość. Dam go na otwartym luku z lornetką (w trakcie malowania) .

 

Gąski na zdjęciu, to tylko na przymiarkę były..gumowe to jednak nie to, co plastik.

 

 

Pozdrawiam amator Marcin :)

 

 

 

 

 

 

IMG_20210503_133530_795.thumb.jpg.cfa3cd67b11fa0cd6a0f1a40c95e501e.jpg20210503_141115.thumb.jpg.a354dde66ea6e7bb0029e729721781a6.jpgIMG_20210503_142601_446.thumb.jpg.52554d448e8a8b63c6bce00b42c8e1d4.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Macie, jakieś pomysły na niego

 A jaki Ty masz pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Przy tym malowaniu co teraz mam, to tylko na pustynie go dać.

 

Nie znam niemieckiej pancerki, ale fajna Twoja. Tak rozważam, nad podobną opcją. Ale literaturę, to co znalazłem musiałbym przestudiować i zbierać info z sieci. 

 

Przy tym malowaniu, to tylko podkład biały mat poszedł i parę razy ręcznie RAL'em. Hmm

 

 

szacun za pracę i skilla w modelach.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na Forum ze swoim pierwszym warsztatem.

Zadałeś pytanie :

20 godzin temu, MayonesEXG7 napisał:

Macie, jakieś pomysły na niego, bo ja laik, amator dłubiący sobie dla relaksu.

Co masz na myśli bo już go malujesz.

Merytorycznie to powiem że bardzo dużo mu brakuje do najbliższej mu wersji czyli Pz.Kpfw.IV ausf.H

Pojazd nie posiada pasty zimmerit - czyli możliwa tylko wczesna produkcja ausf.H.  Jeśli wczesna to muszą być odbojniki wózków jezdnych z wcześniejszej wersji.

Osłona "schurzen" na wieży + na drzwiach wieży muszą być wizjery. Z prawej strony na błotniku musi być filtr powietrza, z przodu na nadbudowie nie może być wizjerów itd. itd.

20 godzin temu, MayonesEXG7 napisał:

Przy tym malowaniu co teraz mam, to tylko na pustynie go dać.

W tej wersji już tam nie jeździły podczas II Wojny Światowej.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nie prowokuje. Do modelów wróciłem po tylu latach przerwy,a dokładnie 2020.Wejdź na moje portfolio tylko nie uciekaj za szybko hehe.Wcześniej za młodego parę modeli skleiłem. Nie mam poziomu jak wy. Ale dziękuję za szczerą wypowiedź ;).Co do Focusrite tak Scarlett2i2 i dwa Line 6 :). Postaram się trochę w sieci poszperać na temat wcześniejszej aus H. Dzięki za odpowiedź.Model traktuje jako pole ćwiczebne jak znajomy dał, ale szkoda go uwalić, kto pyta nie błądzi. Zacząłem tanki kleić to książki pod blokiem znalazłem pancerne..przypadek nie sądzę.

 

Co do osłon, to mam z tego zestawu od tamki, ale dla wcześniejszego mojego widzi mi się, to dla mnie mnie panzery zawsze ładnie wyglądały bez bocznych osłon wieży. 

 

Warsztatu brakuje, jak dopiero teraz po 6 miesiącach,początkowego malowania,to  akryle jednak przemawiają nad emaliami revella (ale czasami,jednak okazują się przydatne, z braku palet barw kolorów. )

 

 

