Skocz do zawartości

Amerykaniec w UCP / 1:35


arthur_szu

Rekomendowane odpowiedzi

Za namową Kolegi Sokoła postanowiłem wrzucić efekt pracy nad malowaniem kamuflażu pikselowego znanego pod nazwą UCP (Universal Camouflage Pattern) - kto widział fotki "bohaterskich" Amerykańców z Iraku i ich nowe mundury to wie o czym piszę Często używa się nazwy skrótu ACU ale on tyczy się kroju munduru (Army Combat Uniform) - jeśli już to zastępczo nazywa się ACUPAT (Army Combat Uniform PATtern) lub ARPAT (ARmy PATtern)

 

Co do figurasia - dostałem go od Kolegi magtom'a razem z M249 Mk1 - z zestawu Dragona "US Marines" i postanowiłem cos w nim zmienić...

 

Oto efekty mojej dłubaniny... oczywiście wiem, że tak czy siak "lufa jest za cienka i kadłub za szeroki" ale mimo wszystko rzućcie okiem Póki nie pójdzie pod but ;)

 

[ Tomku – mam nadzieję, że nie psioczysz mnie za zniszczenie Twojego desert marpata ;) ]

 

Po krótce zmiany w figurce od tej PZPR (Prosto Z Pudła Robionej :

 

- hełm PASGT przerobiony na MICH 2000 z czteropunktowym pasem nośnym;

- gogle SWD przerobione na ESS a kolorze (bynajmniej miał wyjść...) Foliage Green;

- stara kamizelka IBA przekombinowana na nowy model IBA pod UCP (dodane dodatkowe taśmy MOLLE/CIRAS, trochę skrócona i dodany ochraniacz krocza !! ;

- samoróbka - modułowy Camelbak;

- mundur BDU przerobiony na ACU (a przynajmniej ustalmy, że ma tak wyglądać);

- giwera – M249 Minimi Mk 1 przerobiona na wersję PARA z lunetą Elken x4 na RIS'ie;

- kropka na hełmie to nie błąd czy niechlujstwo tylko znacznik IR :P

 

I to chyba tyle

 

Miłego oglądania ... i butowania

 

UCP__17.jpg

 

UCP__19.jpg

 

UCP__24.jpg

 

UCP__26.jpg

 

UCP__33.jpg

 

UCP__40.jpg

 

UCP__44.jpg

 

UCP__45.jpg

 

P.S. zaznaczam, że to moja 5 figurka w życiu ( z czego 4 pierwsze to były te: http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=6534 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panie Arturze, jak dla mnie całkiem, całkiem.

Muszę je jeszcze na klubie zobaczyć, bo zdjęcia u Ciebie nie do końca oddają prawdę - na żywo wygląda to zawsze lepiej

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie muszę chyba wziąć od kogoś kilka porad jak robić lepsze fotki, bo będzie lipa i nie sprzedam swojej pracy na forum

 

EDIT: Kilka uwag magtom'a i coś tam się poprawiło ale tak czy siak to kwestia ćwiczeń. Poniżej kilka nowych zdjęć do oceny (chociaz figuraś tak czy siak - pod but )

 

UCP2_4.jpg

 

UCP2_3.jpg

 

UCP2_2.jpg

 

UCP2_1.jpg

 

Wszelkie uwagi mile widziane

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ten koleś ma korzenie latynoskie lub afro-latynoskie a oczy niebieskie!!!!!

I chyba został oskubany z ekwipunku....:):):):) wraca z imprezy z Naszymi????:):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten koleś ma korzenie latynoskie lub afro-latynoskie a oczy niebieskie!!!!!

Oczy niebieskie? Nie wiem jak Kolega to zauważył pod tymi okularami przeciwsłonecznymi... Co do rysów twarzy - najprawdopodobniej to potomek emigrantów z Meksyku

I chyba został oskubany z ekwipunku....

Wystarczy trochę pogooglować i znajdziesz nie jedną fotkę Amerykańców, którzy nie są obwieszeni szpejem jak Inspektor Gadget...

Normalnie Vin Diesel jak żywy Mr. Green

Ma ekwipunek a oczu mu nei widać Smile

Tak jak napisałem - oczu nie widać, bo ma okulary... Wzorowałem się na okularach ESS ICE

ciekawy efekt kamo, naprawdę ciekawy. Możesz opisac po kolei jak go robiłeś?

Tak jak widać na kolejnych fotkach - kolejne kolory były tapowane pędzlem/pędzlami aż do uzyskania zamierzonego efektu. Teraz zrobiłbym inna metodą i może z lepszym efektem - to była moja 4 figurka w życiu Zobaczymy - póki co siedzę w figsach z IIWŚ ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Też walczyłem z UCP na różne sposoby (nie ma się czym chwalić) , w końcu doszedłem do wniosku, że wykracza to po za granice moich możliwości. Jednak jak się okazuje są ludzie na tej planecie potrafiący dokonać takiej sztuki:

http://www.planetfigure.com/forums/showthread.php?t=28377&page=2

 

to krótka instrukcja "jak się to robi":

 

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://image72.webshots.com/72/8/26/78/2782826780048845606dzqvVM_ph.jpg&imgrefurl=http://zyclyon.blogspot.com/2008/08/representing-acu-in-135.html&usg=__s9wDfbfb9n1JMrWK1dZNWlnNy3E=&h=800&w=533&sz=41&hl=pl&start=48&um=1&tbnid=KIsmbxx-OAQrnM:&tbnh=143&tbnw=95&prev=/images%3Fq%3Dcalvin%2Btan%2Bacu%26ndsp%3D18%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DN%26start%3D36%26um%3D1 (alt

 

- wcale się nie zniechęciłem.... będę walczył, ale muszę odsapnąć. Trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dla sprecyzowanie to nie ochraniacz krocza ale tentnic udowych , do IBA dodaje sie takze ochraniacze tetnic ramienia i krtani.

Wiem bo sam to dziadostwo nosilem i powiem ze strasznie niewygodna , idzie sie w tym jak robot .

Ale projekt wygląda slicznie

 

ps a kolorkami przypomina troszke marpat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.