Skocz do zawartości

[projekt grupowy] Ferrari


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 198
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja podpisuje się pod tym co napisał Portalus - cos tam niby widać ale więcej nie widać ...

Nawiewy wyglądają sztucznie - faktycznie wystarczyłoby kapnąć w otwory jakąś czarną farbę a nadmiar zebrać np. patyczkiem do czyszczenia uszu i efekt byłby dużo lepszy niż jest teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak dobrym wykonaniu wnetrza ktore jest naprawde orginalne i pewnie nie jeden z was by tak nie zrobił czepianie sie grupowo o nawiewy jest smieszne. Widac ze chłopak potrafi duzo wiecej jak "zapuszczanie plakatówką" co nie jest zbyt orginalne i pewnie jeszcze drobne poprawki jakes beda. Czekam na całosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak dobrym wykonaniu wnetrza ktore jest naprawde orginalne i pewnie nie jeden z was by tak nie zrobił czepianie sie grupowo o nawiewy jest smieszne. Widac ze chłopak potrafi duzo wiecej jak "zapuszczanie plakatówką" co nie jest zbyt orginalne i pewnie jeszcze drobne poprawki jakes beda. Czekam na całosc...

Kolega to się najpierw nauczy pisać w ojczystym języku – ja już wiem, że Polska trudna język.

Przy naprawdę dobrych zdjęciach mogli byśmy porozmawiać o tym „tak dobrym wykonaniu wnętrza” a tak to się ni odważę.

Jakie grupowe czepiactwo – coś zakwestionowałem, kolega wuen się z tym zgodził a pzostali komentatorzy wyrażają zupełnie inne emocje.

To, że autor potrafi dużo więcej jak zapuszczanie plakatówką to bardzo dobrze, niech pokaże, podpowiedziałem najprostsze rozwiązanie bo przecież mogłem wspomnieć o blaszkach Abera ale to by już było czepiactwo i złośliwość.

Co do poprawek, to nic na ten temat nie jest napisane, autor wspomniał tylko o dołożeniu brakującej dźwigni zmiany biegów i hamulca ręcznego (tutaj natomast kłania się czytanie ze zrozumieniem). Przy powszechnych ochach i achach na 100% nie poprawił by tych wlotów – które w oryginale z tego co pamiętam są czarne - to czy poprawi to Jego sprawa..

Też czekam na całość i mam nadzieję, że ta wymiana spostrzeżeń będzie z korzyścią dla modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja wyjaśnie pare spraw bo się niepotrzebna kłótnia zaczeła co do jakości zdjęć to te ostatnie może faktycznie nie są najlepsze, ale wystarczy się cofnąć o dwie strony i tam są inne z kolejnych etapów malowania z których można lepiej zobaczyć wnętrze, druga sprawa -nawiewy są pomalowane na srebrno żeby troche ożywić deske i jak tutaj ktoś wcześniej napisał o kolory rzecz gustu i nie niebęde ich zapuszczał nawet "plakatówką" ponieważ gdy się im przyjrzeć to widać że są tam tylko 3 zeberka pionowo i tyleż samo poziomo co po powiększeniu 24 krotnym daje wielkość pręta zbrojeniowego 15 mm więc nie zamierzam tego podkreślać bo dopiero wtedy wygląda to fatalnie, kolejna sprawa tak są blaszki abera ale buduje ten model prosto z pudełka i napewno się w nim nie znajdą podobnie jak i pasy bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dorzucę coś od siebie. Zauważyłem małą niekonsekwencję - model prosto z pudełka a jest flock albo jakaś tkanina weluropodobna i karbonowa kalkomania w komorze silnika ...

Ja w swoim modelu pierwotnie otwory pomiędzy lamelami nawiewów wypaliłem ostrzem szpilki spiłowanym w kwadrat - wyszło bardzo realistycznie. Później wymieniłem na nawiewy z blaszek - bo miałem taką możliwość - gdybym nie miał - zostałyby tamte.

