Skocz do zawartości

[projekt grupowy] Ferrari


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszła pora i na mnie, do projektu grupowego przystępuję z budową modelu Ferrari Testarossa w skali 1:12. In-box znajduje się Tu, a tak wygląda pudło:

 

f36f9be0a0638715.jpg

 

Model zacząłem dzisiaj, a wiec za dużo nie zrobiłem. Nie będę wyszczególniał co i jak - wszystko widać na fotkach:

 

e69edb3dfa5f7c94.jpg

fea7f18d9cf20cce.jpg

3426e06441905d90.jpg

088e42a30ef2e038.jpg

2eefef0a5c86dfe6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 198
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Prace powoli idą do przodu, do silnika dokleiłem kolektory ssące i wydechowe i powierciłem otworki na przewody. W podwoziu też co nie co doszło i wszystko pomalowałem podkładem.

 

0a45574973af421f.jpg

da65bb7e80b5590c.jpg

ee945319fe15d4c9.jpg

6bb9421fe1803453.jpg

2b835f19a5922538.jpg

2e6388bc277f209b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę narazie tylko adize , wuen i ja coś robimy w projekcie Ferrari a co z resztą towarzstwa

 

U mnie jak narazie prace jakoś idą do przodu i tak na obecną chwile mam pomalowane podwozie. Co prawda w instrukcji mam podane, że elementy zawieszenia powinne być w kolorze srebnym ale fotka oryginału pokazuje co innego, tak więc i u mnie całość jest czarna:

 

81fdc53b2ad8a56c.jpg

 

 

a7b7253780f55692.jpg

 

Także popracowałem trochę przy silniku, co nie co pomalowałem i dorobiłem kilka przewodów. Na jednej z fotek na przodzie silnika na czarnej osłonie widać srebnawą plamę, zobaczyłem ją dopiero po zrobieniu zdjęć. Jest to odcisk palca od metalizera ale już ją zmyłem benzyną ekstrakcyjną.

 

bc65662eed8459d3.jpg

f175379cf9e2e2bb.jpg

ad85cb4606c74e97.jpg

a2396654719fbf61.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik wyszedł Ci bardzo fajnie . Mogę wiedzieć jaką farbą go malowałeś?

 

U mnie prace nad Testarossą idą strasznie wolno - na razie mam tylko przygotowane pozostałe części do malowania. Jednak już po weekendzie będę miała więcej czasu i zajmę się modelem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wiedzieć jaką farbą go malowałeś?

 

Blok silnika i kolektory pomalowałem metalizerem aluminium MM, czerwony kolor to mieszanka różnych odcieni Pactry, czarny kolor to też Pactra - A46 Black Matt i na wszystko (oprócz metalizera) A48 Clear Matt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No to jak projekt grupowy to i ja się zapisuje. A oto z czym będę walczył :

 

f8d46cd1d2730731.jpg

 

Mam nadzieję, że nie polegnę w środku robótek ręcznych i doprowadzę ten bolid do końca. Aha oczywiście będzie z " numero uno". Nie daje zdjęcia pudła, ponieważ cały model będzie powstawał na instrukcji (taka inwencja twórcza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat.

Na pierwszy rzut oka adize daje czadu ... chociaz chyba pośpieszył sie z tym silniczkiem. Tornado jeszcze nie zaczoł a już błyszczy. Ciekawie zapowiada się te Ferrari F340 z fototrawionymi. Nic kibicuje, bo przyłaczyć się nie zamierzam chyba że Ferrari zrobi model powyżej 7,5 DMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

oto mały postęp nad modelem Ferrari Testarossa.

 

W tarczach zrobiłam nacięcia (podpatrzone u koksika750 ).

IMG_3430.jpg

 

Kilka części pomalowałam podkładem.

IMG_3431.jpg

 

Skończył mi się rozcienczalnik, więc na razie wycięłam kolejne części z ramek i je wyszlifowałam.

IMG_3432.jpg

IMG_3434.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja :

 

kasta jeszcze nieposkładana, więc nie naniesiona na instruktarz (takie jest moje założenie)

 

d53c473a9eba6787.jpg

oraz kółeczka, te z kolei niby gotowe, ale pojawił się babol w kalkomaniach. Nie wiem czy to mój błąd czy producenta, ale są do poprawki....

 

a8df2829b42f17f1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adize - tarcze hamulcowe albo Ferrari albo żadne ...

Możesz np. wykorzystać z zestawu EP 0057 lub EP 0039 firmy Crazy Modeler - to typowe dla Ferrari wentylowane tarcze z zaciskami - polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie robiłem aktualizacji, a więc pora zapodać kilka fotek z tego co zrobiłem.

 

Elementy wydechu pomalowane alcladami:

 

9c918eab08d8c5e6.jpg

 

W silniku zamontowałem filtr oleju oraz rozrusznik a do niego i alternatora podłączyłem instalację, na koniec zamontowałem (narazie na sucho) filtr powietrza. Narazie czekam jeszcze na paczuszkę z Hiro (wreszcie była dostawa ), jak dojdzie to w końcu zamontuję przewody wysokiego napięcia i pare wężyków.

 

07db77463d390276.jpg

8c754d8e4e0b2970.jpg

b830ffa4b4eb09a0.jpg

8a71f3d7688b04f2.jpg

 

Powoli idą prace przy wnętrzu:

 

bf7dd8fc5ccc7df6.jpg

700a30a47b7d1f22.jpg

 

Przymiarka na sucho:

 

4ad863f04b34e0bc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, twój silnik w porównaniu z moim...

 

Też kiedyś coś takiego zrobisz w końcu lata praktyki Trzeb się uczuć od najlepszych.

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się adize, Krzysztof ma rację - lata praktyki robią swoje Po za tym mój silnik jest dwa razy większy od Twojego, więc łatwiej jest coś dodatkowego w nim zrobić.

Apropo silnika to żałuję, że nie użyłem blaszek do niego tylko zostawiłem je do F40. A wygląda na to, że kasę za ten model wtopiłem bo jakoś nie widać paczki z Austrii, a i facio na e-maile nie odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace idą powolutku ale ważne, że do przodu Deska jest już gotowa, a i wnętrze dobiega końca budowy:

 

9c57d1e71f3dfc8e.jpg

dc21e7859e9ae246.jpg

6e576075f367da1a.jpg

 

Amortyzatory pociąłem na kawałeczki i wstawiłem sprężyny z drutu:

 

c496a15b67515a41.jpg

 

Kółeczka też są już gotowe

 

a39f3d5d90fb7d02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny wyszły tak bo nawinąłem je z drutu stalowego i ciężko jest je ukształtować Nie będę już ich poprawiał, szczerze mówiąć wogóle zastanawiałem się nad przeróbką amorków, gdyż będą schowane we wnękach nadkoli i praktycznie będą niewidoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miqs masz dostęp do floku?? Ja gadałem z gościem jednym z którym udało mi się nawiązać kontakt zaśpiewał mi niecałe 100zł za woreczek...

Jak byś miał w jakieś rozsądnej cenie to piszę się na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.