Skocz do zawartości

Messerschmitt-Bf-109-6R6 Trop 1:72 Heinrich-Bartels


MayonesEXG7

Rekomendowane odpowiedzi

Pytano, do StaryFajter .

 

Czy, jak już położyłem kalki, bez mark fitów i innych specyfików do kalek, mogę użyć mark fit strong tamki (pod i na kalki ) specyfiku na kalkomanie(nie odpdanie) ?

 

Nie rozpuści mi logo ? Czy położyć varnish gloss vallejo, i satynę vallejo, bo taką zamówiłem. Jaka kolejność ?

 

Czekam również, na wash accent tamiya line czarną, jak i całą resztę zamawianą z agtomu.

 

 

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoho, widzę inwestujesz :) to jakiegoś fruwaka mogłeś do paczki dołożyć co ma kadłub prosty 😉

Jak już kalka leży to płynu "pod" raczej już nie użyjesz. Co najwyżej "na".  Jak wyszło słabo zawsze można kalki domówić do zestawu nowe a te usunąć przez zmixzenie wodą, o ile ich lakierem nie przykryłeś i nie utrwaliłeś. 

Generalnie jest na forum długi wątek o tym jak się zabrać do kalek i jak sobie powierzchnię najpierw przygotować.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro, tą samą metodą kalki mi gloss z puszki (z zdjęcia ) nie zżarł w spitfire mistercrafta, to walę varnish gloss valejki i potem satynę pół matową. Dalej wiadomo, tamiya panel accent i nie będzie takie szkarad straszny

20 godzin temu, alienus napisał:

Hoho, widzę inwestujesz :) to jakiegoś fruwaka mogłeś do paczki dołożyć co ma kadłub prosty 😉

 

 

 

Ostatnie zakupy z agtomu z przed miesiąca, i oczekiwana paczką ponowna z tego sklepu, i pomysł na żywiczne postacie z a akcesoriami  od Przemek Przybulski -Pozdrawiam tego Pana, to koszt mnie zakupów wyniósł obecnie koło 360zł..ała...drogi ten sport.

 

Pomysł na latawca, bo nie mam weny na pancerkę ostatnio,tylko dokończyć to co mam a może 1'144 F16 itp :)

 

Ostatnio fiurki, trochę wciągnęły...hehe

 

Muszę trochę od modelingu zluzować, bo wiem, że wciąga, a niedługo mam rozmowę kwalifikacyjną, do nowego zespołu, tańca i śpiewu i miłości..:gitara:i nie chce dać dupy, więc ćwiczę w domu zagrywki🤣.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły washe i paczka, jutro może się pobawię jeszcze.

 

Pilot angol na konwert niemca. 

 

Poprawka na ogonie zrobiona, ale odpadł ten wąż kalka, na białym odcinku ogona, ale z drugiej strony kalki całe.

 

Okopcenia skrzydeł, są jakie są, na tym zdjęciu jeszcze nie widać.

 

Kolejność, to varnish gloss, na suche kalki, i potem satyna, również vallejo i wash tamki accent line czarny.

 

Figsy wciągają bez kitu heeh😃.

 

Mogę rozcieńczyć akryl thinnerowski valejki z lakierami varnish i satyna. Tej samej firmy ,aby pędzlem zabezpieczyć ?

 

IMG_20210918_005628_887.thumb.jpg.387043024bfd3493772024bd885b823b.jpg

20210918_003431.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poszedł varnish gloss i wash czarny🤔.

 

Lewe skrzydło kalka 172 a prawe z 135 kalki, bo decals się  rozwalił, chciałem obie z 135 skali nałożyć ale tej lewej nie mogłem z thinerować, ani ją zjąć.

 

Model shit jak nic :) wraz z lotniczymi umiejętnościami mojego warsztatu haaha.

 

 

 

 

16327291909934246432165807392285.jpg

16327292347963692466927491280925.jpg

16327292823106026682410777668624.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pęka ogon jak i oszklenie,którego w tej skali, raczej mi nie wyjdzie cienkimi liniami kabinę odwzorować.

 

Ciapiać całego washem jeszcze??, skoro linie są widocznie washem accent tamiya panel line, ale to słabo..

16326947768073995765123254105304.jpg

1632694832535966192460153329104.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mokrego pędzla, odsączone w chusteczce, przetarte na sucho, nie wiem czy tak zostawić, czy walnąć po całości dla z matowienia go obrazowo, a następnie matt lakier i golenie i koła i zamykam misteshita :)

 

Oszklenie popękało, nie moja skala na takie mikrusy, i ręcznie malowane, a co tam

 

Kalka Marga podejście nie udane, z wichrowała się. trójkąta nie miałem nad 13 w kalkach,dałem liście na przodzie z kalek i nie udane podejście sfastyk na ogonie. Tak już,jadę eksperymentalnie po nim, więc wybaczcie na warsztat, ale moja cierpliwość do tego modelu, skończyła się z dniem dzisiejszym.🤣

1632738182611266678015053499958.jpg

16327382227902921708272991440542.jpg

16327382461364026820553268894951.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Ile schnie wash, po następnym dodaniu lakieru bezbarwnego matt ?

Poczekaj kilka godzin, wysusz suszarką to szybciej, albo do nastepnego dnia i na warstwe zabezpieczjącą bo itak pigmentó nie dajesz chyba jakiś tam lakier np, a czy połysk czy mat czy satynę to już niech ktos odpowie kto się na samolotach zna, ja bym dał może satynowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Ogólnie to fajnie ale te pasy na kołpaku mogły by być trochę lepiej namalowane ale wiem że to trudne jednak warto żebyś pomalował to jeszcze raz tylko staranniej. I lepsze zdjęcia. 

Pozdrawiam 

Stanisław 

Edytowane przez MajorStachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.