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Więc,co do warsztatu to idzie mi mozolnie. Z tym wielbłądem to pamiątka rodzinna z egiptu. Nawet wieksza skala mniej więcej, ale pomysł mi wpadł,że na rogu,czy końcowej krawędzi stereoduru, dam góre i araba z camelem ;), by jakoś zniwelować te,nie dociągniecia w skali,w stosunku do czołgu. "tak dla mnie,może być SF Afrika Korps". Ważne,by modeling sprawiał mi frajdę,luz i dawał dużo cierpliwości..którą,w ostatnim czasie nabyłem. Etap gąsek,dają dużo, do życzenia-są gumowe,a jedna. nich była szyta nitką bo się rozerwała..to może tak konteowersyjnie,ale nie będę wrzucał kolejnej setki pln,by kupować odbijaki,czy elwmenty fototrawki. Jeszcze pomysł jest,aby od osoby z forum dokupić,w skali 1.35 żywiczne zwierzęta,które nie będą wyższe,niz wieża P4 hehe. Czas,go dokończyć. Wash tutaj na kołach to,ak 0.66 afrika korps. Wiem,nie mam skilla w malowaniu ręcznym kół jezdnych ;).Duzo myśle o aero z allegro do 200zl,bo za długo czasowo dostaje po tyłku,wlecze aż za. Co do gąsek użyłem kolor rust,mieszając z żołtym,żeby nie wyglądał jak porzucony wrak 20 letni. Co do wytarć,na przekładni od gąsienic,to jeszcze nie umiem,tak elementów postarzać.Dobrym dodatkiem,to w prezencie od znajomego, jest tamiya panzer grenadiers soldiers..gdzie się idealnie składa,ale w takich barwach żołnierze,nie śmigali na pustyniach...i tu się koncepcja dioramki,może zmienić,tak samo jak dowódca w zimowych ciuchach. Dzięki za uwagę.Sorrki,pisana z telefonu odpowiedź.

20210616_205544.jpg

20210616_205603.jpg

20210616_205611.jpg

IMG_20210616_212718_592.jpg

IMG_20210616_212538_109.jpg

1624176528889399040935.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Evildead napisał:

Grunt że Tobie sprawia to frajdę 😉

Dobrze,by było odwzorować jakiś battle,ale tutaj jeszcze coś,musze wymyślić,co z grenadierami(szare,zielone mundury wojskowe)a do  afrika im daleko hehe,chyba,że lokalizację się ich zmieni.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,wydech do poprawki z wylotem na zewnątrz,nie w stronę przy ściance,ale na to zwróciłem potem uwagę bywa..szczerze ale wyłapane;) Bynajmniej nie wstydzę się warsztatu i gorzkiej krytyki;) Co do modelu,to nie chce go robić muzealnego. Osłony schuttznen brak,tylko stelarze na wieżę z zestawu tamki mam. Chyba,że z puszki od piwa ale jak wspomniałem kiedyś,nie lubie osłon bocznych 😉

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rack napisał:

Postaraj się robić zdjęcia na jednolitym tle jak np. arkusz papieru ( w papierniczym lub Empiku za ok. 3-4zł ). Będzie mały kroczek, ale do przodu. 

Dobrej zabawy z modelem 🙂.

Model robię nie u siebie w domu,weekendowo coś tam dłubię.Wiadomo,że na a4 białym widać,a tu robiłem na szybkiego,bo inną robotę mam jeszcze na dziś do zrobienia.A czasu na pasję to mało ostatnio.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze by dawał satysfakcję i frajdę ze sklejania modelu. 

Jednak dobrze by było, aby ten etap też czegoś uczył na przyszłość. Aby następny model był lepszy. Każdy modelarz budujący model powinien patrzeć na instrukcję i analizować to co robi.

Stąd mój wpis - mimo że wiem że to SF - to te elementy były we wszystkich wersjach tego pojazdu i we wszystkich na tym podwoziu.1936412394_meser262@SF.thumb.jpg.31c36f65d3d4f570c5a69c70bc4dfd3a.jpg

Brak tylnych haków - w modelu to część C56 i C72 w czwartym punkcie instrukcji.
Źle wklejone wzmocnienia tych właśnie haków.
Nawierć chociaż otwór na bolec w tylnym haku holowniczym.
Powiedz jak Wiesz co to jest z tyłu wieży?

No chyba że te elementy to też efekt totalnego SF.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok postaram się,go podciągnąć ten model. Z tyłu wieży pękł mi plastik,od dolnego mocowania kosza,za wieżą. Haki przednie primer dałem i inne duperelki,to potem zamontuje pozostałości. Powiedz mi Krzysztof. Bo te ludziki,nie nadają się,na afrykę tylko europę. Znajomy je,malować wcześniej zaczął na ciemną szkopskä zieleń zapewne używana za czasów bojów w europie.A na pudełku Tamiya,mają barwy mundury odcienia szarośći. Czy Na pustyniach,też walczyli w takich uniformach,np za osłoną nocy,bo za dnia to gotowanie się w własnym mundurze,bo temperatury wysokie były. Na pudełku,jest panzer 4 barwy,jak mój ale z elementami kamuflażu-europejskie bitwy??Czy tamka sobie,coś wymysliła czy bład w druku pudełka?

