Skocz do zawartości

Projekt Girls und Panzer 1:35


DamianosPL

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj poszedł podkład na Pz IV Ausf.D. Tak mi ręce zmarły jak nie wiem co na tym strychu tak zimno było.

Ale według mnie najlepszy podkład to tylko Mr.Hobby , nie ma lepszego.

Tylko troche gąsek nie chciało trzymać a nie chciałem zalewać ich wiec dałem na 2 razy z jednej storny.

Dlatego nie lubie gąsek gumowych. Bo są problematyczne w malowaniu i nie mozną ułożyć ich precyzyjnie jak plastikowe.

IMeiKnp.jpg

dteEF6Z.jpg

FJLoVGV.jpg

HbkVaA7.jpg

EYUpEvI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pz IV Ausf dostał kolor. Dla mnie zawsze są i będą probleme te pyłki na kadłubie koło wiezy. Nie wiem jak sie ich pozbyć. Przed malowaniem przeszlifować podkład czy jak? Wieża ładnie wyszła i koła.

Według mnie najlepiej sie maluje tymi farbami i nie zmienie na inne.

dWgGARD.jpg

1C5fCfa.jpg

cmRyRul.jpg

gjGVm32.jpg

R0rRvo7.jpg

fQ2MGcL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AchtungCancer napisał:

Jeżeli po podkładzie od razu widzisz problemy to  nie czekaj z ich naprawianiem.

No właśnie na pdokaldzie nie było widać. 

 

7 godzin temu, patrykd napisał:

Zeszlifuj tę pyłki bo będą strasznie widoczne później i pryśnij delikatnie po szlifowane miejsca jeszcze raz

Tak zrobię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Tak wiem . Widziałem ale jak mam placic za model 150zł + wysyłka 70zł + podatek VAT 23% to lepiej kupic model w Europie bo te wszystkie modele Platz rebox Dragona robi w nowym pudełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekendowe malowanie gąsienic.

Kadłub i wieza na nowo pomalowałem w tych miejscach zeszlifowanych, ale nie zrobiłem zdjęcia.

Gąsienice Malowane Kolorem 91 Revell tak jak mówi instrukcja Platza jako zamiennik H18 Gunze.

zF6PAbu.jpg

XVpAtiq.jpg

4RoGa7Q.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł czas na malowanie akcesoriów. Moje doświadzczenie z pędzlem spadło do zera ponieważ używam ciągle teraz aero a pedzli nie ruszam od dłuższego czasu.

W następny weekend przyjdzie pomalowanie obręczy kół na czarno i bedzie to chyba najtrudniejsze dla mnie malowanie pędzlem.

A i jeszcze karabin trzeba domalować na gun metal.

fm6TGEI.jpg

PSjLBcm.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, StarBourne napisał:

Gdzie widziałeś srebrne gąsienice i narzędzia? Dlaczego tak niechlujnie je pomalowałeś? Masakra xD

Gąsienice są koloru 91 revell Steel metaliczny. Jest to zamiennik Mr hobby.

Narzędzia są koloru 99 revell Aliminium jako zamiennik Mr hobby.

Nie malowałem pędzlem jakies 2 lata to jest róznica.

Edytowane przez DamianosPL
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DamianosPL napisał:

Gąsienice są koloru 91 revell Steel metaliczny. Jest to zamiennik Mr hobby.

Narzędzia są koloru 99 revell Aliminium jako zamiennik Mr hobby.

Ale pytam gdzie widziałeś srebrne gąsienice i narzędzia czołgu? Nie pytam jakich kolorów użyłeś. Nawet w tej swojej gierce masz szare narzędzia i gąsienice a tutaj lecisz po całości srebrnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, StarBourne napisał:

Ale pytam gdzie widziałeś srebrne gąsienice i narzędzia czołgu? Nie pytam jakich kolorów użyłeś. Nawet w tej swojej gierce masz szare narzędzia i gąsienice a tutaj lecisz po całości srebrnym. 

