Skocz do zawartości

Messerschmitt-Bf-109-6R6 Trop 1:72 Heinrich-Bartels


MayonesEXG7

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

 

Nabyłem tą taniochę,do ćwiczeń bitewnych z moim malowaniem ręcznym

 

Więc, planowane malowanie Heinrich-Bartels, tylko brak na zdjęciu poniżej, żółtego trójkąta, nad cyfrą 3 z zestawu kalkomani, z pudła.

 

W standardzie, jak to u mnie:  mat biały podkład (z sklepu budowlanego ) dobrze gra z akrylami.

 

Reszta to farby akryl Pactry, Tamiya i ręczne malowanie. Jeszcze bez aeografu.

 

Plan:

Zrobić, nożykiem linie podziałowe, po sklejeniu kadłuba i skrzydeł.

 

Następnie, skoro aerografu jeszcze brak, na poprawionych liniach, ręcznie podziałki czarną tamka xf1. Nie wiem czy to zda egzamin, w porównaniu do aero, ale próbować trzeba.

 

Po oględzinach modelu, widać od razu, łączenie skrzydeł pod spodem i od góry(trochę szpachli pójdzie,szlifowania bo to Mister.. :) )

 

 Myślałem, o jakiś zestaw, do kokpitu, ale 30zł za model, do nauki...to szarżować, nie mam pieniężnie zamiaru.

 

Mesiek, jest od dziwo mniejszy, w tej samej skali, co jego przeciwnik Spitifre IXc (którego, ubabrałem revell emaliami na potęgę...) -tutaj rozpiętość skrzydeł jest większa, na pierwszy rzut oka, porównując  mikrusa BF 109'kę.

 

Czy akryl szpachel(z sklepu budowlanego  8zł biały )nada się, na ubytki, łączenia, czy lepiej kupić tamkę white putty? (jeszcze nie bawiłem się tym, przy modelach)

 

Jaki wam się kleiło, messery MC ?

 

 

 

Messerschmitt-Bf-109G6R3R6Trop-11.JG27-R

 

 

Wypraski, na szybko z pudełka :

 

messer1.jpg

messer2.jpg

messer 3.jpg

heinrich-bartels-adc91fa8-c4de-4387-92c2-916104a8b48-resize-750.jpeg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MayonesEXG7 napisał:

 

Następnie, skoro aerografu jeszcze brak, na poprawionych liniach, ręcznie podziałki czarną tamka xf1. Nie wiem czy to zda egzamin, w porównaniu do aero, ale próbować trzeba.

Nie, nie wyjdzie, nie musisz probowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 30.06.2021 o 07:29, Staryfajter1954 napisał:

W kwestii szpachlówki to raczej kup dedykowaną modelarzom a więc produkt TAMIYA a jeszcze lepiej Mr Putty R od Gunze i Mr Disolver Putty w płynie. Szpachlówki przydadzą Ci się również do innych modeli.

Powiem tak, jak mi nie wyjdzie szpachlem akrylowym, to wtedy konieczność. Chce, jak najtaniej to zrobić, ale dużo osób doradza tamkę szpachlową.

 

Co do Mistera, to już się przekonałem, że nadlewy itp :) Jak widać, nie szpachlowałem, ale trzeba zacząć. A co do malowania, to lepiej będzie, jak wythinneruje, mojego 1:72 spitfire (również, mistera ) bo malowanie ręczne, takich barw dla mnie, może być wyzwaniem.  To na spicie, mogę poćwiczyć .Taki pomysł mi wpadł do głowy.

 

Alienos Meśka ręcznie konkretnie,zrobiłeś (szacun) w takim odcieniu dla mnie ideał, a wręcz może kolorystycznie być podobnie.

 

Z sieci, wyczaiłem Patafix, z sieci Rosmann, za niecałe 8 zyla. Więc, kupiłem u siebie, w mieście. Użyję na plamki, krycia w różnych dwóch odcieniach. 

 

Z czego wcześniej, co kleiłem Mistery, to wiadomo (wypraski, i błędna instrukcja ) taka cena hehe.

 

Miałem, zacząć w weekend. Gdzieś podziałem szpachel...🤣

 

Samolocik, tak na szybkiego spasowałem, dla oględzin.

 

 

patafix.jpg

mesiek1.jpg

mesiek 2.jpg

kalki.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze spróbuj  robić wszystko trochę wolniej a dokładniej. Wolniej pisz i sprawdź co piszesz 2 razy przed wyslaniem, zastanów się jak zrobić zdjęcie by było widać to co chcesz pokazać i pomyśl jak to wyeksponowac. Zrób korektę jasnosci i kontrastu zdjęcia oraz je przytnij...a w ogóle to polecam zrób sobie eksperymentalny dzień robienia wszystkiego powoli, i w domu i w pracy... może odkryjesz że wcale nie musisz się ciągle wszędzie spieszyć? 🤔 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla relaksu,dłubania porobiłem sobie linie podziałowe..nożykiem,nie czeską piłką ;).

Model dla zabawy,pole bitewne do nauki.