Poza tym - uwaga dotycząca "zapuszczenia choćby plakatówki" to nie czepialstwo ale sugestia doświadczonego modelarza i zamiast "strzelać fochy" lepiej zastanowić się dlaczego akurat taki sposób Portalus zaproponował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po raz kolejny wracając do tej nieszczęsnei plakatówki to chyba dośc jasno opisałem dlaczego tego nie zrobie i nie ważne czy to będzie plakatówka czarna farba czy cokolwiek innego i nie uważam tego za czepialstwo , zaproponowaliście coś napisałem dlaczego tego nie zrobię. Temat plakatówki uważam za zamknięty! w razie dalszych wątpliwości zapraszam na pw nie ma potrzeby zaśmiecać forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nastąpiło kilka zmian...

Przede wszystkim pomalowałem siatki w pokrywie silnika, które wkleiłem w miejsce poprzedniej kalkomanii oraz pomalowałem środkowe słupki - podpowiedź jednego z kolegów z innego forum (dzięki Portalus) oraz dodałem kalki "60th Anniversary" czyli zlotu zorganizowanego w 2007 roku z okazji 60 rocznicy Ferrari

P1060102.jpg

P1060103.jpg

 

Wersja finalna, innych zmian nie przewiduję - galeria za tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Widzę, że temat poszedł w zapomnienie ...

U mnie prace nadal trwają - tym razem Ferrari Mythos firmy Monogram w malowaniu... pędzelkiem - taki ambitny plan - z resztą model jest kiepsko wykonany - mnóstwo niedoróbek, niedokładności, szwy form w miejscach trudnodostępnych - masakra

Tak wygląda silnik w swojej komorze oraz tylne zawieszenie - plątanina różnych prętów, rurek - weekend klejenia i malowania

mythos03.jpg

mythos02.jpg

mythos01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuen model prezentuje się bardzo ciekawie, bardzo ładny lakier nie pasują mi tylko kalkomanie ponieważ model z nimi trochę jak zabawka wygląda, ale to sprawa gustu, więc czekamy na galerie.

 

Pozdr. Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie pasują mi tylko kalkomanie "

 

Cóż - takie naklejki obowiązywały na zlocie - TUTAJtrochę fotek z ferrarkami z naklejkami

Moja "inwencja" to "numer startowy" oraz tablica rejestracyjna - reszta jak na zlocie...

Moje kolejne Ferrari także będą "ozdobione" naklejkami:

612 w wersji "China tour" fotki

a 599 w wersji "Panamerican" fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja nic nie mam przeciwko, dodają modelu realizmu ponieważ takie obowiązywały na zlocie tym o którym mówiłeś. A mi tylko nie leżą po prostu.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje trzy grosze, czy na twoim model kalka nie jest większa niż proporcjonalnie naklejka na prawdziwym aucie? U Ciebie zajmuje całą maskę prawie a tam jakby 1/3 tego co u Ciebie. Może dlatego Krystianowi się to nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem kalki firmowane przez KA-Models

http://www.hobbyeasy.com/en_US/prod/30585.html

Według mnie na tym modelu wyglądają proporcjonalnie - na większych samochodach wydają się mniejsze - Ferrari 360 to mały samochód ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ferrarowania" ciąg dalszy...

Zacząłem nowy model - Ferrari F430 Spider firmy Revell

W związku z tym, że wersja cabrio - będzie więcej widać wnętrza więc postanowiłem dodać trochę od siebie - na początek wyciąłem otwory i wstawiłem fototrawione nawiewy

430-1.jpg

430-2-1.jpg

Wykonane "na zamówienie" (dzięki draz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mythos - konsola

mythos9.jpg

 

Firmowe chromy - dla mnie - są zbyt grube więc felgi "wykąpały się w krecie" a następnie - małe ustępstwo od reguły - maczane były w metalizerze Alclad Chrome

mythos7.jpg

mythos8.jpg

Po 4 kąpielach - lekka przecierka patyczkiem do czyszczenia uszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.