Skocz do zawartości

[projekt grupowy] Ferrari


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam.

Razem z Adize i Koksikiem750 wymyśliliśmy projekt, w którym to będziemy budowali modele Ferrari.

ferrariprojektdy4.jpg

 

Chętni którzy mają ochotę dołączyć do projektu i będą sklejali modele Ferrari, proszeni są o prowadzenie relacji w tym temacie.

 

Mamy nadzieję, liczba uczestników będzie się powiększała z dnia na dzień.

 

Już w najbliższym czasie zaczynam prace nad tym modelem.

c865f90462291878.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 198
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A oto mój model: Ferrari Testarossa z 1986 roku .

IMG_2398.jpg

 

Na razie udało mi się skleić silnik oraz wyciąć z ramek i oszlifować kilka części. Niedługo będą pomalowane podkładem .

IMG_3110.jpg

IMG_3108.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem skorzystać z zaproszenia (dzięki adize) i przyłączyć się do grupy miłośników Ferrari

Wybrałem samochód bardzo mało znany (mam na myśli oryginał i model)

Ferrari Mythos

mythos1.jpg

mythos2.jpg

Podobnie jak adize - jako pierwszy na warsztat wziąłem silnik (z resztą taki sam 12-cylindrowy boxer) oto efekt dzisiejszych prac

mythos3.jpg

mythos4.jpg

Silnik pomalowałem Mr. Metal Color (218 Aluminium) i Mr. Color (33 flat black) firmy Gunze - czerwony to farba strukturalna Faux Fabrix (5502) firmy Scale Motorsport

Niestety - jak widać - formy Monogramu są gorsze od Tamiyi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przyłączę się do projektu, ale dopiero w połowie czerwca. Zadecyduje wtedy, który z modeli wybrać do projektu (foto - narazie czekam na dwa z nich i blaszki):

 

21cdd458d7976fb9.jpg

29a1cc0546592f96.jpg

e2e8f083a50ba2dc.jpg

 

Tym czasem życzę Wam powodzonka w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adize - będę śledził szczególnie Twoją relację

Testarossa była moim autem marzeń z dzieciństwa, a taki model pamiętam z jakiegoś artykułu w Motorze, kiedy jeszcze był wielkoformatowy i niezszywany. Niedawno widziałem go na Allegro ale z moim tempem prac (obecnie Mercedes 210AMG) to i tak już mam zapas modeli na 2-3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado ja jestem za, abyś zajął się Ferrari 275 gtb .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mythos to nie jest ostatnie moje zdanie w tym temacie...

Pod koniec czerwca ruszam z 430 Spider, 599 i 612...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzę sobie na wasze zmagania z pozycji widza.

PS

Adamuss moja W210 zaczyna nabierać rumieńców, wkrótce zrobię aktualizację pod wiadomym adresem - miałem kilka zagwozdek ale daję sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy że negatywnie skomentuje ten pomysł. Ale będzie bałagan z modelami, kto czyj, jaki i kiedy. Swoją droga to można zrobić tylko same te "projekty grupowe" z każdą marka Scania, Volvo , Man , MB i inne...

Może jakoś mnie przekonacie że jest to dobry pomysł, bo ja w powodzenie tematu nie wierzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pozycji widza łatwiej się komentuje.

1. Pomysł dobry ale spóźniony - odpowiednią porą na coś takiego dla Ferrari był ubiegły rok czyli 60 lecie Ferrari, teraz mamy jak u Barei „zabawę” na okrągłą 61 rocznicę.

2. To prawda, na takie projekty powinny być jakoś wydzielone miejsca w strukturze forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
odpowiednią porą na coś takiego dla Ferrari był ubiegły rok czyli 60 lecie Ferrari

Początkowo miała to być budowa, tylko trzech modeli Ferrari. Czwarty uczestnik chciał się dołączyć więc pomyśleliśmy, że zrobimy projekt i dołączy do niego kto będzie chciał. Mogliśmy zrobić to tylko dla nas trzech, ale uznaliśmy, że każdy kto chce, może się dołączyć, a kto nie chce to sobie zakłada swój temat i po problemie. Założeniem projektu nie były jakieś rocznice, itp.