To poprawie gąsienice na kolor Tamiya XF-84 Dark Iron innego koloru nie mam w domu.

Edit: Albo humbrol 53 

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pracy miałem chwile czasu więc.Przemalowane na xf-84 Dark Iron. Bardzo dobrze się malowało tamka jeśli chodzi o emalie. Szkoda ze akryle tak śmierdza dlatego odrzucają mnie.

ZN1J8fO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MajorStachu napisał:

Akryle śmierdzą a emalie nie

Screenshot_20220117_165009.jpg

Dla mnie emalie Tamiya, Revell, i Humbrol ładgodnie pachną. A akryl tamiya smierdzi jak Amoniak. Nawet tacie dałem do powąchania mówił że sam Amoniak a nie farba, dlatego nie kupie juz akryli tamiya. Do malowania w domu sie nie nadają.

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2022 o 14:36, enten napisał:

Dobrze, że szlifowanie detali ze śladów połączeń form masz opanowane!

Dzieki ale chce polepszyc sobie jakość i zamówiłem sobie High Quality Scraper Trumpetera do połączeń form zeby było elegancko równiutko.Nigdy nie mialem takiego narzedzia najwyzej poprzecinam sobie palce.

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2022 o 17:21, DamianosPL napisał:

Dla mnie emalie Tamiya, Revell, i Humbrol ładgodnie pachną. A akryl tamiya smierdzi jak Amoniak. Nawet tacie dałem do powąchania mówił że sam Amoniak a nie farba, dlatego nie kupie juz akryli tamiya. Do malowania w domu sie nie nadają.

Maska i balkon jak ja-jak masz gdzie-dziwnie smierdzą tamki xf. Płukałałem aero po akrylu wodnym valejki mr levellingiem mr hobby to odrzuca-co dopiero z tamką bez maski

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MayonesEXG7 napisał:

Maska i balkon jak ja-jak masz gdzie-dziwnie smierdzą tamki xf. Płukałałem aero po akrylu wodnym valejki mr levellingiem mr hobby to odrzuca-co dopiero z tamkąbezmaski

Wlasnie nie mam balkonu. Dla mnie podklad Mr hobby i mr levelling juz nie smierdza jak z poczatku , moze sie juz przyzwyczailem do tego zapachu ale do tamki sie nie przyzwyczaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DamianosPL napisał:

Wlasnie nie mam balkonu. Dla mnie podklad Mr hobby i mr levelling juz nie smierdza jak z poczatku , moze sie juz przyzwyczailem do tego zapachu ale do tamki sie nie przyzwyczaje.

Mnie za to od przejścia na farby olejne jak na razie skutecznie odrzuca rozcieńczalnik tamiya x20 bez a , smród, już nitro tak nie wali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Evildead napisał:

Mnie za to od przejścia na farby olejne jak na razie skutecznie odrzuca rozcieńczalnik tamiya x20 bez a , smród, już nitro tak nie wali

Malowałem rok temu teciaka-revella emaliami-są spoko zapachowo-znośnie.Wszystko co olejne i thinerowane mieszajac-potęguje jak xf.Dziwnie wali wamod też-rok temu to smród w pokoju.Ranking co ostre;mrhobby levveling-wamod-aceton.Z przemyslowej chemii-epoksydowe(odrzut gwarantowany) czyli Jotuny-Hempel(statkowe) i Korina-powracajac do modelarskich to te nasze farby,thinnery to wzglednie jakoś.Takie jakies moje porownanie Mam X20A i tez capi.Wydaje mi sie również,że wash brazowy AK0.66 bardziej capi od panel tamiya line czarny.🤭.Maska

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł czas na koła. Z racji ze w sobote byłem w pracy to nic nie robiłem tak jak zazwyczaj robie w weekendy. Nastepna Sobota Lakier Bezbarwny,kalki i finish Ausf.D.

Zdjęcie sprzed malowania jakby ktoś pytał dlaczego tak.

CKDmw3X.jpg

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.