Skocz do zawartości

M4A2 - Zvezda 1/35


Ozzycroo

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz spróbować rozjaśnić AK-Interactive AK 4062 Light Dust Deposit. Nadmiar zmywa się white spiritem.

W pierwszym modelu walczyłem podobnie jak Ty z brudzeniem. Przykładowo, po lakierze matowym pigmenty znikały ;). Dopiero później zrozumiałem, że brudzenie, to coś jak malowanie, ale jeszcze trudniejsze:hmmm: .

Efektu lekkiego przykurzenia, to chyba najlepiej już niczym nie utrwalać. W końcu model skończony nie służy do zabawy, najlepiej go już nie dotykać :).

A poradniki, no cóż, zawsze w nich czegoś brakuje albo nie akacentują ważności jakiegoś czynnika np.  czasu, proporcji, stężenia, sposobu nakładania, itp.

Do wielu rzeczy trzeba jednak dojść samemu :paker:...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że model Noe jest do zabawy jednak wiem jak to jest. Odstawiony na półce wymaga od czasu do czasu wyczyszczenia z kurzu. Coś co jest nie utrwalone zostanie prędzej czy później zdmuchnięte z modelu.

 

Tutaj już nic nie będę kombinował. Pójdę tymi samymi krokami z drugiej strony. Później tylko przód i tył. Na tym będzie koniec. Wiem, że jest to granica w której mogę nawalić tego za dużo i już nic z tym nie zrobię. 

 

Problem mam taki, że nie mam czegoś co może służyć za poligon. Chętnie bym popróbował wszelkich wariacji z chemia. W tym momencie robię to na modelu. Jak coś nie wychodzi to muszę poświęcić 2 dni aby to w jakiś sposób naprostować a efekty potrafią być marne. Tyle co ja się nameczylem z górna płyta pancerza to głowa mała. Co efekt wychodził zadowalający to po całkowitym wyschnięciu robiła się ku... no marnie to wyglądało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ozzycroo napisał:

Problem mam taki, że nie mam czegoś co może służyć za poligon. Chętnie bym popróbował wszelkich wariacji z chemia. W tym momencie robię to na modelu. Jak coś nie wychodzi to muszę poświęcić 2 dni aby to w jakiś sposób naprostować a efekty potrafią być marne. Tyle co ja się nameczylem z górna płyta pancerza to głowa mała. Co efekt wychodził zadowalający to po całkowitym wyschnięciu robiła się ku... no marnie to wyglądało. 

 

Trochę chyba przesadzasz, mało zdjęć, ale górna płyta nie wyszła źle.

Chcesz powiedzieć, że mało poligonów w trójkącie pancernym?🙂 To taki żart oczywiście. Nie ma co się spinać, że model nie wyszedł tak, jakbyś tego chciał, to Twój pierwszy model (tamtych z 10 lat raczej nie liczę) i wszystkich technik, chemii nie przetestujesz na jednym czy nawet kilku modelach.

Zaczynając przygodę z modelarstwem, przeszło rok temu, kupiłem masę cud-miód specyfików Miga i teraz co? Leży to wszystko na samym dnie szafy, zajmuje miejsce i kurzy się.

Możesz rozważyć zakup kilka tubek van Gogha i kilka 502 Abteilunga, do tego jakieś błoto (osobiście polecam Mr. Weathering Paste z którą się przeprosiłem) i wszystkie efekty brudzenia będziesz miał umieszczone trwale na modelu i sama aplikacja też jest łatwiejsza, bo w razie potrzeby idzie to łatwo usunąć z modelu. Jeszcze wracając do tej pasty Mr. Hobby, to osobiście uważam ją za jedne z najlepszych wynalazków modelarskiej chemii- możesz robić tym zacieki, kurz, lekkie, czy ciężkie błoto, plamy oleju, czy paliwa, można puszczać ją (po przefiltrowaniu) przez aerograf, mieszać ją z farbami- co Ci tam do głowy przyjdzie.

Oczywiście to tylko moje sugestie.

 

pozdrawiam

Marek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chemia modelarska jest tak jak z każdą inną rzeczą w której mamy wybór producentów, co modelarz to inne zdanie i nie mówię, że coś jest złe czy nie. Właśnie wydałem mała fortunę na cały warsztat więc pewnie przez najbliższe miesiące będę korzystał z tego co mam i skupię się na sklejaniu modeli. Tym bardziej, że po sklejeniu jednego modelu nie jestem w stanie określić czy dana technika mi do końca pasuje czy jednak nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.