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Bo te ludziki,nie nadają się,na afrykę tylko europę.

Na teatr Europejski - tak jak i pojazd.

21 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Z tyłu wieży pękł mi plastik,od dolnego mocowania kosza,za wieżą.

Pojazd nie ma tego zasobnika - więc po co to coś?

11 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Czy Na pustyniach,też walczyli w takich uniformach,np za osłoną nocy,bo za dnia to gotowanie się w własnym mundurze,bo temperatury wysokie były.

Powiem tak - jeśli zrobisz ten pojazd w barwach pustynnych to ci żołnierze mogą mieć kolory mundurów jakiekolwiek. Na pustyni były kolory pustynne - koniec kropka.

Na froncie europejskim często jeździły pojazdy w malowaniu pustynnym, ale to były wcześniejsze wersje pojazdów. Widzisz dlatego bardzo istotnym elementem jest określenie wersji pojazdu. Twój to jak Ci powiedziałem ma najbliżej do wersji wczesnej Ausf.H. Widzę że wszystko chcesz podciągnąć do swojej wizji. To jest SF więc?

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasobnik z tamki,według instrukcji.Razem z uchwytem dolnym. Dokończę model,wtedy zacznę robić dioramkę, no tak uprałem się na tą afrykę. Możesz podać słynne bitwy aus h early w barwie pustynnej?

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MayonesEXG7 napisał:

... aus h early w barwie pustynnej?

Ale się zafiksowałeś.:brawo:

Na PW pisałem Ci że wersja aush.H nie brała udziału w walkach pustynnych. Czytasz te informacje czy tylko realizujesz swoje pomysły? 

 Wersja ta (Ausf.H)  weszła do produkcji maj/czerwiec 1943 roku, a koniec walk w Afryce to początek maja 1943 roku. Pomijając fakt że do wersji Ausf.H mu bardzo daleko.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak racja. Cały czas w głowie ta pustynia. Chodziło o aus H wczesna,na słynnych walkach w europie. Bo jeszcze jakiś pomysł na dioramę na europe.Ale nie znam P4 aus H w jakieś dobrej walce. Skoro mam,nie pustynny pojazd. Dodatek soldierów do P4. Skoro mundury nie pustynne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, ciężko zrozumieć to o czym piszesz. Po drugie, naucz się porządnie sklejać i malować model, na dioramy i figury przyjdzie jeszcze czas. Po trzecie, skoro uparłeś się już na te figury to dlaczego kupiłeś tak archaiczny zestaw? Przecież one są już stare a na rynku już dawno pojawiły się o wiele lepszej jakości zamienniki. I po czwarte, zrób coś z tym tłem do zdjęć bo ciężko coś dostrzec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, StarBourne napisał:

Po pierwsze, ciężko zrozumieć to o czym piszesz. Po drugie, naucz się porządnie sklejać i malować model, na dioramy i figury przyjdzie jeszcze czas. Po trzecie, skoro uparłeś się już na te figury to dlaczego kupiłeś tak archaiczny zestaw? Przecież one są już stare a na rynku już dawno pojawiły się o wiele lepszej jakości zamienniki. I po czwarte, zrób coś z tym tłem do zdjęć bo ciężko coś dostrzec. 

 

Dostałem w prezencie od znajomego, tego panzera i figurantów, to czemu, nie wykorzystać ich jako ćwiczenia też. 

 

Tak słabo u mnie z malowaniem, dlatego moim zdaniem aero sprawniej, zrobi robotę. To co kolejny model. Archaiczne zestawy, ale sprawiają fajdę w budowie.

 

Większość tamki itp modeli to na wypraskach 1993.... ale jak kto woli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

 

Większość tamki itp modeli to na wypraskach 1993.... ale jak kto woli :)

Ja nie mówię o większości podobnych modeli tylko o tym zestawie figur których zdjęcie wstawiłeś. Jeśli nie wierzysz z którego roku one są to sprawdź sobie na Scalemates, jak byk jest tam napisane że są z 1988.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki są stare, to wiem. Ale po co je wyrzucać,ja można poćwiczyć na nich. Znajomy, je kupił w 2000 roku, to więc wierzę,że archaiczne. Ale podłubać, je można.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MayonesEXG7 changed the title to Pz.Kpfw.IV-Ausf H Academy 1:35

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.