Jest na forum kilka projektów i jakoś nikomu nie przeszkadzają, ani nie zmieniają forum na gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrari Testarossa:

 

Oto postępy nad modelem:

IMG_3112.jpg

IMG_3111.jpg

"zdetalizowany" silnik (dodałam elementy z pokryw wtryskiwaczy - co podpowiedział mi wuen oraz kilka innych elementów). Te czarne kropki na prawej pokrywie to jakiś paproch :P.

 

IMG_3115.jpg

Dodałam również kabelki.

 

IMG_3116.jpg

IMG_3120.jpg

Wszystkie te części pomalowane są podkładem i czekają na odpowiedni kolor.

 

A widzicie - jednak są dobre strony naszego grupowego projektu. Chociażby rady innych modelarzy, którzy wykonują np. ten sam silnik i wiedzą na jego temat więcej. Wuen wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado ja jestem za, abyś zajął się Ferrari 275 gtb .

 

Skoro jest to projekt grupowy to wezme sie za wszystkie trzy naraz - taka produkcja taśmowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiednią porą na coś takiego dla Ferrari był ubiegły rok czyli 60 lecie Ferrari

Początkowo miała to być budowa, tylko trzech modeli Ferrari... Mogliśmy zrobić to tylko dla nas trzech, ale uznaliśmy, że każdy kto chce, może się dołączyć...

Założeniem projektu nie były jakieś rocznice, itp.

Jest na forum kilka projektów i jakoś nikomu nie przeszkadzają, ani nie zmieniają forum na gorsze.

Kończąc OT to sprostuję:

- nigdzie nie napisałem, że projekt mi przeszkadza czy w takiej formie zmienia forum na gorsze,

- może z tym Bareją przesadziłem ale tak wyszło,

- sam jestem fanem "włoszczyzny" i nie tylko, więc będę oglądał temat uważnie i się więcej nie wcinał,

- im więcej uczestników tym powinno być ciekawiej.

 

PS

adize - kolejna dobra strona tego projektu ta taka moja mała podpowiedź:

http://emelbon.tripod.com/eugeniosferrariservice.html/italian.htm

http://picasaweb.google.com/cohn.critchfield/TestarossaService080125

W połowie strony masz kilka ciekawych ujęć silnika Testarossy. Zauważ proszę, że przewód wysokiego napięcia to nie jest plecionka tylko dość gruby kabel, który stosunkowo łatwo wykonać z cyny - dostępna w różnych średnicach, łatwo się układa.

Mam nadzieję, że powyższy link przyda się również innym uczestnikom projektu.

 

Czekam na relacje z postępów robót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby pomóc z modelem Testarossy zrobiłem fotkę silnika (oryginalne zdjęcie z książki więc przepraszam za te szumy)

pict0194ab1.th.jpg

oraz rentgen samochodu

pict0197np6.th.jpg

Mam nadzieję, że przydadzą się te fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ proszę, że przewód wysokiego napięcia to nie jest plecionka tylko dość gruby kabel,

Dzięki za podpowiedź, rzeczywiście, muszę zmienić okablowanie.

 

Dzięki również za szczegółowe fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Moje pierwsze Ferrari - model zacząłem kilka miesięcy temu

360-3.jpg

360-4.jpg

Plan był ambitny - wszystko otwierane

360-6.jpg

Niestety okazało się, że jest zbyt wiele nie pasujących do siebie elementów utrudniających realizację ambitnego planu - kasta wróciła do postaci pierwotnej

Na biały podkład (Gunze Mr.Base White 1000) dzisiaj było 2-krotne malowanie kolorem (Gunze Mr.Color Super Italian Red - 158)

P1040225.jpg

P1040227.jpg

Teraz kasta schnie - za 2 dni szlif paprochów i bezbarwny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrari Testarossa:

 

Skończony silnik:

IMG_3389.jpg

IMG_3391.jpg

IMG_3393.jpg

 

Zamontowany na "ramie":

IMG_3394.jpg

IMG_3395.jpg

 

Teraz będę pracować nad pozostałymi częściami i kastą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrari 360 ciąg dalszy

Części silnika dostały podkładem

P1040237.jpg

Teraz sobie schną więc zabrałem się za fotele, gdyż...

tak wygląda front

P1040232.jpg

niestety tył wygląda tak

P1040233.jpg

wkleiłem kawałki styrenu - ubytki uzupełnię szpachlą

P1040236.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.