Szpachel w weekend znalazłem, przy sprzątaniu domu,więc pomału będę sobie dłubał.

 

Jest jak jest. Przy pancerce lepiej mi to idzie, ze względu na większą skalę (dostępność kolorów) a tu z barwami-to raczej pactry trzeba kolejne zakupić(lub mieszać kolory).  Zalatany ludzie robotą. 10h w pracy. Latam jak messerschmit,bo znowu muzyke robię. A miałem na festiwalu grać,ale jednak dupa plany uległy w gruzach. Cieżko muze z modelami i z wszystkim zgrać. Skupiony na dźwiękach,niż klejeniu.

 

Poszedł podkład, do kabiny (użyję tamki olive green  z żółtym, jak by za ciemna barwa wyszła z samej zieleni)

 

Teraz korekty nadlewek (szpachel akryl gotowy w użyciu) Jestem sam ciekaw, jak mi ta latająca szkopska mewa wyjdzie 🤪

 

20210712_202506.jpg

20210712_202534.jpg

20210712_202551.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Obecnie tak. Widzę, trochę ogon z góry jak się patrzy to krzywo..Mój błąd wklejenia tylnych sterów. Pojdzie szpachel i dalej działam. Wypraski słabe ale wiem,że malowanie będzie trudne. A myślę kupić potem SU33 D tak myślę..😂

20210827_112019.jpg

20210827_111929.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę rzut z góry, rzut z przodu i ostrość też poproszę.
Jak robisz zdjęcie to światła musi być dużo więcej... po ciemku zdjęcia ci nie wyjdą choćbyś i cudo aparty nie miał.
Coś tu się dzieje niedobrego ale z tych zdjęć to niewiele więcej uwidzimy :)
 

image.png.10c05612a384964fdf0d15463b6e8abc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2021 o 07:29, Staryfajter1954 napisał:

W kwestii szpachlówki to raczej kup dedykowaną modelarzom a więc produkt TAMIYA a jeszcze lepiej Mr Putty R od Gunze i Mr Disolver Putty w płynie. Szpachlówki przydadzą Ci się również do innych modeli.

Mr Putty R przewyższa szpachlówkę Tamiya?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Campana napisał:

Mr Putty R przewyższa szpachlówkę Tamiya?

Tak i to zdecydowanie. Najważniejsze jest to, że się nie kruszy i można ją nacinać bez utwardzania klejem ca. Polecam też znakomitą szpachlówkę Mr. Disolber Putty w płynie, która po wyschnięciu również daje się nacinać bez kruszenia się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Staryfajter1954 napisał:

Sam używam i sobie chwałę. Szpachlówka Tamiya posła u mnie do lamusa :). 

A ja mam zapas jeszcze dwóch tubek;) . Mi wystarczy  jesli Mr Putty R będzie odrobinę lepsza od Tamiya.

Pózniej przyjdzie czas na dissolved putty  - myślałem że to jakaś słabsza wersja surfacera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Campana napisał:

A ja mam zapas jeszcze dwóch tubek;) . Mi wystarczy  jesli Mr Putty R będzie odrobinę lepsza od Tamiya.

Pózniej przyjdzie czas na dissolved putty  - myślałem że to jakaś słabsza wersja surfacera.

Moim i nie tylko moim zdaniem to Mr. Putty R jest lepszą szpachlą od szpachli Tamiya a Mr. Disolver Putty to jakby płynna i gesta odmiana Mr. Putty R. Po wyschnięciu jest tak samo twarda jak szpachla w tubce. Natomiast Mr. Surfacer 500 jest idealny do nakładania prosto z pędzla na małe rysy jako szpachla wykończeniowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, alienus napisał:

Odnoszę wrażenie od jakiegoś czasu że wszystko co ma na początku Mr jest #1 na rynku. Przypadek? 😀

Coś w tym jest. Jeśli chodzi o produkty pierwszej potrzeby, to co najmniej ocierają się o pozycję lidera.  Farby, szpachlówki, aerografy ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Campana said:

Coś w tym jest. Jeśli chodzi o produkty pierwszej potrzeby, to co najmniej ocierają się o pozycję lidera.  Farby, szpachlówki, aerografy ... 

BTW. Fajne logo :) jak kleisz gdzieś Columbie to chętnie warsztat pooglądam :) bo też się przymierzam w tym dziesięcioleciu takiego ukleic. Na razie robię 1 model na rok 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alienus napisał:

BTW. Fajne logo :) jak kleisz gdzieś Columbie to chętnie warsztat pooglądam :) bo też się przymierzam w tym dziesięcioleciu takiego ukleic. Na razie robię 1 model na rok 😉

 

Miał być Atlantis, ale przez wypadek cała robota poszła w ...  . Na razie nie mam weny żeby zaczynać od początku - może wróci w długi jesienno-zimowe wieczory.
Jak coś zapraszam do działu, żeby już koledze nie "śmiecić" w temacie.


PS. Ja mam problem z kończeniem, dlatego też ostatnio wybieram najłatwiejsze projekty.

Edytowane przez Campana
uzupełnienie
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.